Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyiből jön ki egy közép...

Mennyiből jön ki egy közép testű kutya havi etetése? Melyik kutyát válasszam?

Figyelt kérdés

Szeretnék egy kutyát venni nyáron. Vagy Amerikai Staffordshire Terrer-re gondoltam vagy egy Jack Russel Terrier-re. Szerintetek melyiket válasszam? Törzskönyves kutyust akarok majd. Írhatnátok előnyöket, hátrányokat a két fajtáról. Időm és energiám lenne gondozni a kutyát csupán tapasztalatokra vagyok kíváncsi.


Mennyibe kerül a havi etetésük? Körülbelül félminőségi táppal szeretném etetni aminek olyan 6-7 esetleg8 ezer forint 10 kilója. De néha szeretnék neki majd főzni tésztát, husit meg ilyeneket. De végül is ha csak a száraztápot nézzük mennyibe jön ki a havi etetése? Előre is köszi!


2010. márc. 16. 15:55
 1/9 anonim ***** válasza:

nekem van airedale terrierem és egy amstaffom is. minketten imádják a gyerkőcöket, remekül védik a területet, az airedale bohóc, pörgős, vidám és mindig megnevettet, sokkal jobban ragaszkodik mint a staff. fejenként kb. 10 ezer Ft.-ba vannak havonta. kaja+spot-on.

Mivel amstaffot szeretnél, őt is jellemzem: nagyon jóindulatú velünk családtagokkal, az idegenekkel tartózkodó, kb. 3 éves korára fejlődött kiteljesen a területvédő ösztöne, elképesztően erős, más kutyákat nem nagyon csíp, pedig a szocializációjára külön figyeltem. Eléggé makacs, de soha nem agresszív. Van, mikor alkalmi süketet játszik. Egyébként remek kutya. A jack Russel sem rossz fajta, nála pörgősebb fajtát nem ismerek, nagyon sok trükkre be tudod majd tanítani, de foglalkozni kell vele, mert rombol ha elhanyagolod. Sok sikert a választáshoz!

2010. márc. 16. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező,


Gondold át még egyszer etetési elképzeléseidet. Akármilyen kutyát veszel tenyésztőtől, szerintem biztosan elvárja majd tőled, hogy szuperprémium táppal etesd (főleg kicsi korában). Ellenkező esetben később megbosszulhatja magát, mert lehet olyan betegségek jöhetnek elő váratlanul, amire nem számítasz. Tehát amit a etetésen megspórolsz, azt az orvosi számlán fogod kifizetni (meglehet többszörösét, mint amit megtakarítottál a kaján).

2010. márc. 16. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Azért félminőségi táppal fogom etetni nem teszkós f*ssal. Egy éves koráig Royal Canin-t kap de nem fog élete végéig azt kapni. Jelenlegi kutyámmal is most térek át félminőségi tápra. Válaszolnál esetleg a kérdésemre is?
2010. márc. 16. 16:42
 4/9 anonim ***** válasza:

még mielőtt minden válaszadót kioktatnál, csak jelezném, hogy ha 8ezer forintért vennél 10 kg tápot, az már nem félminőségű, hisz acanából 18kg kerül 11900ft-ba:) azaz 660ft egy kilogramm, szerintem ezen kár spórolni... fele annyiba kerül mint a royal..

[link]

2010. márc. 16. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ.
2010. márc. 16. 18:23
 6/9 anonim ***** válasza:
A 10 kilónkénti 8 ezer forint már valahol a prémiumés a szuper prémium minőségű táp közt van (10 kiló pedigree kb 5-6 ezer, 10 kiló Belcando, Royal Canin kb 10 ezer forint), szerintem áldozd rá még azt a 2 ezer forintot mivel egy közép termetű kutya kb.: 200 grammot eszik meg a szuper prémium minőségűből míg a prémium tápból lehet akár 300-at is. Magyarul 10 ezer forint 50 napra elegendő (kb) ezen felül sok vitamin, ásványi anyag található benne és így nem kell táplálék kiegészítőket vagy állatorvost fizetni. (az infókat onnan vettem hogy épp én is kutya vásárlóban vagyok csak én Nápolyi masztiffot vásárolok aki kicsit többet eszik :) )
2010. márc. 16. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszodat!:)
2010. márc. 16. 21:12
 8/9 Akiteki ***** válasza:

Nem csak kölyökkorban kell jól táplálni a kutyát, hanem élete végéig.

Nekem 20-25 kilós közepes testű kutyáim vannak, prémium táppal napi 83 Ft.

2010. márc. 18. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Had döntsem már el én :) Szerintem meg bőven jó ha addig etetem extra minőségű táppal amíg kifejlődik az izomzata. Utána szerintem már egy félminőségű táp is elegendő.
2010. márc. 19. 23:05

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!