Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik kutya fajtát válasszam?

Melyik kutya fajtát válasszam?

Figyelt kérdés

Fajták: - si cu (shi tzu)

-biewer yorkie vagy "sima" yorkie

-bolognese

-mondhattok ti is fajtákat

a körülmények megfelelnek mindegyik(itt felsorolt) kutyusnak mert utána néztem csak nem tok dönteni h melyik legyen és a legfontosabb jellmezőket tartási módot ilyeneket írjátok oda lécci ja és miért azt a fajtát ajánjátok

és hány kg?


2009. nov. 17. 10:23
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
84%
nekem jack russelem van lakásba de a kertbe is szokott lenni.ha tudsz neki elegendő mozgást biz.-ni akkor én a jackyt ajánlom .ha nem akkor én a a sima yorkitra szavazok:)
2009. nov. 17. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
100%

Szióka!

Én nagy kutyás vagyok. Idestova 7 éve foglalkozom kutyusokkal. Eddig 17 kutyust mentettünk a párommal innen-onnan, kegyetlen tenyésztőktől, menhely elől, altatás elől stb. Jelenleg 4 saját kutyusunk van, köztük egy Yorki és Shi-tzu, ők nem mentett kutyák, hobbi célra vásároltuk mind a kettőt. Jellembeli különbség Biewer és ahogy te fogalmaztál "sima" (blue and ten) Yorki közt nincs, csupán a kinézetük más. Hogy milyen súlyú lesz egy kis szőrgombóc kutyusból azt nehéz megmondani. Minden a genetikán múlik. Ha megnézed a szülőket akkor következtethetsz, hogy kb olyasmi lesz a pici is mint ők. Van ez a mini meg extra mini dolog.... Hát ennek a valóság alapjával vitatkoznék....

Ha gondolod írj privit és bővebben beszámolok a tapasztalataimról, írd meg konkrétan mire vagy kíváncsi és amiben tudok segítek! :) Minden jót

2009. nov. 17. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
71%

Szerintem kicsit kevés infot adtál meg, hogy segíteni tudjunk érdemben. Ez úgy lenne jó, ha nem a kutya tartási módját kérdeznéd, hanem Te írnád le, hogy mit tudsz neki biztosítani, így mi ehhez igazodva tudnánk olyan fajtákat mondani, ami a Te igényeidhez és lehetőségeidhez igazodik (pl. tartási körülményben). Mert így asszem mindenki össze-vissza azt fogja mondani Neked, ami neki a kedvence... Kis lakás nem feltétlenül számít, az már annál inkább, hogy:

-mennyi időt tudsz naponta foglalkozni a kutyával

-hová tudod vinni sétálni

-mekkora méretű legyen (ezzel párhuzamban mennyi pénzt tudsz áldozni az etetésére)

-sokat kelljen-e foglalkozni a szőre ápolásával (ezen belül hosszú vagy rövid szőrűt szeretnél)

-sokat lenne-e egyedül (vannak fajták, amik ezt nem bírják)

-szeretnél-e sportolni vele valamilyen kutyás sportot

-van-e a családban kisgyerek, cica, másik kutya

-első kutyád lesz-e vagy van-e már tapasztalatod a kutyázásban

Ezeket kéne alapvetően leírnod, hogy érdemben segíteni tudjunk, ugyanis nem minden kutya való minden embernek és minden körülményhez, bármilyen meglepő, még egy menhelyi keverék sem!

2009. nov. 17. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
71%

A felsorolt kutyák mind enni valóan aranyosak, de nálam a shar-pei viszi a prímet:)

Nekünk is az van, meg a nővéreméknek is. Mi ugyan kertesben lakunk, de ő benn van velünk a házban. A nővérem panelben lakik, és ott sincs gond a kutyuval.

2009. nov. 17. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
39%

Szerintem tegyél fel magadnak kérdéseket(én is így választottam magamnak kutyátxD)Pl.:Szeretnéd-e kézbe vinni magaddal minenhová? Melyikeknek a színei tetszenek?Méret?stb.,én nem bántam meg a választásomatxD(yorkie),nagyon sok helyen kerestem utána,volt ahol (nem emlékszem melyik kutyára már;lehet,hogy nem ezek közül),de azt írták,hogy ugatós,az kiesett a szomszédok miatt!

Remélem segítettem:Sok sikert a választáshoz

xD

2009. nov. 17. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
49%

Én is kistestű, lakásban tartható kutyát szerettem volna. Persze jött a csivav meg a yorki, amiből egy kínai meztelen kutyus lett. :D Az okok: tálom a kutyaszagot. utálom, amikor apró szőrszálakat szedegethetek a fekete ruhámról... utálom a bta, önfejű kutyákat, és utálnám ha tucatkutyám lenne!!!

A kérdésekre egyetlen válasz létezett, egy meztelenkutya. A jelleme tökéletes, élőben egyáltalán nem csúnyák, sőőt! Baba illatuk van, jó megsimogatnő őket. Nekem kicsit olyanok mint az őzikék. Mindenkinek ajánlom!

2009. nov. 18. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat

a körülmények:

-lakásban lenne tartva (mondjuk ez evidens)

-egy belga juhász kutyánk is van ( a nővéremé)

-azért szeretném a kicsi lenne mert akkor minden hová magammal tudom vinni és házban lenne kis udvarunk is van de ez csak futkosásra lenne jó neki

-az előző kutyámmal is sokat jártunk kutyás társaságba van egy jó kis társaság egy nagy telekkel ami az egyik ismerősömé és ott van egy labi egy beagle egy törpe snaci két kis keverék egy labi keverék és még szoktak jönni sokan csak sok lenne leírni

-jó lenne ha nem annyira lenne makacs a kutyus:)


ha választani kéne a színek közül a si-cu és a biewer tetszene mint egy habos cappucino ^^

2009. nov. 18. 09:14
 18/30 A kérdező kommentje:

van két cica

a legkisebb gyerek 10 éves

a shih-tzu yokrie bolognese rövidebb szőrrel tetszik ez nem tom baj-e?

2009. nov. 18. 09:15
 19/30 anonim ***** válasza:
Kozmetikus tud nekik rövid szőrt csinálni. :D
2009. nov. 18. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 A kérdező kommentje:
gondoltam *.*
2009. nov. 20. 10:38
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!