Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Az engedelmes vizsga kiválthat...

Az engedelmes vizsga kiválthatná a pórázt. Hallottatok erről?

Figyelt kérdés

[link]


Azt tudja valaki, hogy a vizsgát mindenkinek le kell tenni, aki a kutyával sétálni akar, vagy csak egy embernek?


2013. nov. 6. 15:09
 71/104 anonim ***** válasza:
100%

ma 13:53

Messze vagyunk még attól, hogy az emberek vitának fogadják el azt is, ami nem az ő szája ízük szerint szól. A legtöbben városi körülmények között kutyáznak. Így történhet meg, hogy képtelenek megérteni pl egy kis faluban élő kérdező helyzetét, ha nem tudja sétáltatni a kutyáját a többi szabadon bóklászó kutya miatt. Hogy nincs autója, amivel elvihetné biztonságosabb helyre.Hogy este messze nem biztos, hogy előkaphat valakit, aki elvinné orvoshoz ki tudja, hány km-re, stb.

Valahogy sokkal elfogadhatóbb itt, hogy nekimegyünk a kérdezőnek sokszor bunkó módon , ahelyett, hogy a kérdésre válaszolnának .

2013. nov. 7. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/104 anonim ***** válasza:
92%

Jelekh egyértelműen nem ért a kutyákhoz, csak az egyszeri kutyátlan polgár szól belőle. viszont sokan közületek agresszíven reagált, ami nem segíti elő a kutyások és kutyátlanok közti harmónia kialakulását...


hogy ha 2ha - két hektár! - területen van három kutya, és tényleg szabadon be tudják járni az egész területet, akkor én megkockáztatom, hogy valóban jól érzik ott magukat. főleg, ha valamilyen pásztorkutya-félék. egy kaukázusinak, vagy komondornak ez lenne az ideális életkörülmény. 2ha-on a napi területbejárás az új szagok (mert ekkora területen már mozognak vadállatok is), már az ő igényeiket ki tudják elégíteni, ha vannak jószágok is, akkor meg főleg. DE egy emberközpontú vadász- vagy terelőkutya számára teljesen irreleváns volna a terület nagysága, mert számára a foglalkozás a lényeges, a gazda közelsége.


Jelekh! egy kérdés: szerinted a kutyatartók hány százaléka engedheti meg magának, hogy a kutyája kedvéért leköltözik tanyára, és 2ha-on tartja? (most tekintsünk el attól, hogy ez csak a pásztorkutyák számára lenne kielégítő) a legtöbben panelban laknak, vagy zsebkendőnyi kertű házban. a kutya társállat, azért tartjuk, hogy a közelünkben legyen, hogy szebbé tegye a napjainkat. vagy éppen azért, hogy sportoljunk, versenyezzünk velük, ez esetben pedig elkerülhetetlen, hogy kivigyük őket a kertből (még ha két hektár is). ha általánosságban beszélünk, akkor a kutyák számára egyáltalán nem kielégítő a kert, és nem is azért tartják őket, hogy legyen aki összesz@rja a kertet.


ha vadászgörényt visz valaki sétálni, akkor magánál kell tartania az oltási könyvét? megbüntetik amiért nincs benne mikrochip? a macskákat nem kötelezik kijelölt macskafuttatók használatára? nekik nem kötelező a mikrochip? a kutyásokat elég szigorúan szabályozzák, és sajnos elég nagy a szórás is közöttük, vannak akiket észre sem vesznek (mert nincs velük semmi gond) és vannak, akik miatt ezek a szabályok megszületnek...

ha vizsga kell, hát legyen vizsga. bár én is azt gondolom, hogy ennek a vizsgának vannak olyan részei, amik egyszerűen nem életszerűek. mert buszmegállóhoz érve automatikus, hogy megkötöm a kutyámat, mert ha látom, hogy valami részeg tántorog felénk, akkor is megkötöm(mert tudom, hogy alkalomadtán megvédene), ha kisgyerek mellett megyek el, akkor is... mert nem arról szól a kutyasétáltatás, hogy vakon megyek előre, vagy éppen telefonálok, vagy dumálgatok a haverokkal, hanem folyamatosan rajta tartom a szemem a kutyámon és a környezetünkön. főleg akkor, ha szabadon van. ha ezt belekalkulálják valahogy a vizsgába - és persze nem lesz egy vagyon - akkor teljes mellszélességgel támogatni fogom.

2013. nov. 8. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/104 anonim ***** válasza:
83%
Nem azt mondták, hogy ez lesz a vizsgaanyag, hanem azt, hogy most tesztelik mit tegyenek bele és mit vegyenk ki belőle. Majd a végén kritizáljuk azt, ami valóban bennemaradt vagy kimaradt belőle! Simán lehet, hogy a buszmegálló nem lesz benne. Egyébként én úgy vagyok vele, hogy nem baj ha kevésbé életszerű részek is bele kerülnek, mert nem minden ember gondolkodik egyformán. Ami neked nem életszerű, az másnak lehet, hogy az. Sok baleset adódik a ritkán előforduló, nem életszerűnek tűnő helyzetekből. Egy ilyen vizsgarendszert pedig úgy kell megalkotni, hogy minél szélesebb körben alkalmazható legyen. Én egyetértek a szélsőséges tesztekkel is, mert a legtöbb kutyával nem a normál élethelyzetekben van probléma, hanem pont a váratlan, szélsőséges szituációkban. Szerintem egy szigorúbb vizsga a nem kutyások részéről is könnyebben talál elfogadásra. A vizsgarendszer kidolgozójának és a vizsgáztatóknak a felelőssége, hogy kiszűrjék azokat a párosokat, akikkel ilyen helyzetben probléma lehet. Természetesen tökéletesen ez nem sikerülhet és csak idő kérdése, hogy mikor történik valami "baleset" egy vizsgázott párossal. Elég csak megnézni az élet többi területén bekövetkező, utólag elkerülhetőnek tűnő baleseteket, de akkor is az a cél, hogy ezeket az eseteket minimalizálják.
2013. nov. 8. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/104 anonim ***** válasza:
100%

Kedves 72-es! Nem akartam már írni ehhez a kérdéshez, de őszintén köszönöm az emberi hangnemet! Te vagy az egyetlen itt, aki alkalmazza.

A három kutyára visszatérve két komondorról és egy berni pásztorról van szó, a terület pedig be van kerítve, szabad bejárásuk van.

Így érvelve sokkal emberibb a kommunikáció és én sem vagyok aberrált felfogom ezeket. Csak az indokolatlan támadásokat én sem reagálom le a legjobban. Sajnálom mea culpa.

Tehát még egyszer köszönöm az emberi hangnemet!

2013. nov. 8. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/104 anonim ***** válasza:
82%

szerintem ezt a kutyajogsit nyugodtan hasonlíthatjuk a vezetői engedélyhez. az átlagos, forgalomban előforduló körülményeket veszi alapul, azokat szabályozza. senkinek nem kell műjégpályán vizsgáznia, pedig a való életben kerülhet ilyen körülmények közé.

egyébként felmerült az, hogy egy más ország rendszerét felhasználják, esetleg átvegyék? úgy tudom Svájcban a kutyatartáshoz is eleve engedély kell.

2013. nov. 8. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/104 anonim ***** válasza:

Én abban bízom, hogy nem lesz kötelező jellegű azokra nézve, akik megelégszenek a pórázos sétával és a kutyafuttatón belüli elengedéssel.

Nehogy az legyen a vége, hogy minden kutyásnak kötelező legyen függetlenül mindentől.

2013. nov. 8. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/104 anonim ***** válasza:
Utolsó: Ez csak azokra vonatkozik, akik szeretnék a kutyájukat/kutyáikat póráz nélkül sétáltatni. Ha valakinek ez nem fontos, vagy nem érzi erre magát készen, vagy egyéb okokból nem akarja letenni a vizsgát, semmi gond nem lenne, csak nem engedheti el. Szerintem ez így teljesen korrekt, a vizsgát meg majd meglátjuk milyen lesz a végleges. Én mindenképpen örülök annak, hogy legalább elindultunk egy normális irányban.
2013. nov. 8. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/104 Szilvi & Argos ***** válasza:
65%
Egyébként hosszabb távon azt is támogatnám, hogy aki városban, vagy adott lélekszámnál nagyobb településen vki közterületre kutyát visz, akkor legyen KÖTELEZŐ az engedelmes vizsga...legalább adott méret felett. Én is utálom a kis őrjöngő görcsöket, de TÉNY, hogy őket elég odébb rúgni...de ha egy nagyobb-izmos kutya támad, ott szinte borítékolható a sérülés...
2013. nov. 8. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/104 anonim ***** válasza:
52%
Szilvi, én megyei jogú városban élek és az utcán látott örjöngő, nevelelen kutyák eddig kizárólag kis- esetleg közepes testűek voltak, így a gyakorlatban nem tudom értelmezni amit írtál. Aki nagytestű kutyát bevisz a városba az másképp nem is tudja megtenni, csak ha engedelmes. A túlszabályzás pedig ártalmas lehet, hiszen hogyan szocializáld, hogyan készítsd fel a kutyádat a vizsgára, ha vizsga előtt eleve nem is viheted olyan környezetbe, amire fel szeretnéd készíteni? A nagytestűek gazdái így is rá vannak kényszerítve a sokkal komolyabb nevelésre, hiszen nem tudják felkapni vagy arrébb rángatni a kutyát, ha az örjöngeni kezd, ráadásul cseppet se toleránsak velük az emberek, szemben az örjöngő szőrpamacsokkal, akiket egyesek még cukinak is tartanak.
2013. nov. 8. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/104 anonim ***** válasza:
54%

Nem értek egyet. Sok embernek nincs se ideje, se pénze arra, hogy az engedelmességi vizsgára felkészítse a kutyáját.


A másik hátulütője a dolognak, hogy mi van akkor, ha a családból többen is sétáltatják a kutyát? Mama, papa, valamelyik nagyobb gyerek. Akkor most mind a három embernek külön-külön le kellene raknia a vizsgát, ami megint csak pénzlehúzás.


Egyszóval meg kell hagyni azt a jogot, hogy aki nem kívánja pórázról elengedni a kutyát közterületen, annak ne is találjanak ki semmilyen vizsgát.


Ha kitalálják azt, hogy mindenképpen vizsgát kell tenni már ahhoz is, hogy kutyája lehessen az embernek, akkor az amúgy is a kihalás szélén lévő magyar fajták 20-30 éven belül valóban kihalnak, ugyanis vidéken nem fognak ilyenért fizetni és a magyar fajták 90%-ban ott élnek.

2013. nov. 8. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!