Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért "Béna" kutyafajta az...

Miért "Béna" kutyafajta az újfundlandi sokak szerint?

Figyelt kérdés

Ezen az oldalon is vannak akik azt mondják hogy nagy lusta,házőrzésre alkalmatlan kutya...DE MIÉRT?

Nekünk már a második ilyen kutyánk van,és semmi bajunk sincs vele.Az előző egy angyal kutya volt,11 évig élt,szófogadó,aranyos kutyus volt.A mostani 2 éves(szuka),ő egy kicsit még "bolondos" természetű de én ezért imádom:))Ha a kapu előtt elmegy valaki akkor egyből szalad,megijednek tőle pedig egy ma született bárány,csak a hangja nagy meg ő maga:)) Kinek mi a véleménye erről a kutyafajról?Csak úgy érdekel :DD



2013. okt. 23. 18:50
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem béna a kutyafajta. Békés, kedves, a gyerekeket nagyon szereti, végtelenül türelmes az újfundlandi, és a legkiválóbb vízimentő.


Aki őrizni akarja a házát, vegyen riasztót és hozzá távfelügyeleti szolgáltatást.

2013. okt. 23. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Házőrzésre tényleg alkalmatlan de ez sose volt feladata..


Amúgy semmi baj nincs vele nyugodt tündérmackó..

2013. okt. 23. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Én tapasztalatból mondom hogy jó házőrző,mert mint mondtam,idegenek nem is mennek a kapu elé közvetlen mert ha két lábra fel áll a feje ki lóg egy kicsit,így megijednek tőle,itt bent meg mindent felkutat,meg hát amúgy is:DD annyi dolgot mondhatnék róla,de most nem akarok oldalakat teleírni
2013. okt. 23. 19:37
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem remek fajta. Barátságos, jó indulatú, kedves mackó. :-)


Házőrzésre többnyire alkalmatlan. Ja és nem azt nevezzük házőrzésnek, hogy ugat a kerítésnél, ezt egy tacskó is megteszi. Ez csupán jelzés.

2013. okt. 23. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Hát jó most nem fogok belemenni vitába,nem akarom magamat se hülyének kiállítani de szerintem jó házőrzők :DD Már amelyik
2013. okt. 23. 20:29
 6/12 A kérdező kommentje:
Meg mindenki a lustasággal jön...Nekem épp ezt nem lehet elmondani hogy lusta.Inkább hupikék színű mint lusta.Van amikor kimegyek vele a kertbe,és magának elkezd körbe szaladgálni olyan sebességgel hogy nem is látom hol van,mert túl sok az energiája :DD de ezt is nagyon bírom benne,meg eleve olyan aranyos hogy nagyon:DD Van pár ismerősünk akik szerint nem fajtiszta mert hosszabb az orra...Én meg úgy tudom hogy ilyen fajtája is van
2013. okt. 23. 20:31
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Azért mert igaz? Nem az, hogy béna, hanem, hogy lusta, barátságos kutya. Mi ebben a baj? Minden kutyának mások a tulajdonságai, ha neked nem tetszik, hogy ezt gondolják róla, legyen másmilyen kutyád.

Az, hogy a kutya színe és mérete miatt megijednek tőle, esetleg még ugat is, nem egyenlő a házőrzéssel. Lustának meg lehet magához képest nem az, de aki ismer egy igazán aktív kutyát, pl egy terelőt vagy terriert, annak ne haragudj, de nem lesz igazán aktív ez a fajta. Arról nem is beszélve, hogy túlzott aktivitásra fizikailag is alkalmatlan, mert olyan nagy, én még féltenén is az egészségét ha sokat ugrálna!

Amúgy nekünk is voltak újfundlandi kutyáink és semmi baj nem volt velük, ki voltak képezve, de minket nem zavart, hogy olyan dolgokat mondanak róla, ami igaz is nagyjából.

2013. okt. 23. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Hidd el, kb akármilyen kisebb méretű kutyát melléraknál, és elkezdenének futni, a újfundlani a közelébe sem érne. Ilyenek az adottságai.
2013. okt. 23. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Akkor az én kutyám egyedi:DD

Nem zavar hogy ki mit mond róla,tudom hogy a nagyja lusta,de mondom még az is igazabb az én kutyámra hogy lila mint lusta.Nem bírom kifárasztani,mondtam hogy a kertben is magának kezd el szaladgálni olyan sebességgel hogy azt se látom hol van:)))

Nem hiszem hogy keverék lenne,mert amikor megvettük megnéztük a szülőket,az apa az egy nagy fekete-fehér maci volt,az 101% hogy fajtiszta,az anyja ugyan ez,csak neki hosszabb kicsit az orra.Ezt örökölte a mi kutyánk is.

Engem mondjuk az se érdekelne ha 6 fajta lenne a vérében,egyszerűen imádom:)

2013. okt. 24. 14:04
 10/12 anonim ***** válasza:
Figyelj, a tények, akkor is tények. Saját magához képest lehet aktív, de más fajtákhoz képest nem nagyon... Nem tudom ez téged miért zavar.
2013. okt. 24. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!