Milyen személyiségű ember milyen fajta kutyát választ?
Régen olvastam egy tanulmányt, de nem találom. 10-15 fajta kutya gazdái voltak tipizálva. A tacskó gazdái kedves emberek, a németjuhász gazdáinak nincs humorérzéke és hasonló nagyívű megállapításokat lehetett megtudni. Arra lennék kíváncsi, hogy nem találkozott e valaki hasonló és elérhető, akár angol nyelvű publikációval?
Eseteg ha van valakinek nem kimondottan demagóg, és másokat nem sértő, bántó megfigyelése az is érdekelni.
Hát ez manapság szerintem nem általánosítható.Illetve,annyiban lehet,hogy talán vannak a divat kutyák,akiket zömmel azok vesznek,akiknek nincs egyénisége,és csak a tömeggel mennek.
Gondolok itt pitbull-staffi-roti..."Harci" kemény kutyákra,akik zömmel f_szhosszabítónak kellenek,menőzni.
A másik oldal a yoki,bichon,csivava kategória,a "cuki-muki" lányoknak,esetleg általánosítva plázacicáknak, barbi helyett,öltöztetni.
Ezeken felül nem tudok sok általánosítást mondani.Manapság ez a gyakori.
Kevés az olyan ember,aki legelőször olyan fajtát választ,ami a személyiségéhez passzol és nem elsősorban küllemre tetszik neki.
Publikációról nem tudok.
Az ember általában (ha ismeri a fajtát amit kiválaszt) akkor olyan kutyát keres ami kitudja tölteni a gazda érzelmi igényeit.
A kamu harcosok azért tartanak harci kutyát.
Az igazi kemény tetovált 200 kilós motoros meg bisont.
Kinek mire van szüksége a kutyától, olyat tart.
Én azért szeretem a keleti pásztorokat, mert határozottak, önállóak, terület védőek, szeretem ha egy kutya nem egy utánfutó szolgalélek, hanem azért követ mert kölcsönös tisztelet van köztünk, amit ki kell érdemelni.
Viszont amiért inkább a Német juhászok felé húzok, az az hogy ők valóban tudnak szeretni.
Egy pásztor kutya nem igazán fog az emberhez bújni, nem fogja keresni a kegyeit állandóan, nem fogja akkora érdeklődéssel követni az ember lépéseit, egyszóval elvannak az ember nélkül is minden hiba nélkül, ez nem hibájuk mert hozzájuk ez illik, elvégre csak azt csinálják amire ki lettek tenyésztve anno.
De ügye nekem egy társ kéne elsősorban és erre ők nem igazán alkalmasak, vagy legalább is nem nekem.
Hasonló tulajdonságokkal rendelkezik a Német juhász avval a hatalmas nagy plusszal hogy nem tud meglenni az ember nélkül. Ők elsősorban vannak az emberért, és csak utána bármi másért.
Egyébként valóban igaz a mondás hogy olyan a kutya mint a gazdája, persze ha gazda választotta ki a kutyát.
Ha igaz, hogy döntéseink java része érzelmi alapon zajlik bár sokszor állítjuk, hogy objektív, akkor miért lenne butaság egy ilyen tanulmány. Az érzelmeink pedig a személyiségünkre vannak hatással.
Ha személyiségünk befolyással van arra, hol és hogyan lakunk, hogyan öltözünk, milyen autót veszünk, milyen ajándékokat adunk másoknak stb, akkor a személyiségünk miért pont a kutyákra nézve, a kutya választásban lenne hatástalan?
Részemről nehezen tudok párosítani nagyon alacsony embert egy tacskóval például, vagy tűsarkús plázában kóricáló hölgyet egy komondorral.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!