Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A harcikutyák védelmezik a...

A harcikutyák védelmezik a családtagokat?

Figyelt kérdés
Sokan mondják, hogy a doberman, rotweiler, staffi, bull terrier... kutyák ha együtt nőnek fel a kisgyerekkel akkor védelmezik. Meg a családtagokat is. Igaz ez? És miért? Hogyan alakul ki ilyen kapcsolat?
2009. okt. 31. 10:25
1 2 3 4
 11/36 anonim ***** válasza:
33%
te mekkora egy retardált vagy. Gondolom te írtad, h ezek nem harci kutyák hanem őrző-védők. Te, a Kukás Béla Kiskunfaszházáról biztosan jobban tudod, mint a fajták történetét összeíró emberek. Grat
2009. okt. 31. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/36 anonim ***** válasza:
95%
ja és egy szóval nem mondtam, h értenék ezekhez a kutyákhoz, nem is nagyon kívánok érteni hozzájuk. ezek a kutyák, a bull terrier, és a staff harci kutyának lettek kitenyésztve, és nem őrző-védőnek, ahogy az első válaszoló állítja. Ez egy történelmi tény, ezt egyszerűen nem tudod megcáfolni, akármennyire is értesz ezekhez a kutyákhoz.
2009. okt. 31. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/36 anonim ***** válasza:
61%

Nem én írtam, az az első hozzászólásom. Nem tudom 1-2 degenerált embernek miért nem jut el a tudatáig hogy a harci kutya elnevezés nem egy jelleg, mint az őrző-védő, vagy a vadászkutya. Attól még, hogy ezek a kutyák erre lettek kitenyésztve, nem ez jellemzi a természetüket. Nincs benne a viselkedésükben az agresszivitásra való hajlam. Szóval egy fajtára sem lehet azt mondani, hogy harci kutya. Egyedekre lehet, olyanokra akik harcolnak, erre lettek NEVELVE!!! És ez az óriási különbség. De szerintem elég hülyék vagytok ahhoz, hogy megértsétek. Mellesleg igen, jobban tudom, mivel akik összeírták a fajták történetét (mellesleg ők sem írtak olyat amit ti állítotok)nem a saját tapasztaltaikra támaszkodtak, nekem viszont nem a mostani az első pitbullom.

Ja és egy kis javítás: Az amerikai staffordshire terriereket nem harcra tenyésztették ki. Olvassatok kisit jobban utána.

2009. okt. 31. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/36 anonim ***** válasza:
100%
Azért a bull ípusú terrierekben megvan az úgynevezett "gameness-tulajdonság".Más kérdés,hogy nem olyan kifejezett a hobby-vonalú,mint a kutyaviadalra tenyésztett,használt kutyában.
2009. nov. 1. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/36 anonim ***** válasza:
63%

Sajnos a hobbi célú bull típusú terrierek 90%-ában ma már sajnos(!!) nincs meg ez a tulajdonság és versenyző társaik sem mindig rendelkeznek vele. A game egy nagyon komoly próba volt , különböző tulajdonságú kutyák támadását kellett az alávetett ebnek állnia meghatározott ideig. A mai pitbullok ezt már csak alapos kiképzés után tudnák kiállni. És itt a normál, 15-30 kilós kutyákról beszélek, a mai 35-50 kilós dagadékok az első 5 percben kiperegnének. A bullterrierekről és staffokról nem is beszélve.

Nem kötekedni akartam ne értsd félre, csak leírtam a véleményemet.

2009. nov. 1. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/36 anonim ***** válasza:
50%
mi az a gameness? írjátok már le légyszi
2009. nov. 1. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/36 anonim ***** válasza:
100%
ja bocs, már látom
2009. nov. 1. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/36 anonim ***** válasza:

Én konkrétan munkavizsgára próbálok most felkészíteni egy ideggyenge bullterriert.

Nem lesz könnyű,de van rá esélyem.

2009. nov. 1. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/36 anonim ***** válasza:
100%
Sok sikert hozzá! Sajnos a bullterrier az a fajta aminek az idegrendszerén a legtöbbet sikerült rontani az utóbbi időben. Nem is tudom mikor láttam utoljára olyan kutyát amelyik ne lett volna túl félénk vagy túl agresszív. Kár:(
2009. nov. 2. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/36 anonim ***** válasza:

Ja egyébként visszatérve a vitára. A kutyatáras gyerek nagyon aljas volt, csak a pitbull linkjét nem másolta be a, mivel ide ideírták hogy a profilja örző-védő:):):)

[link]

2009. nov. 2. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!