Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A harcikutyák védelmezik a...

A harcikutyák védelmezik a családtagokat?

Figyelt kérdés
Sokan mondják, hogy a doberman, rotweiler, staffi, bull terrier... kutyák ha együtt nőnek fel a kisgyerekkel akkor védelmezik. Meg a családtagokat is. Igaz ez? És miért? Hogyan alakul ki ilyen kapcsolat?
2009. okt. 31. 10:25
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
73%

A dobermann,rottweiler,staffi,bull terrier nem harcikutyák.

Örző-védő kutyák.

Egyedül a pitbullra lehetne azt mondani,hogy harcikutya(egyébként csak az nevezhető harcikutyának,amelyik harcol...lehet dobermann,pit,nj,kau bármi),mert arra lett kitenyésztve. De a pitteknek sosem az volt a feladata,hogy emberre támadjanak,hanem más állatra.

De egyébként ezek a kutyák amiket felsoroltál,és a pit is nagyon jó családi kutyák. Sokszor hallani a tévében az ellenkezőjét,de minden csak nevelés kérdése. Egy jól szocializált,megfelelő körülmények között tartott kutya sosem támad a saját családjára.

2009. okt. 31. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
41%
az amstaff és a bullterrier harci kutyának lettek kitenyésztve
2009. okt. 31. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim ***** válasza:
100%

Az előző bullterrierem munkavizsgás volt,emellett a világ legszelídebb kutyája.A benarkózott csöves is megsimogathatta.

Egyszer megtámadott egy késes pasi,ki akart rabolni.

A csendes,szelíd,kedves bullterrier abban a pillanatban ordító,vérben forgó szemekkel őrjöngve támadó harci kutyává változott(úgy meg voltam ijedve,hogy meg sem tudtam szólalni,tehát parancsot sem kapott).Látszott a kutyán,ha módja lenne,most gyilkolna.Pasi elrohant,bullterrier visszaváltozott ölebbé.

Ilyen kutyák.

2009. okt. 31. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 anonim ***** válasza:
72%

Aki lepontozott, olvasson már egy kicsit utána. Bár ha ennyit tud, nem hiszem, h sikerülne neki a google keresés, szóval segítek:


[link]


"Eredeti feladata: A XIX. század közepe táján harci kutyának tenyésztették ki, ma azonban barátságos társként ismert."


[link]


"Eredeti feladata: A XIX. században harci kutyának tenyésztették, ma már megbízható társ."


Azt meg végképp nem feltételezem, hogy angolul ért a lepontozó, de azért:


Bullterrier:

"Early in the mid-1800's the "Bull and Terrier" breeds were developed to satisfy the needs for vermin control and animal-based blood sports."


Amstaff:

"Before the nineteenth century, bloodsports such as bull baiting, bear baiting and cock fighting were common. Bulls brought to market were set upon by dogs as a way of tenderizing the meat and providing entertainment for the spectators; and dog fights with bears, bulls and other animals were often organized as entertainment for both royalty and commoners. Early Bull and Terriers were not bred for the handsome visual specimen of today, rather they were bred for the characteristic known as gameness. The pitting of dogs against bear or bull tested the gameness, strength and skill of the dog. These early "proto-staffords" provided the ancestral foundation stock for the Staffordshire Bull Terrier, the Bull Terrier, the American Pit Bull Terrier and American Staffordshire Terrier. This common ancestor was known as the "Bull and Terrier"


forrás: wikipedia


Akkor őrző védők vagy harci kutyák okoska?

2009. okt. 31. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim ***** válasza:
100%
A dobermann és a roti mióta harci kutyák?! Nem azok! Olvass utána hogy alakultak ki.
2009. okt. 31. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonim ***** válasza:
91%
A kérdezőnek: akár harci kutyák, akár nem, a lényeg: igen, mind védelmezik a családtagokat.
2009. okt. 31. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 anonim ***** válasza:
100%

Akkor az én dalmatám is harci kutya,mert többször megvédte már az életem?

Doberman,rottweiler nem harci kutya!

2009. okt. 31. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 A kérdező kommentje:
Azzal énis tisztában vagyok, hogy doberman, rotweiler nem harcikutya. Csak példának irtam, de akkor majd legközelebb úgy irom ki, hogy "nagy testű, erős kutyák"...
2009. okt. 31. 14:28
 9/36 A kérdező kommentje:
vagy, ahogy tetszik!
2009. okt. 31. 14:28
 10/36 anonim ***** válasza:
45%

Kutya-táras hülye gyerek ne okoskodj már! Azt hiszed értesz ezekhez a kutyákhoz? NEM! Csak szeretnéd, hogy menő gyerek legyél! Szánalmas..


Kérdezőnek: Igen, tudod ezek a kutyák is ugyan olyanok, mint a többi, csak bátrabbak, kitartóbbak. Az én pitbullomat totyogós (idegen!) kisgyerekek szokták simogatni és azt sem tudja hova legyen örömében. A családtagokról ne is beszéljünk.

2009. okt. 31. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!