Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van egy kis yorkim aki terhes....

Van egy kis yorkim aki terhes. Honnan lehet tudni hány kiskutyája lesz?

Figyelt kérdés
2009. aug. 25. 22:03
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 41/82 anonim ***** válasza:
79%
Nem kívánom neked, hogy megéld, az állatorvosnál gyakran látok ilyen kölyköket.
2009. aug. 25. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/82 anonim ***** válasza:
72%
27,7% az a 62 %
2009. aug. 25. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/82 anonim ***** válasza:
79%

"Jelentős különbség a korai kölyökelhullás (0-6 hét) tekintetében is: a vakcinázott anyák újszülöttjeinél csak 11,4%-os volt az elhullás, szemben a kontroll (kezeletlen) csoport 27,7%-os elhullási arányával. "


A 62 % a direkt megfertőzött anyák újszülöttjeire vonatkozik!!!!!!!!!!!!!!!!

2009. aug. 25. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/82 anonim ***** válasza:
78%
Én most nem teljesen értem, hogy ha magadtól is látod, hogy a kóbor kutyák kontrollálatlanul szaporodnak, akkor miért kell erre rásegíteni még neked is egy plusz alommal?
2009. aug. 25. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/82 A kérdező kommentje:
MERT AZ ORVOS AZT MONDTA! Ráadásul a kóborkutyák nagy muflák keverékek, nem helyes kis fajtiszta yorkiek. Yorkit pl nem láttam még errefele kóborolni:) Meg gondolod kidobom őket? Akkor te hülye vagy. Ne magadból indulj ki.
2009. aug. 25. 23:31
 46/82 anonim ***** válasza:
82%

Miért a tiéd fajtatiszta? Törzskönyves? Mert ha nem akkor csak keverék, mert nem lehet bizonyítani, hogy yorkie, csak azt, hogy yorkie fajtajelleget mutató.

És a kölykei is keverékek lesznek.

2009. aug. 25. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/82 anonim ***** válasza:
57%

Utolsónak lenne egy kis szösszenetem még.

Szerinted egy törzskönyv mire bizonyíték?

Míg simán adják-veszik a tk-t a tenyésztők,ill. rég elhunyt kutya papíron még fedez, ill. szül, addíg semmire.

Illetve:adva egy tenyészetben két szuka, az egyik cacib, micib, akármi díjas, a másik még csak nem is tenyészthető, és egyszerre szülnek, a "névtelen" kutya kölykeit is letörzskönyvezteti a cacib mama neve alá.

Esetleg egy befedezett szukára "véletlenül" ráfedez egy másik kan is!

Hidd el, akkora a fejetlenség, széthúzás, klikkeskedés a magyar kutya tenyésztők között, hogy jogszabályoknak kellene változnia ahhoz, hogy biztos lehessél benne, kiféle, miféle kutyát is vásároltál.

Szerintem simán be lehetne vezetni egy kötelező genetikai vizsgálatot is egy alom bejelentésénél, így ki lehetne szűrni ezeket a csalásokat is, és nem lenne olyan rossz híre rögtön a magyar kutyásoknak, mint amilyen.

2009. aug. 25. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/82 A kérdező kommentje:

Szerinted ő keverék? Ha igen akkor megeszem a kalapom:D

[link]

2009. aug. 25. 23:55
 49/82 anonim ***** válasza:
79%
Azért mert bizonyos százalékban (egyes fajtáknál 0%, más, "divat" fajtáknál nagyobb) előfordul ilyen, azért nem a rendszert kell kidobni. A legtöbb kutyánál az új genetikai szürővizsgálatok miatt úgyis egyre több DNS vizsgálatot végeznek, már nem is olyan drága, lassan eljutunk valóban oda, hogy minden alomnál meglegyen a DNS vizsgálat.
2009. aug. 25. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/82 anonim ***** válasza:
23%

Kedves Kérdező!

Gyönyörű a kutyusod, biztosan FAJTAtiszta!

Ne törődj senkivel, vigyázz rá nagyon, szülésnél nagyon figyelj, bármi baj van, hívj orvost, és akkor minden rendben lesz.

Üdv.

2009. aug. 26. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!