Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van egy kis yorkim aki terhes....

Van egy kis yorkim aki terhes. Honnan lehet tudni hány kiskutyája lesz?

Figyelt kérdés
2009. aug. 25. 22:03
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 21/82 anonim ***** válasza:
88%
Eddig azt hittem, hogy ilyen sok az idióta orvos, de közben rájöttem, hogy nagyon is okosak! Azzal, hogy így félreinformálják a gazdikat, újabb bevételi forráshoz jutnak. Egyrészt a kiskutyák és a császározás által, másrészt a szuka későbbi esetlegesen szükségessé váló kezelései által. Szóval nem hülyék, csak élelmesek. A buta gazdi meg fizet, mint a katonatiszt, ahelyett, hogy egy ivartalanítással egyszer s mindenkorra lezárná az ügyet és megkímélné magát és a kutyáját is a későbbi komplikációktól.
2009. aug. 25. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/82 A kérdező kommentje:
Bocs, de nem vagyok buta, csak az állatorvosomra hallgatok, akiben megbízom, és 15 éve hozzá járok. Régebben kan németjuhászom volt, most pedig a 2 éves yorkiem.
2009. aug. 25. 22:43
 23/82 anonim ***** válasza:
89%

Mert a szaporítók a szűrővizsgálatokat nem szokták megcsináltatni, másrész ő valószínű meg se tudta volna csinálni őket.

A szűrővizsgálatok a fajtára jellemző örökletes betegségekre vonatkoznak (ez yorkie-nál a Pethes kór és a Patella) törzskönyves yorkie-t ezek nélkül a vizsgálatok nélkül nem is lehet tenyésztésbe vonni.

A herpeszről meg lehet, hogy nem is hallott a dokid, időnként megdöbbentő hogy pl. egy 20 éve végzett állatorvos mennyire nem képzi magát tovább.

2009. aug. 25. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/82 A kérdező kommentje:
Hát nem vagyok szaporító, nem a haszon miatt csinálom, hanem mert az orvos mondta!!!
2009. aug. 25. 22:45
 25/82 anonim ***** válasza:
91%

Ne haragudj, de aki nem tenyésztő az szaporító. Ez a megnevezése.

Mivel nem tanyészszemlés, szűrt kutyákat pároztattál a fajta pszichikai és fiziológiai tulajdonságainak megtartását, fejlesztését szem előtt tartva.

A tenyészszemlék, nem szórakozások, hanem szakemberek nézik meg a kutyákat, hogy megfelelnek-e továbbtenyésztés céljára.

2009. aug. 25. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/82 A kérdező kommentje:
Hát akkor szaporító vagyok most mit tegyek. Egy szakemberre hallgattam aki elvileg érti a munkáját, nem dolgom hogy felülbíráljam.
2009. aug. 25. 22:52
 27/82 anonim ***** válasza:
78%
2009. aug. 25. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/82 A kérdező kommentje:
Ezt most miért linkelted be? Az én kutyám nem lesz tenyésztésbe véve, csak egyszer szül a dokink tanácsára. Az nem tenyésztés.
2009. aug. 25. 22:55
 29/82 anonim ***** válasza:
89%
Ja, hogy a szűrővizsgálatokat és a herpesz oltást miért nem propagálta? Egyszerű: Ha azt mondja neked, hogy még a pároztatás előtt kell ez is tízezerét, az meg ötezerért, a császározás harmincért, akkor beintesz neki és azt mondod, hogy mégsem lesznek kiskutyák, igaz? Na ezért. Mert így még mindig jobban jár. 5 kiskutya, oltások, féregtelenítés, miegymás mielőtt új gazdikhoz kerülnének minimum 15e/kutty, 5*15=75, és ha neadj' Isten tényleg császározni kell, máris 100.000 forint fölött jársz. Később álvemhesség, gennyes méhgyulladás, emlődaganat, újabb almok, még több pénz! Persze ezek nem feltétlenül lesznek így (kívánom, hogy ne így legyen), de ha még másik 20 gazdival is eljátsza ugyanezt, akkor pár éven belül megvan neki az új autóra való. :) Szerintem keress másik állatorvost és miután megszülettek a kicsik, ivartalaníttasd a kutyust. Te is jobban jársz anyagilag is, meg a kutyád is hosszabb és egészségesebb életet fog élni.
2009. aug. 25. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/82 anonim ***** válasza:
85%
Miért? válaszoltunk, sőt még a kommentekben feltett kérdéseidre is.
2009. aug. 25. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!