Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Apósom nem rakat a kutyájukba...

Apósom nem rakat a kutyájukba chip-et. Megbüntetik majd?

Figyelt kérdés
Egy öreg kutyája van. Kevés pénzből élnek és erre nem igazán szánna ezreket. Kérdeztem tőle, mi lesz ha oltáskor ellenőrzik? Azt mondta oltatni se viszi többé. Számíthat büntetésre? Hogy tudják ellenőrizni?
2012. okt. 24. 13:14
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
Sajnos rosszul tudtam. Mégis kötelező a chip 2013. január 1-től. Íme a bizonyíték: [link]
2012. okt. 25. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 A kérdező kommentje:
Mint írtam egy öreg kutyáról lenne szó. Most néztem utána, ennek a fajtának 10-14 év a várható élettartama. Kb. 12 éves, talán több. Már nehezen tud pl. felállni. Biztosan nem sokat kell már vinni oltatni. Szerintem ezért is döntöttek úgy, hogy nem fizetik ki a chipet.
2012. okt. 25. 20:18
 13/25 anonim ***** válasza:
Akkor lehet, hogy a telet se éli túl.
2012. okt. 25. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
73%

"Apósod meg sz@rjon sünt, kérdező!"

"A chip miatt kap majd 30ezer forintos bírságot, a veszettség oltás elmulasztása miatz megint ennyit, én meg mjad teljes szívemből röhögök rajta!"


Nem tudom elképzelni, hogyan szeretheti valaki az állatokat, ha a szívét a gyűlölet tölti ki. Szép szép az állatszeretet, na de mi lesz az emberszeretettel? Egymást marhatjuk? Kívánhatunk rosszat teljes szívünkből? És kinevethetjük, ha a rossz kívánság beteljesült? Emberek, nézzetek már magatokba! Ez az indulat teljesen elveszi egyesek eszét! :(((

2012. okt. 25. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
24%
Egyébként meg, ha biléta van a kutya nyakörvén vagy hámján, akkor vissza tudják juttatni a gazdához. A kerítést meg meg kell csinálni, hogy ne legyen rajta rés. Ennyi. Amúgy 3500 Ft szerintem sem sok, itt inkább etikai problémák merülnek fel, elég súlyosak, és attól, hogy valaki ezt nem érzi vagy nem látja át, még nem kellene gyilkos indulatokkal neki esni a másiknak, csak mert más véleményen van.
2012. okt. 25. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 A kérdező kommentje:

Úgy gondolom, ennek a kutyának már tényleg mindegy, hogy lesz-e chip-e vagy sem. Nemigen fog már elveszni, eddig se szökött el egyszer sem a tizenkét év alatt. Szerintem futni sem tud, ha a felállás is nehezen megy.

Egyébként ez egy megmentett kutya, ha úgy vesszük. Születésekor felkínálták, hogy "meghagyják", ha apósom kéri. 6 kiskutyát viszont vödörbe tettek és elvitték őket...

2012. okt. 26. 09:24
 17/25 anonim ***** válasza:

"Egyébként meg, ha biléta van a kutya nyakörvén vagy hámján, akkor vissza tudják juttatni a gazdához"


Nagy tévedés. Nagyon ritka, h az elveszett kutyák nayakából nem tűnik el a nyakörv. A chipet meg csak egy módon lehet eltűntetni: ha kivágják a kutyából.



Kérdező! Tök mindegy, hogy járni képtelen, öreg, lassan elmenni készülő kutyáról, vagy egy fél éves, energikus kutyáról beszélünk, 4 hónapos kor felett KÖTELEZŐ a chip. Nehéz ezt megérteni? K-Ö-T-E-L-E-Z-Ő!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

2012. okt. 26. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 A kérdező kommentje:
Én értem, hogy kötelező, de nem az enyém a kutya.
2012. okt. 26. 10:02
 19/25 anonim ***** válasza:

"A chipet meg csak egy módon lehet eltűntetni: ha kivágják a kutyából."


Ettől félek én is. :(

2012. okt. 26. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
Egyébként az az idős embereket elviszük a korházba... Pedig ezen az elven amiről ők beszélnek nekik is mind1 lenne nem ?
2012. okt. 27. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!