Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi kell egy Beagle kutyának...

Pantika kérdése:

Mi kell egy Beagle kutyának ha tartani szeretnék?

Figyelt kérdés
13 éves vagyok ésszeretnék egy beaglet ,mert igen mozgékony mint én és ezért is eszt a fajta kutyat vélasztotam és mert be fér egy két szodásos lakásba.Elvileg fiút szeretnék.Néhány dolog eszembe jutt(pl:a játék ,a tálkák ,a póráz és a nyakőrv) ,de tudom hogy sokat el is felejtettem és én csak a legjobbat akkrom a kutyusomnak.Még nincs meg ,de fel akkarok rá keszülni.Úgye nem fogja bántani a madaramat betanítom csak remélem el lesz vele mikor egyedül lesz pár órát(kb5-6).De aztán visszont ki visszem és nem lesz olyan ,hogy már nincs kedvem ,mert imádom az állatokat és barátaim se érnek mindig rám mellesleg kell egy kis elfoglaltság.

2012. júl. 5. 11:03
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:
Na jó figyu láttom te sem érted mi a helyzett.Leírom röviden .Hát mi nagy valószinü ,hogy ki fogunk valahova költözni kertes házba és akkor két kutya lesz.Egy Beagle és valami őrző-védő kutya a másik(pl.németjuhász ,rotwailer ,doberman ,skótjuhász vagy ilyesmi nagy kutya).De nem az a téma ,hogy "nem neked való kutya vagy mit tudom én micsoda" ,hanem mi kell neki ha persze tud valaki még valamit.De amugy kösz a felvilágositársért.:/
2012. júl. 19. 12:16
 12/20 anonim ***** válasza:
Nincs mit. Neked akartam jót, azzal, hogy szóltam előre. Bízzunk benne, hogy a te beagle-d lesz a kivétel, amelyik nem szökik meg. Egyébként kertes házról szó sem volt, két szobás lakást emlegettél, gondolatot meg nem olvasok. Kertből még könnyebben kiszökik, mellesleg. A beagle egyszerűen nem való családi kedvencnek, valami idióta film miatt terjedt el ez is. Annak jó a fajta, aki eredeti munkakörében akarja használni, vagyis vadászna vele. Lesz egy kutyád, amelyik nagy ívben tojni fog a fejedre amint szagot fog, teljen benne örömöd!
2012. júl. 19. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 Russ Natasa válasza:
a beagle legjellegzetsebb vonása az, hogy rettenetesentud vonitani csaholni(ugatni)de nagyon könnyen tanul. de lakásba nemigen ajánlom mert mégis csak kopó nagyon érdeklődhet a szagok iránt. és nagy felfordulást tud okozni a házban...:Sés öt nem sétáltani kell,hanem megfuttatni mint pl,:a németjuhászt.mellesleg szívós fajta.
2012. aug. 1. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 gnodi válasza:

Szia!

Én sem azért írok,hogy lebeszéljelek a fajtáról,de hidd el,hogy nagyon sok igazság van a hozzászólásokban.Ha tetszik,ha nem:a beagle NEM GYEREKNEK VALÓ!!!Lehet megsértődni,de ez az igazság.Ha megnézed a legtöbb kutyás hirdetést,rengeteg a gazdit kereső beagle.Nem véletlenül.Azért mert helyes,cuki-pofa,de aztán kimutatja igazi tulajdonságai.Sok gazdi pont azért szabadul tőle,mert egyszerűen nem képes neki megadni amit ez a fajta igényel.

Nekem 3 örökbefogadott beaglem van,de még nekem is van velük problémám.Szóval az ember segíteni akar,és nem akar egy újabb hirdetést meglátni.Fogadd meg a tanácsokat és válassz más fajtát!!!!

2012. aug. 1. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:
Jösztök még sokan ilyen válasszal??Remélem nem!!Nem értem hogy nem lehet meg bízni bennem és az állatban amit szeretnék.Ez egy állat nem egy Ősember.Az ember is követ el hibákat méghozzá nagyon rosszakat.Az állat fele olyan rosszat csinál ,csak az ember lássa másként.Az élet maga egy átok számomra.Az állat az aki szépé tudja tenni azt ahol az ember elrontotta.Ja és az utolsóelötti válaszolonak én futnék vele addig amíg el nem ájulnék.A barátaimmal is sokszor annyit futok hogy összeesek.
2012. aug. 2. 10:25
 16/20 anonim válasza:
Egy komment után szólva semmiképp ne vegy tibeti terierrt mert nagyon sokat ugrálnak és előszeretettel használják a fogukat.Egyik oszt. társ.is az van nagyon rossz.A beagle tipikus vadász kutya és ugyanaz kell neki mint a többi kutyusnak.
2012. aug. 2. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

Szia!

A hozzászólásomban semmi rosszindulat nem lesz, megígérem. Annyi idős lehettem mint te, mikor vettünk tenyésztőtől egy törzskönyvezett, chippes beaglet, kant. Kis korában aranyos volt, mára négy éves, és megbántam, hogy beaglet, főleg, hogy kant választottam. Imádom, hordom nyaralásra, de a négy év alatt nem sikerült megtanítanom neki, hogy póráz nélkül sétáljon, valamint, hogy halgasson rám. Viszem agilitizni is, de nem érdekli semmi. Egy menhelyen vagyok önkéntes, az összes kutyának(puli, vizsla, labi, tacsi és ezeknek a keverékei találhatóak meg nagyvonalban a menhelyen) meg tanítottam póráz nékül sétálni. De egyszerűen a Beaglek annyira makacsok, a saját orruk után mennek, Egyik ismerősömnek 2 beagleje van, ha elszöknek 2-en két irányba futnak, és vissza se néznek. 1-2 óra séta nem elég nekik. 1-2 óra futás bicikli mellet, az amire szükségük van, reggel este. Gondolj bele, most13 évesen nem szakadsz meg a tanulástól, de én már gimnáziumba járok, olyan sokat kell tanulnom, hogy nincs időm elvinni a kutyát olyan gyakran. Hétvégén tudom biztosítani neki azt az 1-2 óra futást, viszont hétköznap jó, ha 1 órára el tudom vinni. Nemsokára itt az érettségi, ezért mondják sokan helyesen, hogy nem való a mi korosztályunknak. Egy olyan embernek való, aki vadász, szerencsére a szomszédunkban pont vadászok laknak, egyszer kölcsön adtam nekik, ám mondták, hogy nem lehetett elengedni, mivel nem volt kiskorától szoktatva. Nem vagyok híve a vadászatnak, és ámblokk az egész állatkínzásnak, vagy állatölésnek sem. De abban az esetben a kutyámnak akartam jót, hogy kiélje a hajlamait. Nagyon hozzám nőtt ez alatt a pár év alatt. Nem lennék képes elajándékozni, és meg sem fordult a fejemben ez a gondolat. De tudom, ha nem kertes házban laknánk, megbolondult volna a sok bezártságtól. Tudom, hogy a kert nem pótolja a mozgást, de mégis azt a bokrot jelöli meg, amelyiket akarja, vagy éppen annyit ugathat, amennyit akar, hisz a szomszédok nincsenek annyira közel.

Nem akartam neked rosszat, de főleg nem a beaglednek. Nem mondom, biztos jó helye lenne nálad egy kutyának, de szerintem az a kutya nem a beagle. Én is imádom az állatokat, de nem emberként kezelem őket. Ne azért mondom, hogy nem a legszerencsésebb választás, mert makacs, hanem azért, mert a kutyák szükségletei : testmozgás, fegyelem, szeretet, ebben a sorrendben. Nem kétlem, hogy rengeteg szeretete adnál neki, de a fegyelmet és a testmozgást nehéz betartani. Főleg, hogy nagyon húz pórázon.

17/L

2012. aug. 22. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

Előző vagyok!

Kérlek olvasd el, akármilyen hosszúnak tűnik!

2012. aug. 22. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:
Húúú ez...nem is tudom mit írjak.Amugy köszi!Fegyelmet tanulna az mert sokszor még a madaramat is fegyelemre tanítom.És már rengeteg mindent tud hullámos létére.Csak nem beszél.Muszáj tanítanom a madarat is mert nagyon buzgó és már megint eltörte egy szárnytólát és vérzik.A pórázt nem rángatná nagyon ,mert ha lemegyek akkor csak vele foglalkoznék.Arra mennénk amerre ő akkar vagy azt csinálnék amit ő akkar.Amugy nem csak a Beagle a kedvencem csak ezt a fajt mindenképpen tartani szeretném.Szóval más kutyafajt is szeretek Pl. a Doberman ,Dalmata ,Skót juhász ,Gordon szetter...és még van csak ennyi jutt eszembe.Kb olyan kutya kell aki illik hozzám.És a legmegfelelöbbnek a Beagle-t tartom.
2012. aug. 29. 13:07
 20/20 anonim ***** válasza:

Előző vagyok!

Nekem is van hullámosom! :D Imádom, olyan jó fej, imádom, de őt 2 éves korában vettem egy olyan embertől, akinek nem kellett, lassan fél éve van nálam, de még mindig nem szokott hozzám, csíp, de majd csak megbarátkozik, hisz ki tudom engedni a szobába.

De visszatérve az eredeti témához. Sajnos a Beaglek nem olyanok mint a többi kutya, a fegyelemre másképp reagálnak, makacsabbak lesznek tőle. Nem mondom, hogy lehetetlen feladat, csak azt hogy idő. Abban az időben én is így gondolkoztam, mint te, majd megyek, amerre szeretne! Szögezzük le, ezt ne engedd meg neki kérlek! Ez egy lépés a rossz irány felé. Ha kölyök kora óta arra szoktatod, hogy arra megy, amerre Te akarod, nagyobb eséllyel fog engedelmeskedni nagy korában. Mindig azt mondom, nem számít mikor kezd el tanulni a kutya, amíg fog az agya, van remény. Csak nem a beagleknél. Kölyökkorában kell mindent elkezdeni vele, sajnos elmulasztottam ezeket az éveket. Ha mégis a Beaglenél döntenél, ígérd meg, hogy Te leszel a falkavezér! Ne engedd, hogy azt csináljon, amit akar, és arra menjen amerre akar! Csak pont belekerül a kutyád is, mint az enyém, abba a 4 éves korszakba, mikor fiatal, erős, energiatúltengése van, és nem tudsz vele sokat foglalkozni a tanulás miatt. Én úgy voltam nevelve, hogy a tanulás nagyon fontos. Ezt meg is köszöntem, hisz nem véletlen tartok ott, ahol tartok. De sajnos ez idő alatt elhanyagoltam a kutyámat, amit tényleg nagyon sajnálok!

De ha tényleg beaglet választasz, akkor vedd alaposan szemügyre az almot, és válassz egy nyugodt kutyát! De én legközelebb biztos egy vizslát fogok választani, természetesen nyaralás lesz egy beagle után! :)

2012. aug. 30. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!