Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lehet-e együtt tartani őket?

Bobherceg kérdése:

Lehet-e együtt tartani őket?

Figyelt kérdés

Nemrég kaptam egy németjuhász keverék kiskutyát,aki most lett 4 hónapos!

Egy ismerősöm nagyon szeretne nekünk adni egy 9 hetes Moszkvai őrkiskutyát.Mind2-en kanok.

Össze lehet még őket szokatni?Segítene esetleg az ivartalanítás abban,hogy jobban kijöjjenek egymással?


2012. júl. 4. 12:48
 1/8 anonim ***** válasza:

Simán össze lehet őket szoktatni. Ha nem vagy tapasztalt gazda akkor ajánlom az ivartalanítást lehetőleg mind a két kutyánál.

Ha viszont tapasztalt vagy akkor nem feltétlen kell ivartalanítani őket.


Én 4 kant tartok együtt probléma mentesen. Egyik sincsen ivartalanítva.

2012. júl. 4. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
nem vagyok valami tapasztalt gazda,a németjuhászkeverék a második kutyám,van valami módszered arra,hogy békében éljenek egymás mellett?
2012. júl. 4. 12:53
 3/8 anonim ***** válasza:

Ha mind a két kutyát megfelelően kézben tudod tartani és te vagy a főnök.


De inkább ilyen helyzetben ajánlanám neked az ivartalanítást. Ha nincsen annyi pénz akkor egyenlőre legalább az egyiket.


Első voltam!

2012. júl. 4. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Természetesen nagyon könnyen össze lehet őket szoktatni, hisz mind a kettő kölyök. Neked viszont nagyon nehéz dolgod lenne. Ajánlott legalább a fél éves korkülönbség a két kutya közt, vagy legalábbis min. fél év különbséggel lenne jó ha hozzád kerülnének. Egy kölyökkel sem könnyű, de ha 2 van akkor az igazán kemény munka. Viszik egymást a rosszba. Ráadásul a moszkvainak egy kemény kezű, következetes gazdára van mindenképp szüksége.

Ha úgy érzed, hogy képes lennél megbirkózni velük, akkor is vegyél igénybe szekértői segítséget, járjatok oviba, suliba. Ott rengeteget tudnak Neked segíteni, minél hamarabb kezded el a szocializációjukat és a nevelésüket, annál könnyebb lesz velük később is.

2012. júl. 4. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Miért kell a féléves korkülönbség?

16 éves lány vagyok és azért gondolom,hogy jöhetne hozzánk a kiskutya,mert ismerősünknek van egy Bordeauxi dogja és azzal nagyon jól elvagyunk,én szoktam tanítani!

2012. júl. 4. 13:06
 6/8 anonim ***** válasza:
Ez elsősorban a kutyák természetétől függ.Nekem is volt egyszerre három kan kutyám (különböző fajtájú és életkorú) tökéletesen megvoltak egymással csak semelyiket sem szabad elhanyagolni ergo egyforma törődést igényelnek.Figyelj arra hogy ne tudjanak féltékenykedni egymásra!!!
2012. júl. 4. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Szilvi & Argos ***** válasza:

Azért ajánlatos a féléves korkülönbség legalább, bár én inkább min. 1 évet várnék következő kutyáig...szóval azért, mert két kölyök egymást rontja el, egymáshoz fognak inkább kötődni. Egy kölyök felnevelése is rengeteg idő, energia, kettő már az egész napodat lekötné.

Fontos, hogy mindkét kölyökkel külön-külön sétálj, foglalkozz, külön tanítsd őket. Legyen minden nap pár óra, mikor különzárod őket. Fontos, hogy Téged tekintsenek főnöknek és játszótársnak, ne egymásban keressék a biztonságot és a bulizást.

2012. júl. 4. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm!:)
2012. júl. 4. 21:12

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!