Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi kell egy Beagle kutyának...

Pantika kérdése:

Mi kell egy Beagle kutyának ha tartani szeretnék?

Figyelt kérdés
13 éves vagyok ésszeretnék egy beaglet ,mert igen mozgékony mint én és ezért is eszt a fajta kutyat vélasztotam és mert be fér egy két szodásos lakásba.Elvileg fiút szeretnék.Néhány dolog eszembe jutt(pl:a játék ,a tálkák ,a póráz és a nyakőrv) ,de tudom hogy sokat el is felejtettem és én csak a legjobbat akkrom a kutyusomnak.Még nincs meg ,de fel akkarok rá keszülni.Úgye nem fogja bántani a madaramat betanítom csak remélem el lesz vele mikor egyedül lesz pár órát(kb5-6).De aztán visszont ki visszem és nem lesz olyan ,hogy már nincs kedvem ,mert imádom az állatokat és barátaim se érnek mindig rám mellesleg kell egy kis elfoglaltság.

2012. júl. 5. 11:03
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
Hú, nagyon zavaros az írásod. Hát nem tudom, a beagle lehet nem való még neked. Nagyon kemény kéz kell hozzájuk, mellesleg vadászkutyák, nem lakásba valók. Valami öleb lenne neked jó, ha aztán mégis elmúlna a varázsa a kiskutyának, ne legyen teher foglalkozni vele.
2012. júl. 5. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:

valami tv müsorban most a beaglet tették meg divatkutyának? itt a tömbben is 4 új beaglet látni... akkor valamit a beagleről:


a beagle nem csak mozgékony mint te, hanem nagyon mozgékony, és makacs természetű ez azt jelenti hogy nagyon nehéz lesz tanítani (főleg egy kisgyereknek) még tanítással is nagyon veszélyes pórázról elengedni mert az orra után megy (igen, pár évvel ezelőtt a szemem előtt ütöttek el egy beagle kölyköt mert kiment az autó elő - az fejét találta el az autó)


lakásban nem a legjobb tartani mert vonyit... itt a lakotelepen is van egy neveletlen beagle ha meghallja hogy kint kutyások vannak az ablakbol ugat és vonyit hogy le akar jönni...


vadász kutya, erre tenyésztették ki, a madárkád nem lesz tőle biztonságban ha nem tudod megnevelni


és a beaglenek nem elég napi háromszor 20 perces séta... neki a napi háromszor órás séta is kevés...


és lehet hgy te nagyon szeretnéd meg most még vigyáznál rá és foglalkoznál vele, de jön az iskola vagy a strand és a szüleidet a 8 órás munka után kifogja akasztani



hidd el, én is imádom a beagleket és szerettem volna egyet, de belátom hogy nem abba a környezetbe való amiben élek

2012. júl. 5. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
Hát én nem igen fogom 20 percet levinni nekem is kevés vagy 2-3 órát lennék lent vele.És úgy láttom itt is nehéz a meg érttes hogy miért kell nekem egy kutya!Kell valami elfoglaltság a tanulás mellet és az egyik osztály társamnak van egy 15 éves vádasz kutyája és már nem szereti a kutyát már pedig aranyos.Velem ilyen nem fog megtörténi.Én meg 2009ben kaptam egy cicát ,Micit és miuttán megmütötték a lábam(inkább ne érdekeljen miért)a macska pár házszámmal arrébb költözött keresztanyumhoz és így úgyan csak nincs kivel elfoglalnom magam.Mivel ,hogy a tévé unalmas ,a gépen sem lehetek egész nap és már a könyvek sem izgalmasak.Nincsen testvérem se.Egyébként nem ezt a kérdest tettem fel hanem ezt: Mi kell egy Beagle kutyának ha tartani szeretnék? És még valami Anyum és nevelőapám nem dijaznák az öleb kutyát ,de azt se bánom hogy kopasz vagy ki se látszik a szőre alól én akkor is szeretni fogom.Valaki kapizsgálhatná miért kell nekem kutya és hogy vigyázni tudok rá.Na de nem ez a témá szóval mi kell egy Beagle kutyusnak?
2012. júl. 5. 12:54
 4/20 Hovarju ***** válasza:

Ami a legtöbb kutyának ,bármilyen fajta:

étel, friss viz, nyakörv, póráz, fekhely, tanítás, tőrődés, foglakozás, fizikai és szellemi lefárasztás.

Általában nem szokták ajánlani első kutyának, mert makacs.

DE, ha jó helyről veszed, TENYÉSZTŐTŐL, törzskönyvvel,és rendszeresen kutyaiskolába hordod, megoldható a dolog.

Mindenképp klikkeres tükörsulit ajánlanék, ahol a pozítiv megerősítés a fontos. A tenyésztő is sokat segíthet, már a kölyök kiválasztásában is.

Készülj fel rá, hogy rengeteg mozgásra és feladatra van szüksége, hogy ne rombolja szét a lakást.

Alkalmas agilityzni, engedelmes feladatozni. Képezheted kereső kutyának is, nagyon jó szimata van.

Szóval mindent összevetve a kutyasulit tartom a legfontosabbnak, ahol mindketten sokat tanulhattok.

Addig is amíg megtalálod az ideális tenyésztőt és az ideális kutyust, olvass sokat a fajtáról, a kutyákról általában és a tanításról. (klikker.hu Jan Fennel könyvek)

Esetleg elmehetsz néhány kutyasuliba is végignézni egy-egy oktatást, hogy ki tudd választani melyik a számodra ideális.

Rengeteg videó van a youtube-on is az oktatásról.

Jó kutyázást kívánok!

2012. júl. 5. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 Hovarju ***** válasza:

Egyébként csak a beagle érdekel? Mit szólnál egy uszkárhoz? Több féle méretben létezik, könnyebben tanítható, vidám, bohókás okos kutya, és nem hullik a szőre.

Eső kutyának szerintem ideálisabb.

Esetleg körülnézhetnétek a közeli menhelyeken, hátha megtetszik valamelyik kutyus, és az ottani gondozók is sokat tudnak segíteni a választásban.

2012. júl. 5. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
70%

Első vagyok:


Drága, nem bántani akarlak, csak megelőzni egy bajt. Ha a fejedre nő egy is beagle, nagyon nagyon rossz lesz. A lakásban meg a kutya sem szeretni lakni. Akármennyire szeretnéd, imádnád, a kutyádnak örök börtön lenne. Az uszkár sokkal jobb választás. Nagyon aranyosak a törpe uszkárok is!

2012. júl. 5. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:

ha hiperaktiv vagy akkor inkább járj valami sportra, egy kutya nem két hétre szól és nem olyan hogy meguntam elpaszolom.... (látod volt a cicád azt is el kellet vinni akkor mi lesz a kutyával ha bajod lesz... mjiért nema cicát fogadod vissza? )


tudom gyerek vagy de gondolj bele, lehet hogy 28 éves leszel mire elhuny szegény pára....

2012. júl. 5. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:

Szia! Nekünk 2 beagleünk van, mindkettő lány, mert velük sokkal könnyebb- szerintem neked is lány legyen ha kezdő kutyatartó vagy, bármilyen fajtát is választassz.

Mi kertesházban lakunk, tehát a mozgásigényükkel nincs nagy gond, persze sétáltatni is hordjuk őket- szóval a jó hosszú sétákra készülj fel!

Sok negatív tapasztalatot hallottam a lakásban tartott beaglekről, de persze ellenpélda is van :) ki tudja talán te is az leszel :)

Azért is nehezebb velük lakásban mert nagyon szeretnek rágcsálni- főleg amikor még kicsik

Fontos hogy már egész kicsi korától kezdve következetesen neveld!

Mindenképpen olvass utána a kutyatartással kapcsolatban akár könyvtárban, akár neten

Nagyon ajánlom hogy járjatok kutyasuliba ott sok mindent meg fog tanulni, és szocializálódik, megtanul a többi kutyához alkalmazkodni, ha-2-3 hónap is sokat jelent(mi cak ennyi ideig jártunk)

Szóval ha a beagle mellett döntessz nem fogsz unatkozni, de a sok fáradozásért kárpótolni fog az a sok-sok boldog pillanat, amit együtt töltötök, amikor megtanul valami újat vagy csak ha Rád néz cuki szemeivel<3

Sok sikert és boldogságot :)

2012. júl. 9. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:
Nagyon köszi az útolsonak is ,amugy igazad van.Látszik ,hogy olyan állat barát vagy mint én.:)Na igen olvasni olvasok elég sokat róluk csak az is lehet hogy egy fél év múlva lesz csak kutyám mert még mást is elkel rendezni és nekem is meg van mit tanulnom róluk.A mozgással sem lesz gond mivel leginkabb én is kint szeretek lenni így mindig ki viszem a kutyust is.Rágcsálni valoja is lesz bőven mivel hogy van egy szekrény játékom és néhány nagyobb müanyag állatot direkt neki is tartom meg(igaz azért is vannak még meg a játékok mert nehéz tölük meg válni sokszor meg úgy gondolod hogy kidobod aaz összest ,de a fele meg marad).Szerintem nem fog unatkozni.
2012. júl. 10. 09:53
 10/20 anonim ***** válasza:
Nagyon nem ajánlom neked a beaglet!! Keress inkább valami más fajtát ami tetszik, de a beagle borzasztóan makacs és rettentően szökős, nem tudnád nyugodtan elengedni séta közben. Tapasztalatból mondom, én szinte hetente találok kóborló beaglet az utcán. Már haza sem hozom őket, fölösleges. Egyszer befogadtunk így egyet és elkezdtük keresni a gazdáját de a kutya tőlünk is meglépett egy hét múlva. Ezek komoly vadászkutyák, falkakopók, mennek az orruk után, egyáltalán nem valók családi kedvencnek. Tegnap is itt kóborolt egy az utcánkban. Járok kutyasuliba a kutyámmal, ott is van két beagle gazdi, mondták hogy szinte sosincs elengedve a kutya, mert elszökne, szerintem így nem jó kutyát tartani. Szóval ha nem akarsz nagyot csalódni, nem akarod sírva keresni az elveszett kutyádat, akkor ne beaglet válassz. Ha sportos, kis termetű kutyát keresel szerintem tökéletes választás lenne egy tibeti terrier. Nagyon aranyos, intelligens kutyák. Tudom ajánlani még esetleg a máltai selyemkutyát, bichon bolognese, vagy havanese, ami kicsit pörgősebb lenne a pomerániai törpespicc (bár ez elég ugatós fajta) de rengeteg lehetőséged van még ezeken kívül, nézz szét a neten.
2012. júl. 18. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!