Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyám januárban szült,...

A kutyám januárban szült, most tüzel, de nem akarja felvenni a kant. Lehet azért mert most szült és még nem érett meg egy újabb szülésre? Ez előtte nem volt gond.

Figyelt kérdés
2009. jún. 17. 14:41
1 2 3 4 5 6 7 8
 41/74 anonim ***** válasza:
72%

Nem tudom milyen orvoshoz jársz, nem sokat érthet a szakmájához, vagy csak a pénz érdekli.

Az én orvosom kizavarna a rendelőből, ha ilyet akarnál csinálni.

Én, ha a kutyámmal valami nem stimmel, akkor hívom az orvost telefonon. Ha annyira adsz a szakértelmére, akkor miért itt kérdezel? Miért nem őt hívtad fel?

2009. jún. 17. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/74 A kérdező kommentje:

Nem hiszem hogy pénzéhes lenne, mert még sosem kellett pl szüléshez kihívni.

Amúgy beszéltem már vele, de nem tudja miért nem veszi fel a kant, azt mondta próbálkozzunk.

2009. jún. 17. 21:46
 43/74 anonim ***** válasza:
72%
Lódoktor
2009. jún. 17. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/74 anonim ***** válasza:
100%
Ha már "csak" egy almot akarsz a szukádtól akkor miért nem várod ki hogy felkészüljön a következő ellésre? A kutyádnak ártasz a gyakori elletéssel ezt értds meg kérlek. Nem tsz jót neki, ha nem tud regenerálódni akkor a túl hamari ellés még jobban lepusztítja a szervezetét. Szerinted nem megterhelő neki az mikor vemhes, majd ellik, és végül felneveli a kicsiket? Nem hinném, h játszi könnyedséggel el lehet viselni a sok egymás utáni szülést.
2009. jún. 17. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/74 anonim ***** válasza:
60%

Nem mellesleg,a farkasoknál a domináns pár szaporodik CSAK,a többi életében soha,mégis jól elvannak.

Kutyahús:egyre több a bozopnyítzék erre a szomrú tényre,Itt a nyóckerben működik illegális kutyavágóhíd is.

Már pár éve olvastam kutyás szaklapban a bernáthegyiket fenyegető ilyen veszélyről,"Mentsük meg a bernáthegyit!"címmel.

Gondolom,kérdezőnk nem olvas kutyás szaklapot(nem bulvár-jellegűt),a "hozzáértése"ezt bizonyítja.

2009. jún. 17. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/74 A kérdező kommentje:
Az anyjának nem lett tőle baja... De ok, akkor majd a következő tüzelésnél fedeztetem, most biztos nem szeretne mama lenni, azért nem veszi fel a kant, akkor nem erőltetem.
2009. jún. 17. 22:05
 47/74 A kérdező kommentje:
Hát az én szukám elég domináns:D
2009. jún. 17. 22:07
 48/74 anonim ***** válasza:
78%

Még annyit a kutya-farkas párhuzamhoz, hogy az alapvető biológiájukban nagyon hasonlóak (amerikában egy fajba soroják őket, mert a kutya-farkas párosításból szaporodóképes utódok születek, míg ugye egy öszvér, ahol a ló és szamár csak rokon fajok, nem fogamzóképes)


Ha egy farkasnak kölyke születik, az neveli őket 2 éves korukig (ekkor lesz egy fakras ivarérett) és csak ezután tüzel újra (persze közben évente tüzel a többi nőstény, de az alfanőstény megakadályozza elég agresszívan a párosodást)

Vagyis a farkas tüzel, ha alfa: párosodik, szül és 2évig nem tüzel újra, és ezért ugye nincs is új alom...

A többi nősténynek meg sosem lesz utódja.

2009. jún. 17. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/74 A kérdező kommentje:
De mivel a kutya évente kétszer tüzel, ezért ne hasonlítasuk a farkashoz. Pont most bizonytottad be hogy a kutyának és a farkasnak eltérőek a szaporodási szokásaik.
2009. jún. 17. 22:19
 50/74 anonim ***** válasza:
72%
Embeeerr!!!Teljesen kiégetnéd azt a szerencsétlen kutyát??Van fogalmad arról,h mennyire felemészti a testét maga a tüzelési időszak,azután a kölykök kihordása(sok-sok hormon szétvágja a testét)megellése,SZOPTATÁSA????Az a sok hormon ami ilyenkor termelődik egy állatban nem tud "visszaállni" rövid idő alatt!!Hiába tüzel,nem áll még készen egy újabb alomra!!Basszus te is kívánod a szexet,mégsem szülnél állandóan!!!....Gondolkozzál már!!!Beteg!!!
2009. jún. 17. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!