Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyám januárban szült,...

A kutyám januárban szült, most tüzel, de nem akarja felvenni a kant. Lehet azért mert most szült és még nem érett meg egy újabb szülésre? Ez előtte nem volt gond.

Figyelt kérdés
2009. jún. 17. 14:41
1 2 3 4 5 6 7 8
 21/74 anonim ***** válasza:
11%
miért kell itt mindenkinek szinte írásban üvöltözni? ő csak feltette a kérdést! én csak annyit mondok, szépen, és nyugodtan, csak nem kell annyi almot lehozni tőle szerintem amennyit most lehoztál elég neki, ezután már ne ellesd és ennyi! nem lesz annak a kutyának semmi baja! na! pedig é is tenyésztő vok! ahogy ti nevezitek "IGAZI" pff... am a természetben a farkasok szerintetek hogyan ellenek??? na haggyuk....
2009. jún. 17. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/74 anonim ***** válasza:
78%

Egy tenyésztőnél 1 szukától max 4 alom születik, egy-másfél éves időközökkel. 6-7 éves kora után "nyugdíjba" mennek, vagyis nem elleti őket tovább.

Ezen felül minden kiskutya chip-et kap, és oltást, a szülők szűrtek genetikai betegségekre, és vigyáznak, hogy a szülőpár ne legyen semmilyen rokonsági kapcsolatban egymással (törzskönyv ezért kell, nem az eliteskedés miatt). A kiskutyák leghamarabb 8 hetesen kerülnek gazdához.

A vemhességek alatt sokszor folyamatos az állatorvosi ellenőrzés, de legalább 1szer ulrahangozás, szülésnél pedig bármikor riasztható az orvos, ha pl elakad egy kiskutya vagy bármi baj van.


Szóval vesd össze azt ahogy egy tenyésztő elleti a kutyáját azzal, ahogyan te elleted. Ugyanaz? Akkor oké. Nem ugyanaz? Hagyd abba!

(a kutyáknak a párosodás/főleg a párosodás/ és a szülés nem olyan öröm, mint nekünk, ösztönből csinálják, hogy fennmaradjon a faj és a szülők genetikai állománya, szerintem te is tanultál biológiát, de ha nem is olyan sokat, hát nekem az egyetemi bioszból is kijutott)

2009. jún. 17. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/74 anonim ***** válasza:
71%
a "nyugodt" válaszolónak: a farkasok 1-2 évente ellenek, nem évente 2szer.
2009. jún. 17. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/74 anonim ***** válasza:
100%

elárulom,hova tűnnek a bernáthegyik:

a ferdeszeműek veszik őket,mert szeretik a húsát.

VIII.kerületi kínai piacon voltunk múltkor felderíteni(ugyanott,ahol a rendőrség 200 kg(!!!)ismeretlen állatfajtól származó húst kobzott el a múltkor.

Bárkitől vesznek át kutyát 500-5000 ft közötti áron.

A piac biztonsági őrei is megerősítették a gyanút.

2009. jún. 17. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/74 anonim ***** válasza:
91%
Márpedig láthatsz bernáthegyit menhelyen. Én nem egyet láttam. A fajtamentésnél is van. És idén még több lesz, mert sokan nem fogják tudni etetni.
2009. jún. 17. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/74 anonim ***** válasza:
100%
de a farkasoknak ez ugyanolyan mint a kutyáknál 2x évente, meg az embereknek évente...ők akkor tüzelnek...érted?
2009. jún. 17. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/74 anonim ***** válasza:
90%
Figyelj az ok hogy ingyé adsz bernáthegyit, de arra nem gondolsz hogy aki nem tudott kifizetni egy kutyát az el tud tartani egy akkora költségekkel járó kutyá mint a bernáthegyi? Eléggé sokat eszik, orvoshoz is kell járni vele, nem egy occsó fentartású kutya... és ha nem megfelelően gondozzák akkor fölösleges legyártani a kicsiket, és ha nem tudják eltartani akkor passzolják tovább és tovább...
2009. jún. 17. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/74 A kérdező kommentje:

Bernáthegyi hús? Naja... Miket fogtok még kitalálni? Ha csivavát írtam volna akkor a csivava lenne a menő a kínaiaknál? Mellesleg nem kínaiaknak ajándékoztam el a kutyákat.

És képzeljétek én sem vagyok gazdag, mégis tudok 3 bernáthegyit etetni. Na le lehet rólam szállni bogaraim.

2009. jún. 17. 20:47
 29/74 anonim ***** válasza:
72%
egyik kutyát sem pároztatunk minden tüzelésnél, minimum ki kell hagyni egyet, de az óriástestűeket meg pláne nem, náluk a minimum kihagyás a két tüzelés!. Nem értem miért akarod ezzel megrövidíteni az életét, ha annyira szereted. Veszélyes, a kutyád érdekeit nézd és ne a sajátodat.
2009. jún. 17. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/74 A kérdező kommentje:
Mondom hogy itt van az anyja aki 13 éves, ötször szült és semmi baja nincs!!! Ez bernáthegyinél igen szép életkor. Szóval hagyjatok engem békén, én tudom hogy ez jó neki, az anyjánál bebizonyosodott! Még egyszer lesznek kölykei.
2009. jún. 17. 20:59
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!