Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyám januárban szült,...

A kutyám januárban szült, most tüzel, de nem akarja felvenni a kant. Lehet azért mert most szült és még nem érett meg egy újabb szülésre? Ez előtte nem volt gond.

Figyelt kérdés
2009. jún. 17. 14:41
1 2 3 4 5 6 7 8
 11/74 A kérdező kommentje:
Na kérem, én nem zsigerelem ki a kutyám, ingyen adom oda a kölyköket. A kutyám szeret anya lenni, ez látszik rajta, annyira boldog hogy a kölykeit nevelgetheti, teljesen megváltozik, és sír ha elviszik a kölyköket. Volt hogy a szomszéd kutyájának voltak kölykei, de elfogyott a teje, és az én szukám szoptatta őket, megindult a teje, pedig neki nem is voltak kölykei. Mellesleg nem lesz semmi baja attól hogy szül, van egy 13 éves szukám aki ötször szült, és köszöni szépen remekül van, egészséges mint a makk.
2009. jún. 17. 17:43
 12/74 anonim ***** válasza:
85%
Úristen! A kutyák ösztönösen gondozzák,védik a kicsiket, nem azért mert annyira jó nekik egyfolytában nevelni a kölyköket. Szerinted miért "hagyja el őket" 2 hónapos koruk után? Mert leválasztja őket.
2009. jún. 17. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/74 anonim ***** válasza:
89%
Komolyan is gondolod amit írsz??? Mondta a szukád,hogy szeret elleni és kölyköt nevelni? Nem zsigereled ki a szukát,mert ingyen adod a kölyköket??? Mert ha nem pénzért adod a kicsiket akkor a szuka nem 63 napig vemhes? Vagy akkor nem vajúdik,ellik több órán keresztül? Esetleg nem úgy szoptatja,neveli a kölyköket,mint ha pénzért adnád őket? És akkor méhgyulladása sem lesz? Vagy hogy gondolod? Az,hogy ingyen adod a kölyköket mit változtat a dolgon szerinted?
2009. jún. 17. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/74 anonim ***** válasza:
86%
Nekem is volt egy bulldim aki még a macskám kiscicáit is úgy takarítgatta ,nevelgette ,mintha a saját kölykei lettek volna.Ettől függetlenül mindössze 2x voltak kölykei és mégis boldog életet élt.Nem az állandó elletés tette boldoggá,hanem az,hogy családtagként szerettük!
2009. jún. 17. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/74 A kérdező kommentje:

Kérlek akkor szóljatok az összes tenyésztőnek hogy nehogy négyszer leellessék a szukájukat, mert az kizsigerelés. Ők nem vajúdnak? Nekik nem fáj? Ők nem kapnak gennyes méhgyulladást? Az miért más ha a tenyésztők csinálják ezt? Pff...

És igenis szeret anya lenni, ti nem látjátok hogy viselkedik ilyenkor, én igen. Na pá.

2009. jún. 17. 19:44
 16/74 anonim ***** válasza:
85%

Aha, a kutyád szeret elleni (mert ugye szülni az ember szokott). Látod rajta. Nem lehetsz ennyire tudatlan. az állati ösztön az ösztön. A macskának is szörnyen fáj a párzás mégis kiprovokálja, mert ösztön irányítja.

És mi lesz az ingyen kiskutyákkal? Valószínüleg a fele menhelyen, egy része pedig már nem él.

Nagyon elkeserítő, hogy vannak emberek akik még így gondolkodnak. Ilyenkor látszik milyen messze vagyunk a világ kultúráltabb részétől.

2009. jún. 17. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/74 anonim ***** válasza:
82%
Már nagyon sokszor olvastam ilyen témájú kérdéseket, és csak azt tudom mondani, hogy nézz el a www.olcsokutya.uw.hu oldalra. És ha van rá lehetőséged menj el egy IGAZI tenyésztőhöz és kérdezd meg tőle, hogy is mennek a dolgok pontosan és nyugodtan kérdezz rá hány almot hozott le a szukáitól. Amúgy hány éves vagy? (csak kíváncsiságból...)
2009. jún. 17. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/74 A kérdező kommentje:
47
2009. jún. 17. 20:02
 19/74 anonim ***** válasza:
81%
A kutyáknál nem szeretet hanem az ösztön dominál amikor kicsik vannak. Ha nagyon szeretne most is anya lenni nyilván felvenné a kant nem? Jó dolog kiskutyákat nevelgetni otthon azt én értem, jó érzés az is ha látod a kutyán hogy gondozza a kicsiket, de ez nem azt jeleni hogy szereti. Inkább keríts mellé egy játszótársa akit pátyolgathat kedvére, és ivartalanítsd a kutyit. Sok-sok állatvédő azért dolgozik önkéntesen mert szeretik az állatokat, és azért mert vannak olyan gazdik akik ingyen adják a kölyköket akiket aztán nem becsülik meg, kínozzák őket, éheztetik, verik, vagy "csak" szimplán elhanyagoljk, mert ingyé volt. Ha szereted a kutyákat akkor kérlek ne tedd ezt, mert soha nem tudod hogy mi lesz azzal a kölyökkel akit te neveltél, gondoztál, szerettél két hónapos koráig. Szomorú lenne ha meglátnád valamelyik kölyköt a hiradóban, mint éppek aktuális megkínzott kutya. De az is hasonló lenne amikor látod valamelyik menhelyen, vagy kidobva. Én biztosan nem tenném ezt. Ha ivartalanítod a kutyád attól még ugyanolyan boldog lesz, mint elötte, és egyáltalán nem fog neki hiányozni az anyaság.
2009. jún. 17. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/74 A kérdező kommentje:
Hát, én még nem láttam bernáthegyit menhelyen sosem. Gondolom ti sem nagyon..... Van neki játszópajtása, az 1 éves kölyke, és az anyja is itt van.
2009. jún. 17. 20:31
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!