Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Most mi az igazság, rosszat...

Most mi az igazság, rosszat vagy jót teszek a kutyával ha nyárra megnyiratom a bundáját?

Figyelt kérdés
Van egy bichonom, az orvos szerint jót tenne neki ha megszabadulhatna a bundájától, de itt többször is írták, hogy a bunda télen fűt, nyáron hűt. Ez minden kutyánál így van? Tanácstalan vagyok.
2009. jún. 16. 20:23
1 2 3 4
 31/40 anonim ***** válasza:
53%

szia!

nekem van kutyakozmetikus tankönyvem,és ott is le van írva,hogy a nyárra hivatkozva,nem lehet lenyiratni a szőrét..hiszen a szőr télen fűt,nyáron hűt,mivel alatta áramlik a levegő..


egyébként tudsz mutatani a kutyádról olyan képet,ahol nagyobb?mert így kiskori képről már bocs,de nem frisé-s...

ha van törzskönyve az sem számít semmit,keverék kutyákat is simán eladnak fajtatisztának..

vagy egy csomószor bologneset- frisének,havaneset bolognesenek stb..

2009. jún. 17. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/40 anonim ***** válasza:

21.33-nak

Nem kötekedek és nem is akarok okoskodni csak mondom,hogy én már láttam megnyírt afgán agarat.

Kérdező:Nagyon aranyos kutyusaid vannak:D

2009. jún. 17. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/40 anonim ***** válasza:
ne nyírd le a bundáját ahogy előttem is mondták a bunda télen füt nyáron hűt ne vágd le nekem 6 éves szamojed,spiccem van eszenbe sem jutna levágni a bundáját...
2009. jún. 17. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/40 anonim ***** válasza:
11.49. Akkor a kutya gazdája a ritka hülye emberek közé tartozott.
2009. jún. 17. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/40 A kérdező kommentje:
Nincs idősebb kori képem róla, de úgy tudtam, hogy itt valaki ki fogja találni, hogy nem Frisés, mert már szinte szokássá vált... Van törzskönyve, de ha átvertek az sem érdekel. Én szeretem így ahogy van, és ahogy mondtátok fajtától független hogy a bunda télen fűt nyáron hűt, és a kérdésem ez volt, nem pedig az hogy tökéletesen fajtatiszta-e.
2009. jún. 17. 13:44
 36/40 anonim ***** válasza:

Én vagyok az akivel tegnap hosszasan beszélgettél.

Nem tudom honnan szedte az illető hogy nem frisé a kutyusod, különösen hogy van törzskönyve. Szerintem teljesen frisé a kiskori képek alapján. A nagyokosnak aki szerint nem az, ajánlom a google képkeresőjét: [link]

2009. jún. 17. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/40 anonim ***** válasza:

a kiskori képe alapján bolognes is lehet vagy valmi bichon mix..

a törzskönyv még igazolja a fajatisztaságot..

ilyan kutyákat törzskönyveznek,amik keverékek, a fajta szégynei,nem is a törzskönyvbe beírt kutyák a szüleik,szóval a törzskönyv önmagában nem életbiztosítás..


ha hobbi kutya és te mégis szaporítani akarod,akkor legalább vidd el egy tenyésszemlére..vagy kiállításra

2009. jún. 17. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/40 anonim ***** válasza:

Ne haragudj, de te egy 3 hónapos fehér szőrgombócról meg tudod állapítani hogy nem fajtatiszta frisé? Talán küllembíró vagy? Ne viccelj már. Valóban vannak akik tk-t hamisítanak, de nem ez az általános. Gondolom Piroska vagy aki az örökbefogadást forszírozza állandóan, azért fikázod a tk-s kutyákat.

Mellesleg honnan a fenéből szedted hogy szaporítani akarja a kutyát? Annyira nevetséges vagy hogy az hihetetlen.

2009. jún. 17. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/40 A kérdező kommentje:
67%-os! Köszönöm, hogy megvédtél, nagyon jól esett:) Egyébként teljesen igazad van, ugyanis eszem ágában sincs szaporítani a kutyámat, sőt már rég konzultáltam az állatorvoassal az ivartalanítás ügyében, csak eddig nem lehett megcsinálni. Rendes vagy hogy alaptalanul vádaskodsz...
2009. jún. 17. 17:24
 40/40 A kérdező kommentje:
Mármint a kedves 81%-osnak köszönöm, hogy alaptalanul gyanusítgat...
2009. jún. 17. 17:27
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!