Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Most mi az igazság, rosszat...

Most mi az igazság, rosszat vagy jót teszek a kutyával ha nyárra megnyiratom a bundáját?

Figyelt kérdés
Van egy bichonom, az orvos szerint jót tenne neki ha megszabadulhatna a bundájától, de itt többször is írták, hogy a bunda télen fűt, nyáron hűt. Ez minden kutyánál így van? Tanácstalan vagyok.
2009. jún. 16. 20:23
1 2 3 4
 11/40 anonim ***** válasza:
100%

Kérdezhetek valamit? Ha nem tetszik a frisé eredeti formájában akkor miért vettél frisét? Ez olyan mintha én vennék egy uszkárt, de nem vágatnám uszkárosra, mert az nem tetszik. Na mindegy, te tudod.

Mivel őket nyírni kell, ezért nem baj ha neki levághatod a bundáját, a fején is lehet rövid, attól nem lesz baja, bár tényleg nem értem akkor miért vettél frisét:)

2009. jún. 16. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/40 anonim ***** válasza:
100%
Mellesleg ha a fejéről is levágatod a szőrt, akkor senki nem mondja meg hogy frisé, csak egy egyszerű kis fehér "egyenkutya", tucatkutya lesz, ami lehet lekopaszított havanese, bolongese, vagy frisé. Szerintem tök értelmetlen, de te tudod. Azt gondolnám, hogy aki frisét vesz, az pont a különlegessége miatt választja ezt a fajtát. Amúgy nekem sem tetszik ez a fazon, de nem is vennék frisét pont ezért, a havanese hasonló jellem, nekem ő a tökéletes, én nem változtatnám meg egy adott fajta küllemét, akkor választok egy olyat ami KÍVÜL-belül tetszik.
2009. jún. 16. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/40 A kérdező kommentje:

Hát mert nem a külsejét néztem elsősorban, hanem a belső tulajdonságait és azok mind tetszettek.

Meg én nem kiállítási kutyának szánom, így nem tartom olyan nagy bajnak, hogy nem Frisésre nyírom (bár megjegyzem azt olvastam, hogy nincs sztenderd nyírási forma a Frisénél, hanem ami jól áll a kutyának).

Meg az uszkár forma is az a pomponos forma, de az utcán szaladgáló hobbikutyák nem úgy néznek ki. Szóval nem érzem magam törvényszegőnek emiatt, de most úgy látom a te szemedben lecsökkentem egy csöppet:)

2009. jún. 16. 22:20
 14/40 anonim ***** válasza:
100%
Rendben, nekem aztán tök mindegy milyenre nyíratod a kutyád, én csak elmondtam miért illik standard forma szerint nyíratni vagy hosszú szőrben hagyni a kutyákat. Azért kíváncsi vagyok a találékony gazdik mikor kezdik majd el letolni a berni pásztor vagy puli szőrét, hosszúra hagyni a westie bundáját, pomponosra vágni egy skót juhász szőrét stb...
2009. jún. 16. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/40 A kérdező kommentje:
Én pedig megértettem, de már így is mikor meglátják azt kérdik, hogy Bolognese? Mondom, nem ő Bichon Frisé. Erre csak bámulnak bambán hogy micsoda?! Szóval így sem ismerik fel a fajtáját, sőt már volt hogy Uszkárnak, vagy Westinek nézték (kölyökként). Meg most úgy mondtad mintha valami extrém formát akarnék nyíratni a kutyámnak, pedig csak egy pár centivel rövidebbre szeretném mint amilyen most. Nem értem miért hasonlítod ezt egy Skót juhász pomponosságához. Én csak tanácsot kértem és ha azt mondod (mert látom értesz hozzá) nem vágatom le a szőrét vagy megcsinálok bármit mert én nem értek hozzá, de azért olyanra sem szeretném vágatni ami nekem nem tetszik.
2009. jún. 16. 22:32
 16/40 anonim ***** válasza:
Hát persze hogy bolognesenek nézik, mert a gazdik jó szokása hogy a bolognese szőrét is lenyíratják, és ha nem hagyod meg a tipikus frisés fejformát, akkor tényleg mindenki bolognesenek fogja nézni (pedig ők is milyen szépek hosszú szőrrel). Mondom nekem mindegy milyenre vágatod, hogy nem hagyod meg hosszúra a fején a szőrt, csak eltűnődtem akkor miért is választottad ezt a fajtát. Értem, hogy a belső tulajdonságai miatt, de azért véleményem szerint azt is figyelembe kell venni hogy milyenre tenyésztették ki az adott fajtát. Na de nem akarok én vitatkozni. Mutatnál egy képet a kutyusodról, kiváncsi vagyok rá:)
2009. jún. 16. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/40 anonim ***** válasza:
Ja, a standard szerint 7-10 cm a szőrük, szóval ennél rövidebbre ne vágasd, biztos nem véletlen ezt a méretet szabták meg:) Gondolom a kutya bőre miatt is, mert nekik sincs aljszőrzetük.
2009. jún. 16. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/40 A kérdező kommentje:

De akkor még le sem volt nyírva, és akkor sem ismerték fel, sőt a magát a fajtát sem ismeri senki.

Ez a legfiatalabb képem két hónapos:

[link]

És ezeknél nincs újabb, három hónapos:


[link]


[link]

2009. jún. 16. 22:42
 19/40 anonim ***** válasza:

Nagyon édes:)

Nyugi, nekem két hosszú szőrben tartott havanesem van, és sokan megkérdezik milyen fajtájúak, és mikor mondom hogy havanese, akkor megkérezik hogy ekkora szőrrel? Mert ugye sokan a 2 centis szőrű havanesekre hiszik azt hogy azoknak van igazi havanese külsejük, pedig nem...

2009. jún. 16. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/40 anonim ***** válasza:
Ja, a másik kutyusod is nagyon helyes:)
2009. jún. 16. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!