Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Most mi az igazság, rosszat...

Most mi az igazság, rosszat vagy jót teszek a kutyával ha nyárra megnyiratom a bundáját?

Figyelt kérdés
Van egy bichonom, az orvos szerint jót tenne neki ha megszabadulhatna a bundájától, de itt többször is írták, hogy a bunda télen fűt, nyáron hűt. Ez minden kutyánál így van? Tanácstalan vagyok.
2009. jún. 16. 20:23
1 2 3 4
 21/40 A kérdező kommentje:

Oké, akkor egyezzünk meg abban, hogy én sem nyírnám le a szőrét, mert nekem tetszik így ahogy van de a doki már másodszor mondta nekem, hogy ráférne...

Szóval ha lenyiratom neki jobb lesz? Kevésbé lesz melege? Amúgy én bele sem merek gondolni, ha hagynám hosszú szőrben milyen fajtának néznék még, de látom nem csak én vagyok így vele:)

2009. jún. 16. 22:49
 22/40 A kérdező kommentje:
jah köszönjük, ő egy keverék befogadott kutyus, elvileg németjuhász egy tacskó keverék, de ahoz képest nagyon szép kutya lett:)
2009. jún. 16. 22:51
 23/40 anonim ***** válasza:
Szerintem 7 centinél ne vágasd rövidebbre. Nem lesz kevésbé melege, mert nincs aljszőre, így a bundája védi a melegtől, ha nagyon rövid lesz a szőre leéghet, és még jobban melege lesz. Szóval egy tisztességes 7 centis bunda szerintem tökéletes. Nem tudom most mekkora a szőre amúgy. Nem értem a dokit, azért megkérdezném tőle, hogy a hosszú szőrű kutyák kopaszra nyíratását mi indokolja, és hogy majd a bőrrák kezeléséből szeretne-e meggazdagodni.
2009. jún. 16. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/40 anonim ***** válasza:

Nekem mudi keveréknek tűnt így elsőre, és valóban gyönyörű kutyus:)

A friséd honnan való? És fiú vagy lány? Most mennyi idős?

2009. jún. 16. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/40 A kérdező kommentje:

Ő lány kutyus, és ajándékba kaptam miután megmondtam, hogy ilyet szeretnék, szóval részleteket nem nagyon tudok. Most tíz hónapos.

Oké, akkor a 7 cm-ert megfogadom.

Hát most sem a doki ellen, sem mellette nem tudok mit mondani. Ő így gondolja, és valószínűleg nem ért a "különlegesebb" szőrű fajtákhoz, de egyébként én nagyon szeretem őt és bízom benne:)

2009. jún. 16. 22:58
 26/40 anonim ***** válasza:

Nekem az egyik havanesem 10 hónapos most, de ő fiú:)

Örülök, hogy nem vágatod kopaszra a kutyus szőrét, jobb lesz így neki hidd el. Láttam már olyat hogy egy nőci kitalálta hogy az 5 centi hosszú szőrű 4 hónapos havanesenek melege van, levágatta 1 centisre, utána a kutyának még mindig melege volt (még jobban is), és utána csak vágatta, vágatta, a kutyának még mindig melege volt, aztán rábeszéltem hogy hagyja megnőni a kutya szőrét, már 10 centis a kutyus szőre, és láss csodát, nincs melege, persze egy minimálisan igen, ahogy minden kutyának, de 1 centis szőrrel sokkal jobban szenvedett.

2009. jún. 16. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/40 A kérdező kommentje:
Elhiszem és tök jó, hogy segítettél szegény kutyának. Persze azért az evolúció sem hülyeség:) A mi maradék szőrünknek is van szerepe, ha nekik feleslegeses lenne már megszabadultak volna tőle ők is. Bár a tenyésztők ebbe is belszólnak szerencsétlen kutyáknál, meg macskáknál, de ehhez már végképp nem értek:) Én sem gondolom, hogy belehalnak olyan melegük van a szőr alatt, csak arra gondoltam hogy lehet hogy jobb nekik, mint nekünk ruha nélkül, dehát nekik ez nem plusz réteg hanem a sajátjuk. Egy szó mint száz, már értem, hogy mit is kell/nem kell csinálni velük. Köszönöm!
2009. jún. 16. 23:09
 28/40 anonim ***** válasza:

Igen, teljesen igazad van.

Nincs mit, és örülök hogy segíthettem:)

2009. jún. 16. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/40 anonim ***** válasza:
Szerintem vágas belölle nyugodtan de ne kopaszra. Az orvosok ehez nem értenek. Nekem fekete hosszú szörű kutyám van és azt nem mondhatják hogy az ő bundája nyáron hűt mert fekete és nagyon melege volt de amikor levágták neki akkor nagyon eleven volt kisebb bundával.Szerintem nem árt nekik de a fehér télleg hűt valamilyen szinten.
2009. jún. 17. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/40 anonim ***** válasza:
Nekem leóm van. Iádom a dokinkat. de amikor közölte, hogy nyáron őt is meg lehet nyiratni akkor kicsit fennakadtak a szemeim. szerintem i vágathatsz belőle.
2009. jún. 17. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!