Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Most mi az igazság, rosszat...

Most mi az igazság, rosszat vagy jót teszek a kutyával ha nyárra megnyiratom a bundáját?

Figyelt kérdés
Van egy bichonom, az orvos szerint jót tenne neki ha megszabadulhatna a bundájától, de itt többször is írták, hogy a bunda télen fűt, nyáron hűt. Ez minden kutyánál így van? Tanácstalan vagyok.
2009. jún. 16. 20:23
1 2 3 4
 1/40 anonim ***** válasza:
94%
a mi kutyánk szemmel láthatóan megkönyebbült,mikor vágtak néhány centit a bundájából tavaly,nem hiszem,hogy ezzel ártottunk volna neki..amit nem szabad semmiképpen,hogy nagyon rövidre levágatni a bundáját,de ha felére visszavágjátok az csak előnyére válik
2009. jún. 16. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm!
2009. jún. 16. 20:31
 3/40 anonim ***** válasza:
95%
én múlkor olyat láttam, a környéken, hogy a kistestű kutyának, az oldaláról, az hátáról és a hasásról tök kopaszra levágták a bundáját, a lábain, a fején, a farkán, pedig ugyanolyan hosszúságban ott hagyták:s
2009. jún. 16. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/40 anonim ***** válasza:
100%

Hát a doki se nagyon érthet a bichonokhoz... Sajnos ebben a kérdéshez általában nem kompetensek az orvosok (nem kötelesek a bichon szőrzetének gondozását, funkcióját ismerni), a kozmetikusoknak meg az a pénz ha szépen letolják géppel egy hosszúszőrű kutya bundáját, de szerencsére van egy pár lelkiismeretes kozmi is, aki a kutya érdekeit nézi.

Hogy a kérdére válaszoljak, bizony télen fűt, nyáron hűt a bunda, ezt mindig elmondom, kubai fajta, ahol az átlaghőmérséklet 35-40 fok. Vajon miért hosszú a kutya szőre? Bolognese, máltai, olasz fajták, a csivavát a mexikóiak hosszú szőrrel tenyészették ki, vajon miért? Butaságnak tartom lenyírni egy kubai fajta szőrét azért mert melege van. Ez ostobaság. Kubában sem nyírták a kutya szőrét. Az ok ha ollóval levágatod 10-12 centisre, na de az 1-2 centis szőrű bichonoktók kibukok, illetve nem tőlük, hanem az okos gazdáiktól...

2009. jún. 16. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/40 A kérdező kommentje:

Hát nem tudom mit csináljak. Akkor hagyjam meg? Értem, hogy mit mondasz, csak fura hogy az emberek ennyire nem tudják mi a jó a kutyáiknak, mert egy csomót látok rövid szőrben rohangálni.

És akkor ez csak a bichonra vonatkozik? Ha más fajta kutyát lenyírnak nekik jó?

2009. jún. 16. 21:21
 6/40 anonim ***** válasza:
100%

Figyi, hosszú szőrű kutyákat nem szoktak nyírni. Fura hogy pl skót juhászt, afgán agarat, bearded colliet stb senki nem akar megnyíratni csak szegény bichonokat, yorkiekat kopasztják meg:(

Az emberek nagyon tudatlanok, gondolj csak azokra az elméletekre miszerint a kutyáknak egyszer szülnie kell, az ivartalanítás csonkolás, a nyers hústól megvadul a kutya stb. Nagy a homály az emberek fejében kutyatartás területén, a legtöbb bichon gazdi nem tudja mi kell a kutyájának, de ha vennék a fáradságot és utánanéznének a neten vagy tenyésztőtől érdeklődnének, könyveket olvasnának, mindehol írják hogy a havanese hosszú szőrű fajta (a bolognese, máltai is).

Szerintem ha egy 10 centis szőrt hagysz neki az tökéletes, de annál rövidebb ne legyen, mert nem lesz ami védi a melegtől, és a napsugárzástól, mivel nincs aljszőrük ezért 2-3 centis bundával könnyen le is éghet a bőrük. Egyébként ha vki tenyésztőtől és nem szaporítótól vesz kutyát, akkor a tenyésztő mindezekről felvilágosítja a vásárlót. Mellesleg szerintem egy hosszú szőrű fajta hosszú szőrrel szép.

2009. jún. 16. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/40 A kérdező kommentje:
Nekem frisém van, elég sokat olvastam róla mielőtt megvettem volna és sok helyen volt, hogy érdemes kozmetikázni vinni. Olyat (konkrétan a Friséről) nem olvastam, hogy nem szabad nyírni. Ő nem az egyenes szőrű fajta, hanem a göndöröcske:) Meg a másik, hogy még nem vészesen hosszú a szőre, de mikor megfésülöm olyan kis furán néz ki, mintha feltupíroztam volna a szőrét, és mi lesz ha még hosszabb lesz? Persze én az ő érdekeit akarom nézni!
2009. jún. 16. 21:50
 8/40 anonim ***** válasza:
100%

Ja, ha friséd van az teljesen más tészta. Őket speckó fazonra szokták nyírni, amihez viszont nagyon kevés kozmetikus ért. Egy ismerősömnek friséje van, és inkább megtanulta maga kozmetikázni a kutyáját, mert egy kozmetikus sem értett a frisék nyírásához akihez vitte:(

Ugye őket így szokták nyírni:

[link]

[link]

2009. jún. 16. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/40 A kérdező kommentje:
Nah igen, és ez az ami nekem nem tetszik, olyan kis játékkutyának néznek így ki :) Akkor nekik jót tesz ha meg vannak nyírva? Én sima "kutyaformára" gondoltam, rövidebb mindenhol. Mit gondolsz?
2009. jún. 16. 22:01
 10/40 A kérdező kommentje:
Bár ha jobban megnézem csak a fejük nem tetszik, a többi rész jónak tűnik.
2009. jún. 16. 22:02
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!