Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Yorkie vagy Mopsz?

Yorkie vagy Mopsz?

Figyelt kérdés
2009. jún. 3. 11:29
1 2 3 4 5 6 7
 1/64 anonim ***** válasza:
75%

??? Hova, kinek, miért?


(személy szerint egyik sem)

2009. jún. 3. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/64 anonim ***** válasza:
19%
Ha a kettő közül kell választani, akkor egyértelműen yorkie. A mopsz röfög, horkol, szörcsög, csúnya, és durva a szőre.
2009. jún. 3. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/64 anonim ***** válasza:
54%
Mopsz :D
2009. jún. 3. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/64 anonim ***** válasza:
31%

egyértelmű,yorkie:-)

nekem is van egy másfél éves,imádom:-)

2009. jún. 3. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/64 anonim ***** válasza:
33%

ha a kettő közül kéne választani, yorki, de amúgy egyik sem, kicsik, a mopsz csúnya és nyomi is, a yorki aranyos, csak sokan elrontják, nem képesek terrierként kezelni és nevelni, csak dísznek tartják...


Egyébként ha valaki kutyát szeretne és ez a két lehetőség: kinek kell, első kutya lenne-e, nem csak divatbók kell-e, jól megnézte-e magának a többi fajtát, ismeri-e a leendő gazdi a fajtajellemzőket?


Számomra egyébként az igazi kutya 40 cm-es marmagasságnál kezdődik...

2009. jún. 3. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/64 anonim ***** válasza:
22%
De utálom az ilyet akinél a kutya 40 centinél kezdődik... Gondolom a párodat is így választod meg (nem tudom a nemed), hogy legyen minimum 180 centi, vagy 50 kiló vagy mittomén. Szánalmas.
2009. jún. 3. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/64 A kérdező kommentje:
Igazából yorkiem már volt,mopsz szimpi és még soha nem volt csak azért kérdeztem hogy melyiket tudnátok ajánlani.Már németjuhászom is volt,de a kisebb kutyákat jobban szeretem:)
2009. jún. 3. 11:52
 8/64 anonim ***** válasza:
55%

hát képzeld, embereknél nem számít a tömege, se a magassága... igaz, hogy a párom 180 centi de közelít kilóban a 90 felé, és nem csak izom miatt... de nem érdekel, mert nem ezt néztem rajta...

Viszont:

Szerintem sok kicsi kutya aranyos, de tetszeni nem tetszenek, mert a kutya számomra akkor szép, ha minnél közelebb áll kinézetban a farkashoz(viselkedésben lehetőleg inkább ne)! ennyi az egész...

Farkast meg még illegálisan sem tartanék, annak ellnére, hogy jól ismerem a viselkedésüket, mert nagyon veszélyesek, hallottam sztorikat az ELTE-TTK farkasairól méghozzá az egyik nevelőjüktől. De imádom ezeket az állatokat, és nekem fontos, hogy a kutyám, akár fajtatiszta akár keverék, ne miniatürizált öleb legyen, hanem minnél jobban hasonlítson az eredeti formára. (ami mint tudjuk a farkas mai alakjához áll legközelebb)

És egyébként is a "szerintem" azt jelenti, hogy ez az én véleményem, tőlem aztán valai yorkikat is tenyészthet, nem lesz tőle kevesebb ember, csak más tetszik neki, mint nekem...

2009. jún. 3. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/64 anonim ***** válasza:
30%
Én a kisebb kutyákat szeretem, mégsem írok ilyen bunkó megjegyzést hogy nekem csak 30 cm marmagasság alatt kutya a kutya...
2009. jún. 3. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/64 anonim ***** válasza:
41%
Amúgy nem hiszem hogy sok kutya hasonlít a farkashoz a huskyn, csehszlovák farkaseben, belga juhászon és németjuhászon kívül. Gondolom neked akkor ezek közül a fajták kötül van valamelyik...
2009. jún. 3. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!