Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kikészít, normális ez?

Kikészít, normális ez?

Figyelt kérdés
3 hónapos vizslám 1 hete van itt és szinte egész nap én vagyok vele és ahogy felkelek( felkelt) Szét tép szó szerint. Egész nap csak harcolok vele és belefáradtam, nem tudom úgy meg simogatni hogy ne harapna ahol ér. Tépi a ruhám és belemélyeszti a fogait ( még jó hogy picik) de megérzem és fáj. Elején tűrtem. Már ráütök az orrára vagy a fenekére de nem hagyja abba :S ha nem csinálok semmit akkor harap :S Nem bírok vele és be vagyok zárkózva egész nap a szobámba már félek ki menni :S Ha valaki azt írja csak játszani akar akkor jöjjön ide és nézzük meg :S Tesóm anyum is bántja de nem ennyire :S Mit tegyek? Valaki segítsen :S

2012. febr. 9. 10:31
1 2 3 4
 21/36 A kérdező kommentje:
ha téged harap és nem hagyja abba még akkor sem ha rongyot vagy játékot teszek elé sőt nyomom, hogy sipoljon, akkor te mit csinálnál? :) várom az utolsó 2 válaszát
2012. febr. 9. 12:53
 22/36 anonim ***** válasza:
69%
Ismerős a szitú....Nekem sikerült a fajtán belül is a leghiperaktívabb kiskutyát kiválasztani.Én 2 hónapig úgy néztem ki mint egy élőhalott,mivel még aludni sem hagyott,1 óránál többet soha nem aludt bármennyire is fárasztottam le előtte.Ráment egy pár nadrágom,abba csimpaszkodott és rázta amikor nem figyeltem rá vagy az ugatásával kergetett a sírba.A kezemről ne is beszéljek,hogy nézett ki ......úgy éreztem ennek soha nem lesz vége.De szépen lassan átvette az én ritmusomat és megtanulta mit szabad.Annyit tudok neked mondani,hogy ő még nagyon kicsi és nem tudja mit szabad és mit nem,legyél vele nagyon türelmes.Még csak most tanulja a dolgokat.Ha erősen harapott akkor hangosan mondtam neki,hogy "hiiiii fáj" és abbahagytuk a játékét,amikor lenyugodott akkor újrakezdtük.Nem kellett neki sok idő és megtanulta.
2012. febr. 9. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/36 anonim ***** válasza:
69%

Nem játékot kell az orra alá nyomni, ha harap. Megfogod a pofáját madárfogással és leveszed, miközben mondod a varázsszót-NEM !

Ha látod, csak készül a harapásra, egy 3 hónapos kutyát még bőven meg lehet állítani. És itt is használatos a NEM .Akár ülteted és, ha aránylag nyugodtan ül, adsz neki jutifalatot. Úgyis fog próbálkozni újra, mert kölyök, mert rövid ideje tanítod.

Amúgy 1 hete nálad lévő kutya még bőven nem fogja azonnal megérteni, mit akarsz.Eleve nem ismeri még a hangotokat, a jelzéseiteket.

2012. febr. 9. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/36 anonim ***** válasza:
74%

Minden kölyökkutyát lehet nevelni. A vizsla hiperaktív, ezt mondjuk tudnotok kellett volna, mielőtt hazaviszitek :)

Egyébként meg nem az a lényeg, hogy mit csinálsz, hanem hogy hogyan. Ha a kutya érzi, hogy ezt most be KELL fejeznie, akkor be fogja. Ha csak azt érzi, hogy "a gazdi talán azt szeretné, ha befejezném, de végülis hagyja, úgyhogy inkább csinálom tovább, hiszen olyan jó móka", akkor ne várj tőle sokat. Elvárásoknak csak akkor fog megfelelni, ha azok tényleg elvárások, nem csak vágyak. Nincsen cukorból a kiskutya, nyúlj hozzá határozottan. Nem kell megverni, de érezze, hogy te vagy a főnök, és hogy meddig mehet el. Az anyja is megnevelné, ha őt próbálná szétcsócsálni, ne félj. Képzeld el, mit csinálna egy anyakutya (mert nem hagyná semmiképpen, az biztos), és csináld azt. A lényeg, hogy ne csak sejtse, hanem TUDJA a kutya, hogy mik a szabályok. Ha éppen nem akarsz vele foglalkozni, akkor nem foglalkozol vele, hiába néz marha szépen. Ha nem akarsz vele játszani, nem játszol, hiába mászik a fejedre. Leteszed egy szó nélkül és mész a dolgodra. Ha azt akarod, hogy nyugton maradjon, akkor lefogod, amíg nyugton nem marad. Tanulja meg, hogyan kell veletek együtt élni.

2012. febr. 9. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/36 compactegon ***** válasza:
100%

ne üsd a kutyát, mert nem fog bízni benned, mire megnő.

legyél határozott, és ne foglalkozz vele, úgy, ahogy előttem is írták.

"előre félek..."-ezt meg felejtsd el, mert a kutya megérzi. saját magadat gyengíted vele szemben. most még 3 hónaposan könnyebb megfogni. majd csak figyelgess 3-4 hónap múlva, ha nem neveled meg rendesen.

és még egyszer: ne üsd a kutyát! az oké, ha kicsit rásózol a fenekére, de azt se minden csipp-csupp szarért. a büntetés mértéke legyen egyenesen arányos a "bűntett" mértékével.

2012. febr. 9. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/36 anonim ***** válasza:
11%

Ilyen embernek nem való kutya, az alapvető dolgokat nem képes megtanítani neki. Következetesen kell vele bánni, mi lesz, ha az " ÜL" megtanítása jön??? - Elajándékozod, vagy elvered? Ha ez nem megy, hogy játssz vele és a harapásokat mérsékeld, akkor nagy hülyeség volt neked egy vizsla.

Amúgy nekem is vizslám van most múlt 3 hónapos, ő is szeret harapdálni, de már közel sem olyan erősen, mint ezelőtt egy hónapja. Ha rászólok abbahagyja, az etetésnél megvárja amíg beleteszem a táljába a tápot és még azt is, hogy adok neki friss vizet. 1 hónap alatt, nagyon sokat formálódott, csak türelem kell hozzá.


ui.: gondold át a kutyatartást!

2012. febr. 9. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/36 anonim ***** válasza:
Nyugalom. Elhibázta azzal, hogy előbb vett kutyát, minthogy tanult volna, de azért nem dőlt össze a világ, meg lehet oldani a dolgot, csak akarni kell. Tanulni sosem késő. Van egy csomó ember, aki nagyon jó kutyás lesz, miután megérti, mit miért és hogyan kell csinálni. Egy vizslával meg azért annyira nem bonyolult az élet, ha az ember ismeri a "trükkjét". Nem egy kaukázusiról beszélünk, csak egy kölyök vizsláról.
2012. febr. 9. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/36 anonim ***** válasza:

Nem csak neki kell megtanulnia a kutyával bánni. A kérdésben említve van az édesanyja, és a testvére is.

Ha ők sem képesek nevelni,gond lesz. Valóban az egy hét még nem idő egy kutyánál. De hol a felnőtt, aki megmagyarázná a kérdezőnek, miként is kell bánni egy kölyökkutyával?

2012. febr. 9. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/36 anonim ***** válasza:
100%
Erre vannak a szakemberek. Meg lehet tanulni kutyázni. Nem mindenkinek megy, ez tény, de nem kell leírni senkit rögtön csak azért, mert nem olyan környezetben nevelkedett, ahol legalább a felelős állatválasztást megtanulhatta volna. Segítséget kért, ez önmagában pozitív dolog, hogy nem rögtön kivágta az utcára vagy felrakta expresszre. Lehet, hogy azzal, hogy más gazdához száműzöd a kutyát, elveszed tőle egy amúgy remek élet lehetőségét és nem mellesleg megakadályozod néhány újabb felelős és hozzáértő gazda "kinevelését".
2012. febr. 9. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/36 A kérdező kommentje:

tegnap 22:52

Te nem vagy normális :) 3 hónapos a kutyám és 5 napja van nálam, de már meg kellet volna tanítanom mindenre? Könyörgöm gondolkodj és tanulj meg olvasni. Megsúgom, hogy azok akik eddig írtak és segíteni akartak, hogy mit és hogy csináljam mind bejött!!! Aki meg csak magyaráz össze vissza az húzzzon innen mert semmire nem megyek vele. Ne verjem?Nem verem képzeljétek, de ha rossz rásuhintok a fenekére! Mivel másképp, hogy tanulja meg ha rosszat csinál?? Nem percenként csak ha a virágokat szaggatja! Ha kiabálom, hogy NEM NEM NEM abból, hogy értene? Rásuhintok és elnyugszik. Az hogy mikor harap és össze szorítom a szájánál az bejött köszönöm:) Nem vagyok kutya oktató ha valaki nem tudná, mi az hogy ezekre felkellet volna készülnöm? Kin gyakoroltam volna a tesómon? Idióta itt sok ember :) Keletek a tanácsok azért írtam és 1-2 emberé nagyon jól jött köszönöm :)

2012. febr. 10. 09:24
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!