Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kikészít, normális ez?

Kikészít, normális ez?

Figyelt kérdés
3 hónapos vizslám 1 hete van itt és szinte egész nap én vagyok vele és ahogy felkelek( felkelt) Szét tép szó szerint. Egész nap csak harcolok vele és belefáradtam, nem tudom úgy meg simogatni hogy ne harapna ahol ér. Tépi a ruhám és belemélyeszti a fogait ( még jó hogy picik) de megérzem és fáj. Elején tűrtem. Már ráütök az orrára vagy a fenekére de nem hagyja abba :S ha nem csinálok semmit akkor harap :S Nem bírok vele és be vagyok zárkózva egész nap a szobámba már félek ki menni :S Ha valaki azt írja csak játszani akar akkor jöjjön ide és nézzük meg :S Tesóm anyum is bántja de nem ennyire :S Mit tegyek? Valaki segítsen :S

2012. febr. 9. 10:31
1 2 3 4
 11/36 anonim ***** válasza:
Szabályokat kénytelenek vagytok felállítani. Jó, a virágot és a papucsot szétrágja, de ha legközelebb egy elosztót vagy egy vezetéket kezd el rágni?
2012. febr. 9. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/36 anonim ***** válasza:
Azon h a papucsodat rágja vagy épp anyukád virágát rágcsálja nem nevetni kell, hanem rászólni!
2012. febr. 9. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/36 anonim ***** válasza:

Nagyon kevés ideje van nálatok még. Következetesen kell vele gyakorolni, mit szabad, mit nem.

Ha kiviszed játszani, azért nem fog felfázni attól, ha éppen megáll egy kicsit kifújni magát. Neked kell gondoskodni arról, hogy akár labda dobálással, akár másik kutyával, a kint töltött idejét aktív mozgással töltse el.

2012. febr. 9. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/36 A kérdező kommentje:
mire hazaértünk addigra rágta szét!!! Mégis akkor hogy szóltam volna rá? Mikor hazaértünk felvettünk egy levelet orra alá dugtuk és rákiáltottunk, hogy nem szabad többször hangsúlyosan! De eddig ha rajta kaptam mindig rászoltam miatta volt hogy a fenekére csaptam. Ilyenkor bedurcizik nyöszörög és összegubózik a fekhelyén. Ebből látom, hogy kacsol.
2012. febr. 9. 11:34
 15/36 A kérdező kommentje:
a másik kutya 2 éves és nincs benne annyira a játékban mint a vizslám. A vizsla harapdálja rá áll a hátára a másik meg menekül előre de volt hogy odakapott.
2012. febr. 9. 11:36
 16/36 anonim ***** válasza:
"Elején tűrtem. " - itt a hiba. Ne te alkalmazkodj a kutyához, hanem ő hozzád. Sétáltatni pedig sokat kell; ha fázik, vegyél rá kabátkát. Mondjuk rohangálás közben annyira nem fázhat, végülis nincs cukorból.
2012. febr. 9. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/36 A kérdező kommentje:
az elején türtem 1 nap volt mert nem volt elég ha rászoltam bár most sem. 1 nap után elkezdtem rácsapni a fenekére de semmi, azota csak akkor vagyok vele ha nyugodt ha harap nem tudok játszani sem vele rá sem néz a játékaira csak engem akar harap ahol ér
2012. febr. 9. 12:36
 18/36 anonim ***** válasza:
100%
Hidd el, nem a kutya gyári hibás, hanem te nem csinálod jól.
2012. febr. 9. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/36 anonim ***** válasza:
100%

Levelet az orra alá dugni utólag hasztalan. Semmit nem ér utólag szidni, bármit is tesz. Amíg nem vagytok otthon, meg kell oldani, hogy ne garázdálkodhasson szabadon a lakásban. A fenékre csapás sem a kutyanevelés hasznos eszköze.

Valóban ráfér mindenkire a családban, hogy olvassatok kutyanevelésről . Segíteni fog.

2012. febr. 9. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/36 A kérdező kommentje:
Little red ha te annyira értesz a kutyákhoz és jobban csinálod gyere ide és mutasd meg :) de rövid nadrágba gyere és megnézzük mit érzel majd :)
2012. febr. 9. 12:51
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!