Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért is csúnya a mudi?

Miért is csúnya a mudi?

Figyelt kérdés
Sok könyvben meg cikkben olvastam, hogy a mudi nem szép de legalább okos. A legutóbbi aztén kiverte a biztosítékot. Valami netes cikk volt, egy láthatóan tudatlan (kutyaügyben) embertől, és olyan lekezelően beszél róla... Mindig felmegy bennem a pumpa, hogy hogy lehetnek az emberek ilyen következetlenek, logikátlanok? A német juhász az egyik legnépszerűbb kutya, hányan rajonganak érte? A spicceket az egyik legszebb fajtának tartják! Akkor a mudi miért csúnya (jobb helyeken "meg kell szokni a szemnek"mikor szakaszott olyan mint ezek a kutyák... Az enyémeket sokszor nézték németjuhász kölyöknek, és szőrhibás egyenesebb szőrű mudi (sok van aki nem olyan hullámos) simán elmehetne a másik fajtáknak! Más kutyának is van göndör szőre, más kutyának is van hegyes füle, más kutya is van érdekes színekben. Mégis soha, egyik kutya leírásánál sem olvastam, hogy hát csúnyácska, de nem is azért szeretjük... Miért a mudihoz kell hozzászokni a szemnek, miért ő a furcsa? Nekem az angol buldog a furcsa, meg a shar-pei, meg a meztelen kutya. Nem csúnyák, hanem neken ezek a furcsa kinézetű kutyák... Annyira szeretném megérteni, hogy hogyan gondolkoznak az emberek...
2009. máj. 18. 15:07
1 2 3 4
 31/34 A kérdező kommentje:
Nem vakok csak mindenkinek más az ízlése... Csakhogy a könyveknek, leírásoknak, netnek nem az a feladata, hogy ítélkezzenek, hanem az, hogy leírják mekkora a marmagassága ésatöbbi...
2009. máj. 19. 19:12
 32/34 anonim ***** válasza:
100%

Én is találkoztam lekezelő cikkekkel, de már szerencsére nem emlékszem, hogy hol... Nekem is mudim van, osztálytársaim szerint is szép.

Nem mondom, hogy olyan cuki-muki kiskutya, mert nem az. Szerintem minél okosabb egy mudi, annál szebb:) Apám mindig azt mondja, hogy gyönyörű, jó kiállású kutya, és látszik rajta, hogy nem keverék.

2009. aug. 27. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/34 anonim ***** válasza:
22%
Szerintem úgy néz ki mint egy keverék. Nekem nem tetszik,ettől függetlenül tanulékony,okos,és szerethető,mint az összes többi kutyus.
2009. okt. 3. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/34 A kérdező kommentje:
Ez olyan vicces... És a többi mitől néz ki fajtatisztának? :D Ugyanolyan egységes a külleme mint a többi kutyának aki nem keverék. Nem beszélve a borderről, a nagy ellenfeléről, aki ugyanúgy nem egy nemes fajtatisztának néz ki a fekete-fehér színével és a kajla füleivel.
2009. okt. 4. 13:20
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!