Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért is csúnya a mudi?

Miért is csúnya a mudi?

Figyelt kérdés
Sok könyvben meg cikkben olvastam, hogy a mudi nem szép de legalább okos. A legutóbbi aztén kiverte a biztosítékot. Valami netes cikk volt, egy láthatóan tudatlan (kutyaügyben) embertől, és olyan lekezelően beszél róla... Mindig felmegy bennem a pumpa, hogy hogy lehetnek az emberek ilyen következetlenek, logikátlanok? A német juhász az egyik legnépszerűbb kutya, hányan rajonganak érte? A spicceket az egyik legszebb fajtának tartják! Akkor a mudi miért csúnya (jobb helyeken "meg kell szokni a szemnek"mikor szakaszott olyan mint ezek a kutyák... Az enyémeket sokszor nézték németjuhász kölyöknek, és szőrhibás egyenesebb szőrű mudi (sok van aki nem olyan hullámos) simán elmehetne a másik fajtáknak! Más kutyának is van göndör szőre, más kutyának is van hegyes füle, más kutya is van érdekes színekben. Mégis soha, egyik kutya leírásánál sem olvastam, hogy hát csúnyácska, de nem is azért szeretjük... Miért a mudihoz kell hozzászokni a szemnek, miért ő a furcsa? Nekem az angol buldog a furcsa, meg a shar-pei, meg a meztelen kutya. Nem csúnyák, hanem neken ezek a furcsa kinézetű kutyák... Annyira szeretném megérteni, hogy hogyan gondolkoznak az emberek...
2009. máj. 18. 15:07
1 2 3 4
 21/34 A kérdező kommentje:
Inkább a könyveket olvastam, utána jött néhány honlap, ha jól emlékszem, még mudis honlapon is írták... Na mindegy, a nagyon nagyon új könyvekben már nem annyira láttam, csak kiváncsi voltam.
2009. máj. 18. 16:51
 22/34 anonim ***** válasza:
30%
bocsi nem megsérteni akarlak, értem, hogy fenn vagy akadva, mert neked tetszik, de az hogy szidod a yorkit, hogy milyen ronda... ez elég képmutató dolog. nekem sem tetszik, de könyörgöm, attol még ő nem tehet róla, hogy yorki... =) de persze már sok helyen olvastam ilyet..
2009. máj. 18. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 A kérdező kommentje:
Ha nekem szól, én nem mondtam semmit a yorkiról.
2009. máj. 18. 17:12
 24/34 anonim ***** válasza:
97%
A mudi egyáltalán nem csúnya! Igenis szép kutya, kifejezetten szép. Nekünk fekete cifránk van, és gyönyörű kutya, emellett egy kis zseni is(nem áradozok, de ez az igazság). A legjobb magyar fajta a kuvasz mellett. Okos, értelmes, jó a természete, tökéletesek az ösztönei, és még szép is - kell ennél több egy tökéletes kutyához?
2009. máj. 18. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 A kérdező kommentje:
Nekem is ő a tökéletes. :) És a kedvencem a cifra. :)
2009. máj. 18. 18:40
 26/34 anonim ***** válasza:
100%
a www.kutya.hu-n a fajta bemutatón a mudiról azt írja h nem a külseje alapján szeretjük (valami ilyesmi ) és még azt is h keverék kinézetű pedig sztem nem én már különben írtam ide. nekem a fehér mudi teccik : D de naon ez a kutyafajta a szerelmemm!!!
2009. máj. 18. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 anonim ***** válasza:
83%
nekem sem tetszik a mudi,de ettől tényleg nagyon okos és szeretni való kis kutyus,én más fajta kutyákat szeretek,és ezzel nem akarok bántani senkit! a yorki meg....inkább nem is írok róla semmit!!!:D:D:D negavít lenne
2009. máj. 18. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 anonim ***** válasza:
89%

Szerintem a Mudi a legszebb magyar kutyafajta.

Ráadásul sokkal kényelmesebb/ egyszerűbb együttélni vele lakásban, mint többiekkel. Keveset eszik és nem "kényes" a gyomra (mint pl: a vizsla), "szinte" magától szép és tiszta a szőre, nem túl ugatós, barátságos, bármilyen környezetben megállja a helyét, stb...

+ A borderekkel szemben nem annyira munka/ labdafüggő, tehát nem kell napi 24 órát dobálni a labdát aztán meg a lakásban takarítani utána (mert nem volt ideje lent elvégezni a "dolgát"). :-)

2009. máj. 19. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 anonim ***** válasza:
74%

Én is egyetértek azzal, hogy a mudi szép, én egyébként is a farkas-testalkatú kutyákat szeretem. De azért a border collie-t se tartja mindenki szépnek (nekem nincs velük bajom de nem is csípem őket kifejezetten), a sulinet pl. ezt írja:


" ... A border collie leírása:


Ez a fajta nem kifejezetten szép. Legalábbis ami a külsejét illeti. Ami belülről árad, az teszi igazán széppé, s az a kivételes intelligencia, mellyel minden embert levesz a lábáról. ... "


[link]

2009. máj. 19. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 anonim ***** válasza:
100%
Hogy nem szép kutya a border???!!! Az egyik legszebb kutya, régóta álmom egy border. ÁÁÁ, hogy lehetnek ennyire vakok az emberek? Ma mindegy. A kérdésre válaszolva, a mudit is nagyon szeretem, van egy ismerősöm, akinek mudija van, nagyon bírom! Jófej kutya. Szerintem szép kutya, kecses, és ráadásul okos is. Nekem semmi bajom vele.
2009. máj. 19. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!