Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért is csúnya a mudi?

Miért is csúnya a mudi?

Figyelt kérdés
Sok könyvben meg cikkben olvastam, hogy a mudi nem szép de legalább okos. A legutóbbi aztén kiverte a biztosítékot. Valami netes cikk volt, egy láthatóan tudatlan (kutyaügyben) embertől, és olyan lekezelően beszél róla... Mindig felmegy bennem a pumpa, hogy hogy lehetnek az emberek ilyen következetlenek, logikátlanok? A német juhász az egyik legnépszerűbb kutya, hányan rajonganak érte? A spicceket az egyik legszebb fajtának tartják! Akkor a mudi miért csúnya (jobb helyeken "meg kell szokni a szemnek"mikor szakaszott olyan mint ezek a kutyák... Az enyémeket sokszor nézték németjuhász kölyöknek, és szőrhibás egyenesebb szőrű mudi (sok van aki nem olyan hullámos) simán elmehetne a másik fajtáknak! Más kutyának is van göndör szőre, más kutyának is van hegyes füle, más kutya is van érdekes színekben. Mégis soha, egyik kutya leírásánál sem olvastam, hogy hát csúnyácska, de nem is azért szeretjük... Miért a mudihoz kell hozzászokni a szemnek, miért ő a furcsa? Nekem az angol buldog a furcsa, meg a shar-pei, meg a meztelen kutya. Nem csúnyák, hanem neken ezek a furcsa kinézetű kutyák... Annyira szeretném megérteni, hogy hogyan gondolkoznak az emberek...
2009. máj. 18. 15:07
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
97%
Szerintem szép kutya a mudi.
2009. máj. 18. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
97%
azért tartják sztem csúnyának (pedig nincs igazuk) mert szerény külsejük van de nekem a világon a legjobb kutya a mudi azért mert nem yorkie h masnit lehessen rá akasztani vagy mint egy spicc aminek a szőrétől nem is láccik a kutya nem akarom megbántani semelyik kutya fajtát mert mindegyik szép de a legszebb a mudi!!!!okos szép és elragadó ...
2009. máj. 18. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
97%
Nem értem én sem. Nekem ugyan nincs mudim, de szerintem kifejezetten szép kutya.
2009. máj. 18. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
97%

nekem is tetszik.

mondjuk szerintem olyan nincs, hogy szép vagy csúnya...

cs van akinek ez nem tetszik, másoknak meg az.xD

2009. máj. 18. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
29%
Nekem a szőre miatt nem tetszik, mert sima fekete és rövid(ebb) hullámos. A border collie viszont a kedvenc kutyám, pedig ha a szőre olyan lenne mint a mudinak, akkor nagyon hasonlóak lennének.
2009. máj. 18. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 A kérdező kommentje:
A mudi szőre akár 15 cm is lehet. A színe pedig fekete, fehér, fakó, fekete cifra, barna cifra, hamvas, hamvasbarna. Lehet maszkos fakó, ordas vagy fekete cser, de ezek nem megengedettek...
2009. máj. 18. 16:28
 7/34 A kérdező kommentje:
A legtöbb border amit láttam, sokkal rövidebb szőrű volt mint egy átlagos mudi, és láttam már göndör szűrű bordert...
2009. máj. 18. 16:29
 8/34 anonim ***** válasza:
23%

Nekem a border akkor is jobban tetszik. Mudit még csak feketét láttam, és szerintem nem ronda, csak éppen nem különleges. De a yorkinál, westinél és egyéb apró kis patkányfogóknál jobban tetszik.

A spiccek a legszebbek. Főleg a szamojéd spicc.

Nekem beaglem van. De szerintem ne külső alapján válasszunk kutyát, ezért is nincs borderem, vagy spiccem.

2009. máj. 18. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 A kérdező kommentje:
Én sem külső alapján választok, de ha már itt tartunk semmi extra nincs a borderben sem kinézetre... Rá mégsem mondják, hogy csúnya...
2009. máj. 18. 16:38
 10/34 anonim ***** válasza:
93%

Egyátalán nem csúnyák, igaz a fekete cifra olyan furcsa módon szép, nem tudod eldönteni első ránézésre, hogy szépnek vagy csúnyának gondold-e de én a szépnél kötöttem ki :) imádom őket, de a fekete cifra színváltozat különösen a szívembe lopta magát :) a formájukról nem is beszélve :) mini-farkasok nagyjából :P


Szerintem a mopsz, a rövid szőrű csivava és a bulldogok inkább a ritka ronda kutyák...

2009. máj. 18. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!