Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért is csúnya a mudi?

Miért is csúnya a mudi?

Figyelt kérdés
Sok könyvben meg cikkben olvastam, hogy a mudi nem szép de legalább okos. A legutóbbi aztén kiverte a biztosítékot. Valami netes cikk volt, egy láthatóan tudatlan (kutyaügyben) embertől, és olyan lekezelően beszél róla... Mindig felmegy bennem a pumpa, hogy hogy lehetnek az emberek ilyen következetlenek, logikátlanok? A német juhász az egyik legnépszerűbb kutya, hányan rajonganak érte? A spicceket az egyik legszebb fajtának tartják! Akkor a mudi miért csúnya (jobb helyeken "meg kell szokni a szemnek"mikor szakaszott olyan mint ezek a kutyák... Az enyémeket sokszor nézték németjuhász kölyöknek, és szőrhibás egyenesebb szőrű mudi (sok van aki nem olyan hullámos) simán elmehetne a másik fajtáknak! Más kutyának is van göndör szőre, más kutyának is van hegyes füle, más kutya is van érdekes színekben. Mégis soha, egyik kutya leírásánál sem olvastam, hogy hát csúnyácska, de nem is azért szeretjük... Miért a mudihoz kell hozzászokni a szemnek, miért ő a furcsa? Nekem az angol buldog a furcsa, meg a shar-pei, meg a meztelen kutya. Nem csúnyák, hanem neken ezek a furcsa kinézetű kutyák... Annyira szeretném megérteni, hogy hogyan gondolkoznak az emberek...
2009. máj. 18. 15:07
1 2 3 4
 11/34 A kérdező kommentje:
Hát ez az... Nem értem az embereket... A merle skót juhász szép... A cifra is genetikailag blue merle...
2009. máj. 18. 16:42
 12/34 anonim ***** válasza:
27%
Úúúúristen nehogy ezen legyél már fennakadva, hogy most azt írták róla,hogy csúnya. Na és? Az a lényeg,hogy neked tetszik. Mindenkinek más az ízlése. Én biztos nemfoglalkoznék vele,hogy most ki mit gondol róla.
2009. máj. 18. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 A kérdező kommentje:
De fenakadok, mert egyrészt nem a civilek írják, hanem könyvekben és egyéb tájékoztató dolgokban... Másrészt a kérdésemben mondam, hogy kiváncsi vagyok rá, hogy hogyan gondolkoznak az emberek... Szóval nem csak a fenakadás miatt tettem fel.
2009. máj. 18. 16:44
 14/34 anonim ***** válasza:
80%
16:43-as vagyok nekem pl. a bullterrier tetszik meg a boxer, mégis sokan mondják, hogy fúúúúj, olyan mint egy patkány meg ilyenek, én magasról le....
2009. máj. 18. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 A kérdező kommentje:
És nem egy helyen olvastam, hanem szinte mindenhol...
2009. máj. 18. 16:45
 16/34 anonim ***** válasza:
100%
Várjál keresek egy kutyás könyvet megnézem mit írnak róla, mert mostmár kiváncsi vagyok.
2009. máj. 18. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 A kérdező kommentje:
Ha pont nem olyat találsz akkor nem lesz igazam, de meg tudnám számolni, hogy hány helyen olvastam...
2009. máj. 18. 16:47
 18/34 anonim ***** válasza:
88%

Én is olvastam nem egy helyen a borderról, hogy nem egy szép kutya. És meg is magyarázták, hogy nem a külső alapján szelektálták, hanem a munkája alapján.

(Én egyébként és mások is elmondtuk a véleményünket, de eléggé leszavaztak. Mi nem tetszik?)

2009. máj. 18. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 A kérdező kommentje:
Azt kérdezd aki leszavazott, én csak olvasok.
2009. máj. 18. 16:50
 20/34 anonim ***** válasza:
73%
Most néztem egy kutyás könyvet, nem írnak róla semmi rosszat, persze te biztos több honlapot is végignéztél.
2009. máj. 18. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!