Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik a legjobb házőrző kutya?

Melyik a legjobb házőrző kutya?

Figyelt kérdés

Falun lakom és mifelénk , megnövekedett a rablások száma.

Az egyik szomszédomhoz a múltkor éjjel betörtek.

Állandóan az jár a fejemben ,hogy én következem. Milyen kutyát javasoltok? Vagy láttok benne megoldást? A kerítés megerősítését már tervbe vettem.


2009. máj. 16. 19:40
1 2 3 4 5 6
 51/54 anonim válasza:
Az Ameriki bulldog sem piskóta. Elég, ha csak rá néz valakire. Családban viszont nagyon szelíd. ár azért következetes nevelést igényel.
2012. jan. 15. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/54 anonim válasza:

A NémetJuhász mert gyerekekkel barátságos munkakutya jól tanítható hosszú ideig él 11 évesig kb. Nagyon szép mindenre jó én eszt ajánlom saját tapasztalatom szerint. Nagyon jó házőrző!

Én esz ajánlom!!

2012. jan. 28. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/54 anonim ***** válasza:

na figyu

1. nagyon sok jó házőrző kutya mindegy hogy keverék vagy fajtiszta

2. fajtisztához jók a nagytestű pásztorkutyák( közép-ázsiai,kangal,kaukázusi stb...) vagy pitbull,amstaff( igaz hogy ezek a kutyák harci kutyák ( az amstaff végül is már a kiállítási vonal célozta meg) de ezek ugyan úgy brutál jó házőrzők apum szuka amstaffja kutyákkal nagyon barátságos de ha veszélyt jelent akkor harcias, az emberekre negyon ment de T

2012. nov. 23. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/54 anonim ***** válasza:

boccs szar a gépem nem tudtam leírni

na figyu

1. nagyon sok jó házőrző kutya mindegy hogy keverék vagy fajtiszta

2. fajtisztához jók a nagytestű pásztorkutyák( közép-ázsiai,kangal,kaukázusi stb...) vagy pitbull,amstaff( igaz hogy ezek a kutyák harci kutyák ( az amstaff végül is már a kiállítási vonal célozta meg) de ezek ugyan úgy brutál jó házőrzők apum szuka amstaffja kutyákkal nagyon barátságos de ha veszélyt jelent akkor harcias, az emberekre negyon ment de Teljes nyugodtsággal be jöhetett akárki ha ott volt apu vagy anyu ( nevelés,szocializáció kérdése)

3. a komondor,kuvasz és az elöttem leírt kutyák remek házőrzők

4. ajánlom az argentín dogot is de nem első kutyának

5. sokan mondják hogy aki beakar az bemegy na ez ritka nagy hülyeség UGYANIS megmérgezni? basszus bekell tanítani hogy idegentől ne csak tőled vegye el a kajád

le fújni volt egy felmérés is hogy a pibullt/amstaffot lefújták de ugyan úgy elkapta a betörőt és akármilyen más kutya is egy komondort nem tudnak a szőre miatt belelóg a szemébe ( de azért mégt lát ) no meg a kutyáknak nem csak szemük van de kitűnő szaglásuk de higgyétek el hogy hiába fújják őket akkor is elkapják ( tapasztalat nálam is meg másoknál is )

5. az esetek 90%-ban nem pisztollyal törnek be a profik meg nem hiszem hogy pont hozzád törnek be

6. úgyhogy nyugodtan vehetsz rottweilertől kezdve a németjuhászig át akármilyen fajtiszta vagy keverék kutyust jó lesz ha foglalkozol vele csibészelteted be tanítod hogy csak tőled vegye el a kaját így nem mérgezik meg és ha netántán bemennek akkor max. csak megtépve mennek ki onnan.

7. olyan nincs hogy a roti nekimegy a gazdájának persze ha vérfertőzött az azért nem túl jó de jóhelyről kell venni, apumnak is volt a staffi előtt rotija is brutál kemény kutya volt de még csak rá se morgott gyerek mellé nem tom milyen mert akkor még nem voltam meg de hallottam hogy gyerek mellé is jók de ha nyúzzák akkor rámorog ellentétben a staffi-val(tapasztalat) énis nyúztam úgy hogy nyugottan vegyél bármilyen kutyát kössz hogy ezt elolvastad ( a némi helyesírás hiba azért van mert nagyon fáradtak volta a szemeim.

2012. nov. 23. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!