Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik a legjobb házőrző kutya?

Melyik a legjobb házőrző kutya?

Figyelt kérdés

Falun lakom és mifelénk , megnövekedett a rablások száma.

Az egyik szomszédomhoz a múltkor éjjel betörtek.

Állandóan az jár a fejemben ,hogy én következem. Milyen kutyát javasoltok? Vagy láttok benne megoldást? A kerítés megerősítését már tervbe vettem.


2009. máj. 16. 19:40
1 2 3 4 5 6
 21/54 anonim ***** válasza:
91%
Kommondor!
2009. máj. 17. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/54 A kérdező kommentje:

A rotiról azt hallottam ,hogy még a gazdájukra is veszélyt jelenthetnek. Ez igaz? Mert nálunk gyerekek is vannak. Gondolom a szeretet az meglenne ,de megbizható?

A komondor gondozásával mennyi probléma van?

2009. máj. 17. 21:54
 23/54 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nevelés kérdése, ha szertetben nő fel és persze megfelelő nevelés mellett, nemhinném hogy csak úgy nekimenne a gazdájának. Én mégis egy másik kutyát ajánlanék, nemtom ismered-e, ez a boerboel (egy kis leírás róla: nagyon hűséges, erősen kötődik a család tagjaihoz, szükség esetén akár élete árán is megvédi őket. Rendkívűl bátor és józan, nem kíméli önmagát. Erősen territoriális természetű, éber nagyszerű házőrző, a lakásba behatolni próbáló betolakodóknak semmi esélye sincs.) A komondorról nemsok mindent tudok, de szerintem nem sok ápolást igényel a szőre.
2009. máj. 18. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/54 anonim ***** válasza:
100%

nekem komondorom van,a szőrével abszolút nincs olyan nagy gond,ahogy az ember elsőre hinné.

Itt is tudsz olvasni az tartástechnológiáról: [link]

Saját tapasztalat:

3 éves múlt, még soha nem fürdettük meg,ennek ellenére nem tűnik koszosnak,de nem is vakitóan fehér :)

a szőrébe ha ág darab, vagy bármi más bele megy,kiszoktam szedni,de magától is kimegy.

A feneke körül leszoktam vágni a szőrt :)

Hát mivel nem kiállitási kutya,ezért az állánál is visszavágom a szőrt,igy nem lóg bele a kajába.

Szét kell tépkedni a szőrt,de a tenyésztő akitől ha veszel,ő megmutatja,hogy hogyan kell,meg a füléből is ki kell tépni a szőrt (nem fáj neki )

Félévente szoktam tépkedni a füléből.

És amikor mellettem van a kutya, akkor mindig nézem a szőrét, ha kell kicsit tépkedek rajta,tehát ez nem olyan ápolás,hogy leülsz és 1 napon keresztül rendbe teszed a kutyát,hanem folyamatosan,naponta 5 perc és ennyi,persze ha már felnőtt.

Röviden ennyi :)

Ide ha regisztrálsz,akkor a tapasztalt komondorosok,tenyésztők szivesen segitenek neked:

[link]

Vagy ha szivesen kérdezel tőlem,akkor nyugodtan irj privit :)

2009. máj. 18. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/54 anonim ***** válasza:
63%

11 éves a rotim, soha, senkit nem bántott, aki kétlábú. :)

A 4 lábúakkal már más a helyet, de ez tényleg nevelés, szokás kérdése.

Ő nem nagyon találkozott más állatokkal, csak elvétve.

2009. máj. 18. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/54 anonim ***** válasza:
57%
én azt mondom h staffordshire terrier,bull terrier tőlük nemhogy a cigányok, de az emberek nagy többsége fél(tévesen),pedig nagyon szeretni való,nevelhető,kezes,családjáért bármit megtesz,okos fajták! nekem már más fajta szóba sem jöhet,erősek nagyon...azért őket hozzáteszem könnyű elrontani így következetes nevelést igényel.Nézz utánna egy kicsit sztem nem fogsz csalódni bennük!
2009. máj. 19. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/54 anonim ***** válasza:
45%
az előző vagyok,ők nem házörzők,de örző védő munkában kiválóak és a terület örzés is megvan bennük igy bátran lehet erre is használni őket
2009. máj. 19. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/54 anonim ***** válasza:
87%
Kommondor. És szerintem nagyon szép is.
2009. máj. 22. 02:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/54 anonim ***** válasza:
Szerintem nem szabad kihagyni a valodi területvédő fajtákat a hegyi pásztor kutyák pl: kaukázusi tibeti sárhegyi középázsiai stb. ezek a fajták a mai napig az eredeti foglalkozásukat üzik a hegyekbe elbánnak farkassal medvével nem lenne szabad kihagyni ezeket a remek fajtákat sem.
2009. szept. 20. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/54 anonim ***** válasza:
a bullmastiff nekem kettő is van ha neki akar menni valakinek az amúgy65 kilós kutyám rövid pórázra fogva is alig birom lefogni én 100kilós vagyok
2009. dec. 11. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!