Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik a legjobb házőrző kutya?

Melyik a legjobb házőrző kutya?

Figyelt kérdés

Falun lakom és mifelénk , megnövekedett a rablások száma.

Az egyik szomszédomhoz a múltkor éjjel betörtek.

Állandóan az jár a fejemben ,hogy én következem. Milyen kutyát javasoltok? Vagy láttok benne megoldást? A kerítés megerősítését már tervbe vettem.


2009. máj. 16. 19:40
1 2 3 4 5 6
 31/54 anonim ***** válasza:
9évig volt rotink velenőttem fel 6-15éves koromig soha nem bántott de ha olyat csináltam ami nem tetszett neki morgott mindig fontos hogy legyen egy szerető de erős kezű gazdája akit falkavezérnek tekint és a gyerek tudja hol a határ mert a kutya barát de nem játék
2009. dec. 12. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/54 anonim ***** válasza:
74%

Szerintem ne kutyát válassz én mindig attol félek ,hogy bedobnak neki 1 darab húst és 10 perc múlva már szabadon járkálhatnak mert az állat jó esetben alszik rossz esetben nem él:S

Kár ,hogy ilyen világot élünk ráadásul ha felébredsz megvered a betörőt a rendőrség még téged vesz elő szánalmas nem?


Talán az lenne a legjobb ha a kerítésre felülre valami akadót tennél ,hogy vesszen a férgese ha bemászik.Én is tervezgettem passzív védelmet a házhoz ,de sajna a kutya rosszabbul járna:( (szöges ágy a kapuhoz ha átugrik esetleg áram stb..)

2009. dec. 20. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/54 anonim ***** válasza:

08:14 Teljesen egyetértek vele.

Az amstaff, pitbull, bullterrier, esetleg még a német dog, argentín dog, cane corso, bordeaux dog is jól jöhet. A roti sem rossz kutyus. :) Am nevelés kérdése, hogy milyen a kutya természete.

2009. dec. 20. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/54 anonim ***** válasza:

A kutya kétélű fegyver. Tudatlan kutyatartó (vagy családtagja) előbb esik a saját kutyája áldozatául, mint a betörő. A kaukázusi pl. jó erre, ugyanakkor pont azért, mert kellően kemény, a gazdákkal szemben is nagy az elvárás. A rablást nem azok hajtják végre, akik egy kutyától feltétlen megijednek. A legjobb őrző-védő is annyit ér, amilyen minőségű a kiképzés amit kap. Az iskolában messze nem azt tanítják, amit egy katonai v. spec. egység kutyájának, márpedig azok a kutyák vannak a bűnözők ellen ténylegesen bevetve.

Amíg olyan hülyék lakják ezt az országot, hogy a nevükben lehet olyan jogszabály érvényben, ami egy bűnözőnek jogokat ad a máséban, addig a legjobb kutyával is felelned kell a szegény bűnöző esetleges rokkanásáért, haláláért. Márpedig nem gondolnám, hogy egy rablónak valaki is ki szeretne kiabálni, hogy távozzon, ha rásüthet egy puskát is/mellé: ő hivatásos erőszaktevő, mi nem hivatásos, jogilag korlátozott önvédők.

Hamarosan ez országos probléma lesz.

2009. dec. 21. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/54 anonim ***** válasza:
43%

Nem akarlak bántani kedves kérdező de ilyen hozzáértéssel:


"A rotiról azt hallottam ,hogy még a gazdájukra is veszélyt jelenthetnek. Ez igaz?"


Nem való neked kutya. Főleg nem egy domináns őrző-védő vagy területőrző. Hónapokig tartana még felkészülsz egy ilyen kutya felnevelésére. Aztán 1 év mire a kölyök kutyában kialakul a megfelelő ösztön. Addig mit csinálsz? Egyébként is, a kutya, ahogy írták, megölhető,megvesztegethető. Ha igazán be akarnak törni egyszerűen megmérgezik szegényt. Vegyél inkább riasztót,hidd el, mindenki jobban jár. Ha azért szeretnél kutyát hogy szeressétek, képezzétek, együtt örüljetek neki, akkor hajrá.. De kifejezetten házőrzőnek nem érdemes, hidd el.

2009. dec. 21. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/54 anonim ***** válasza:
Szija szeintem a németjuhász nagyon jó házörző!nekem is németjuhászom van és egyszer megpróbáltak betörni hozzánk, de a kutya elkapta a betörőt ,de nem bántotta csak a nadrágját ráncigálta!!
2009. dec. 21. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/54 anonim ***** válasza:
Berni pásztor
2009. dec. 21. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/54 anonim válasza:
Nekünk a kuvasz vált be de afoxi is kitűnő és patkányol egerészik
2009. dec. 21. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/54 anonim ***** válasza:
kaukázusi juhász,németjuhász,vagy farkasölő kutya.Ezek közül a kaut ajánlom a legjobban télen a hóba lefekszik és alszik,nem fázós kutya,és félelmet nemismerő kutya,nem enged be senkit.
2009. dec. 21. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/54 anonim ***** válasza:
Doberman, Rottweiler, Német juhász, Boxer, Berni pásztor, Német Dog
2009. dec. 21. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!