Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik a legjobb házőrző kutya?

Melyik a legjobb házőrző kutya?

Figyelt kérdés

Falun lakom és mifelénk , megnövekedett a rablások száma.

Az egyik szomszédomhoz a múltkor éjjel betörtek.

Állandóan az jár a fejemben ,hogy én következem. Milyen kutyát javasoltok? Vagy láttok benne megoldást? A kerítés megerősítését már tervbe vettem.


2009. máj. 16. 19:40
1 2 3 4 5 6
 11/54 anonim ***** válasza:
100%
A komondorral szerintem csak a annyi a probléma hogy hatalmas a mozgásigénye.Tehát mivel csak kifejezetten házörzés céljábol kéne a kutya ezért nem javasolt egy ilyen sok mozgást igénylő kutyát választani...de én nem tudom hogy milyen helyen lakik a kérdező.
2009. máj. 16. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/54 anonim ***** válasza:
39%
Ez az oldal is iszonyú ronda, mégis mennyien használjuk!?:))))
2009. máj. 16. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/54 anonim ***** válasza:
100%
19:45--20:05 -ös nem tudom milyen problémád van a válaszommal énis csak válaszoltam.elmondtam hogy saját tapasztalat.Mert mikor a nagymamám ment haza egyedül rászállt egy rakat kisebbségi azrét mert pénzt szerettek volna valamien kacatért ö mondta hogy nem kell neki de csak mentek vele aztán mikor haza ért bedugta a kulcsot a kert ajtóba(ilyen magas fa nem lehet belátni)és a kisebbségiek elöbb bent voltak mint ő de ott volt a Roti már ott ült és mit ne mondjak nem kelett 2-szer morognia hogy eltünjenek.
2009. máj. 16. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/54 anonim ***** válasza:
87%

a komondornak nincsen hatalmas mozgásigénye!

innét olvashatsz a fajtáról, az ápr.-i kutya magazinban is volt róla fajtabemutató.

Én mindenképpen ajánlom a fajtát,mi is azért vettük mert már betörtek hozzánk,éjszakánként járkáltak az udvarban,most már senki nem mer bejönni.

Nagyon éber, egész nap csak fekszik,de ha mozogni akar akkor fut az udvarban, lehet vele játszani,meg sétálni is lehet vinni.

Teljesen megbizható,különleges intelligenciájú fajta.

És MAGYAR fajta!!

amúgy még a lefújás is hatástalan nála mert a szeme elé lóg a szőre.

ismerősöm 3 hónapos komondora már neki ment az egyik munkásnak amikor bement a keritésen.

Természetre homogén fajta,ellentétben a többivel,tehát a többi őrző-védők között elég sok barátságos kutyus is van (de lehet hogy nevelés kérdése is)

2009. máj. 16. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/54 anonim ***** válasza:
23%
Nem neked írtam, te a 19:55-ös vagy, én a 19:50-esnek írtam!!!!!!:)
2009. máj. 16. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/54 anonim ***** válasza:
87%

20:41 es vok...a lényeget lefelejtettem :)

[link]

2009. máj. 16. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/54 anonim ***** válasza:
17%
Fuhh ezeknek a kutyáknak igénytelen aztán a kinézete... Mint egy elhanyagolt kóborkutya úgy néz ki a komondor:S
2009. máj. 16. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/54 anonim ***** válasza:
94%

szerintem is a kuvasz a legjobb.

de fontos, hogy nem szabad láncra verni, vagy kis kennelbe zárni, különben megvadul..nagyon nagy a mozgásigénye, és elvárja, hogy feladatokat kapjon.

2009. máj. 16. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/54 anonim ***** válasza:
64%
Nem azért kéne kutyát tartanod,hogy házat őrizzen.Így csak végig fogja unatkozni az életét.Ez felelőtlenség!Gondolkozz el ezen egy kicsit!
2009. máj. 16. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/54 anonim ***** válasza:
78%
Kommondor, egyértelmű.
2009. máj. 17. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!