Mit gondoltok a kutyák túlszaporodásáról?
Nehéz ezt belátni, de bizony hazánkban a kutyák túl vannak szaporodva, mindenhol befogadóképességen felül működő menhelyekről hallani, amelyek mindenkitől adományokat kunyerálnak. És sok kóborkutya mégcsak nem is kerül menhelyre, hanem falkában járva veszélyezteti a lakosságot.
Tudom, most sokan azt fogják mondani, hogy én vagyok maga Szörnyella de Frász, de én az összes menhelyen lévő kutyát elaltatnám. Gondoljunk bele, a vadászok sem véletlenül lőnek ki szarvasokat, őzeket, vaddisznókat stb., hanem mert ezen állatok túlszaporodása már súlyos, fenntarthatatlan környezeti problémákat okozna. De a kutyák esetében ez nincs ilyen módon kezelve, így a felelőtlen állattartás következtében már kezelhetetlen túlszaporulat keletkezett. Szóval én egyből "kiiktatnám" a menhelyre kerülő ebeket, esetleg exportálnám valamely ázsia országba őket, ahol fogyasztanak kutyahúst, így még iparág is épülhetne erre. Ezzel megoldódna a fizetésképtelen, zsúfolt menhelyek problémája és felelősebb állattartásra is ösztönözné az embereket.
Bocsi, de azt elfelejtettem odaírni, utolsó, hogy a korai ivartalanítással maximálisan egyetértek.
Én az abszolút nem ivartalanító tenyésztőkre gondoltam. Hiszen ők, ha úgy vesszük, a szaporítók malmára hajtják a vizet...
Én minden kiskutyám gazdijával tartom a kapcsolatot. Aki tenyésztésre vette, azok is kikérik a véleményemet.
A hobby célra eladott kutyáimnál pedig igen csúnya kötbér van kikötve arra az esetre, ha mégis alom lesz tőle. 2 hónapja, hogy az első alkalommal küldtem meg az eredeti törzskönyvet a hobby kutyusnak, mert igazolták, hogy ivartalanítva van a kutya. Remélem majd követik a többiek is és működni fog a rendszer.
Nos, én sem olvastam végig az előző négy oldalt, én is elnézést kérek az esetleges ismétlésért. Sajnos bennem is felmerült már az elkanászodott kutyafalkákat látva, hogy a menhely már nem elég megoldás, és hogy drasztikusabb létszámcsökkentés kellene. A kutyahús exportos részt egy az egyben felejtük el, hiszen azzal egy új szaporítós réteg kialakulása járna, akik hús-hibridekeket hoznának létre, lehetőleg minél többet, minél kisebb helyen összezárva, minél gazdaságosabb körülmények között tartva, attól tartok ez pont a cél ellenkezőjét érné el. Nem is beszélve ugye a megélhetési lopásokról, mikor simán kilophatnának kertekből kutyákat, úgy, hogy nem is lennének elítélhetők. (lásd kb 2 évvel ezelőtt Dunántúl, ahol a lovardából lovakat loptak, és megették őket-no comment, ez is abszurd, de a hatóság nem tett semmit, ha jól tudom, következménye sem nagyon lett) Viszont a túlszaporítás, úgy vélem, csak addig az ember gondja, amíg ő maga a szaporító, (és tudom, hogy ennek a kialakulása is az emberi felelőtlenség eredménye), de onnantól kezdve, hogy már a harmadik generációnyi kóborkutya születik a közeli erdőben mondjuk, már nem biztos, hogy finomkodni kéne a befogásukkal, esetleg kiiktatásukkal. Én is valahogy lealtatnám a felesleges kutyákat, de az a nagy kérdés, hogy hogy. Egyáltalán ki döntse el, hogy melyik kutya felesleges? Van-e jogunk egyáltalán egy cukibb kutyát előnyben részesíteni a többivel szemben? Én lehet, hogy számba venném a kutya előéletét, a korát, a viselkedését, az egészségét, mert azt mondjuk én sem tartom értelmes döntésnek, hogy a menhely egy antiszociális, öreg kutyára akinek mindenféle kezelés kell, vagyonokat költsön.
A kérdést olvasva rögtön eszembe jutott egy egyetemi projektem, amit a Thaiföldi egészségügyről, és kóborkutyákról írtam. Röviden, és velősen az a lényeg, hogy egy emberre vagy 60 kóborkutya jut, és ebből kifolyólag burjánzik a veszettség. A hatóságok eljutottak arra a döntésre, mikor már a népesség nagy része megbetegedett, hogy foggal-körömmel irtanak, MINDEN állatot, ami az utcákon megjelenik, egy sztrichnin nevű idegméreggel, és az az igazság, hogy meg is értem őket, hiszen a veszettséget nagyon komolyan kell venni, fogalmazzunk úgy, hogy kapásból megoldotta a túlnépesedési gondokat. Egyszóval, lehet egyenlőre nem tűnik humánus döntésnek a kóborkutyák, vagy felesleges kutyák kiiktatása, de számomra az a nagy kérdés, hogy eljutunk-e vajon olyan szintre, mondjuk a szaporítók kitartó munkájának köszönhetően, hogy az emberek egészsége nagyobb súlyt nyomjon latba?
Egyáltalán nem szaporodnak túl a kutyák, sőt, pont az, hogy egyre kevesebb van belőlük.
Az agybeteg emberből meg egyre több, aki bántja az állatokat...
A kormány a fő hibás is ebben, egy büdös fillérrel nem támogatja ezt a kérdést, de amíg nagy vezírünk disznótoros fotókat posztol ki magáról mindenhova, nem is fog ez változni, egy vadparaszt miniszterelnökünk van...sajnos...
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!