Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Havanese kutyámat hetente...

Havanese kutyámat hetente fürdetem mégis mindig koszos és büdös. Ez engem nagyon zavar. Mit lehetne még tenni?

Figyelt kérdés
2009. ápr. 13. 20:23
1 2 3 4 5 6 7 8
 71/76 anonim ***** válasza:
100%
Persze,attól még lehetett volna egészséges kutyád,hogy nem törzskönyvezett.A keverék kutyusokkal nincs semmi baj.Én azéert választottam a hav.-t,mert olvastam róla,a tulajdonságairól,eredetéről stb.Unokáim mellé ilyen játékos,gyermekszerető kutyust akartam.Az ő 5-6kg-ja még pont jó a picikhez,de mégsem gondolják játékkutyónak.Ja,az eredetéről olvasva:bizony van benne uszkár beütés is!Pár száz éve tenyésztették ki ezt a fajtát,mint sok másikat is.Állítólag volt,hogy pásztorkutyának tartották,mivel igen gyors!Ezzel nincs is baj.A baj ott van,hogy te csupán "divatozni" akarsz vele,és megalázod azzal,ahogyan bánsz vele.Hallgass azokra,akiknek már elég nagy tapasztalata van kutya ügyben! Ha meg nem hallgatsz senkire,miért kérdezel?Mi értelme van?Aki szereti a kutyáját,soha nem fog neked igazat adni.Te szeretnél kutyakaját?Úgye,nem? Ez csak 1 kérdés,és milyen sok van még!
2009. ápr. 17. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/76 anonim válasza:
100%
Nekem is Havanesem van, 5 hónapos és 3 kg. Nem büdös, nem rövid a szőre, és nem vettem neki még ruhát sem. A Havanese alkalmazkodott a hideghez is. A hosszú szőr a hideg miatt jó. Szerintem mert ilyen kis szoba kutya nem is finnyás egyáltalán és nem is kényes, meg semmi... Fésülni kell naponta azért, fürdetni meg ilyen időben mint most van(20fok) havonta is sok... Max a hátsója van lemosva ha olyan marad amien.
2009. ápr. 17. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/76 anonim válasza:
90%

Szia

Nekem is Havanese-m van. 25.- én lesz 8 hónapos, és majdnem 4 kiló. Fürdetve csak egyszer volt még 8 hetes korában. Naponta megyünk sétálni egyszer, vagy kétszer. (Bérházben lakunk) Meg a hétvége eggyik napját töltjük Anyukámnál, aki kertesházban lakik. Séta után mindig pofi, meg lábmosás van, tiszat vizzel. Mégis megkérdezik sokszor, hogy fürdetve ven- e , mert olyan tiszta. És nem büdös. Kozmetikába járunk havonta, szőrét vágni. Most fürdetve is lesz. Hidd el, nem jó, ha olyan sokszor fürdeted, mert kiszárad a bőre. Nekem a kozmetikus is ezt mondta. Megprobálok képet feltölteni rola.

2009. ápr. 20. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/76 anonim ***** válasza:
78%
Nekem is ilyen fajta kutyusom van de max hónaponta 1-szer szabad fürdetni mert különben kopni fog a bőre és az nem tesz jót neki.Lehet hogy e miatt büdös.
2009. máj. 13. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/76 anonim ***** válasza:
túl sokat nem szabad fürdetni mert kiszárad a bőre és és akkor állandóan vakarózni fog.aztán tiszta sebes lesz az egész kutya.
2010. márc. 29. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/76 anonim válasza:
Nem tudom te hány éves vagy de hogy nem vagy komplett az biztos.Csak szólok hogy a havanesek ideális súlya a 6 kg!ez is azt bizonyítja h SEMMIT nem tudsz.amúgy ha keverék a kutyád(biztos h keverék) ha nem naponta 4x 5x(!!!) le kell vinni sétálni.másik.a szukákat soha nem bántják.1.a szuka szukával nem verexik össze.2. a kanok tisztelik a szukákat.és a kis termetű kutyák nem ehetnek zsíros kajákat,se túl sok lisztet.nagyon érzékenyek rá.nyáron és télen egyaránt előnyös a HOSSZÚ szőr.minél hosszab a szőre nyáron annál inkább hűti,télen pedig melegen tartja.nem véletlenül van annak a kutyának hosszú szőre!!!.a szőrét pedig naponta 15-20(!!!)percig kell fésülni nem hetente 1x 2 percig!!azért büdös a szőre mert hetente fürdeted.ez olyan mintha te is naponta mosnál hajat,egy idő után a sok sampon kiszárítja a bőrt amitől kisebesedik..és egy kutya nem abból érzi hogy szereted h milánóit adsz neki meg h kismasnit adsz a "hajába".egy kutya már abból is érzi ha szereted h levszed sétálni min.fél órára,játszol vele,hagyod barátkozni!nekem is havanesem van 2 hete van nálunk és imádom!és ez nem abban nyilvánul meg hogy felöltöztetem mint egy játékbabát.havonta 2x fürdetem(hó eleje hó vége) és ennyi.nem minden héten.mielőtt megvettük a kutyust egy 7ig(!) az interneten éltünk.minden ezzel kapcsolatos oldalt meglátogattunk tájékozódtunk.a gyakorikérdésekről is rengeteget lehet informálódni.csak te "nem érsz rá".kíváncsi vagyok mi lehet az a fontos dolog?talán leértékelés van a plázába???lehet lepontozni,lehet hogy én sem tudok valamit jól de szerintem többet tudok mint te,kérdező!!
2010. júl. 21. 02:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!