Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A szüleim el akarják ajándékoz...

A szüleim el akarják ajándékozni a kutyáinkat. Mit csináljak?

Figyelt kérdés
A szüleim nem bírják hogy a kutyák a kertből minenféle bogáncsot, sarat behordanak, és el akarják ajándékozni a 2 kutyánkat. Én teljesen kivagyok, hogy beszélhetném le őket erről?:(
2009. ápr. 12. 15:31
1 2 3 4
 21/39 anonim ***** válasza:
70%

Nem kell lepontozni, igaza van! Kényszerbetegség, érdemes vele szakemberhez fordulni. Mellesleg egy kisgyerekre kifejezetetten ártalmas, ha csill-villire van vaxolva a lakás, mert nem éri semmi külső behatás, később nagyobb lesz a veszélye valamilyen allergia kialakulásának. A kutya kifejezetten jó, pont azért mert sok "koszt" behord a bundáján, így a gyerek szervezete időben megtanulja kezelni ezt.

Második voltam aki végül is nem ráhibázott a kutyák típusára? De. Akkormeg?

2009. ápr. 12. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/39 anonim ***** válasza:
37%
Na pont erről beszéltem. Kösz a hozzá nem értéseteket, hihetetlenül intelligensek vagytok!
2009. ápr. 12. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/39 A kérdező kommentje:
Hát hiába küldöm pszichológushoz, úgysem fog elmenni, mert szerinte az a természetes hogy az ember házában rend van és nem mocsok. Ami persze ok is egy szintig.
2009. ápr. 12. 20:02
 24/39 anonim ***** válasza:
72%
Persze, ha te mondod már csak azért sem emgy, hogy ne a gyereknek legyen igaza, hogy megőrizza a tekintéjét. Ez természetes. Ha nagyon idegesít próbáld apukáddal megbeszélni, ő jobban hatással tud lenni rá. Én a kutya témában is leülnék vele beszélni a helyedben!
2009. ápr. 12. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/39 anonim ***** válasza:
88%

Nem tudom, mennyi idős vagy, de kezdjük ott, hogy ezek a TE kutyáid. És aki háziállatot tart, alap, hogy gondoskodjon róluk, ami nem merül ki az etetésben, itatásban, orvosi ellátásban, játékban (kutyáknál sétáltatásban), hanem beletartozik a tisztán tartásuk is, tehát ALAP dolog, hogy TE a te kutyáidat, ha bemennek a lakásba, letakarítod minden kosztól, amit kintről behozhatnak, és kritikus időszakban még azt is meg kell nézned, hogy nem ment-e beléjük kullancs.

Ezt hívják felelős állattartásnak. Az állat érdeke is, hogy tiszta legyen, és ne legyen állandóan mocskos. És feltételezem, hogy a szüleidnek ebből lett elege, hogy eddig ezzel nem nagyon foglalkoztál, szóval mostantól muszáj lesz, ha meg akarod őket tartani. TE akartál kutyát, a te dolgod megfelelően biztosítani az együttélést, főleg, hogy a lakást nem te fizeted, és a család egészségéről nem te gondoskodsz, de legalább ennyivel járulj hozzá a dolgokhoz.

Nekem papagájaim vannak, több, mint 8 éve madarazok, mostanra lettek összesen 7-en! Ők köztudott, hogy porral járnak, én ezt vállaltam és vállalom is rendszeresen, nem kellett a szüleimnek megcsinálni, és most se kell, annak ellenére, hogy ha nincs sok időm, akkor néha megcsinálják, besegítenek, de alapvetően az én dolgom, és így nincs is gond, de ha nem csináltam volna, én is megkaptam volna, hogy menesztik.

2009. ápr. 12. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/39 A kérdező kommentje:
Na hát ezt azért nem úgy kell elképzelni hogy a kutyáim hót koszosak. Havonta vannak fürdetve, minden nap fésülöm őket, tehát nincsenek elhagyagolva! De mivel ilyen jó időben mindig nyitva van a bejárati ajtó hogy jöjjön be levegő, ezért szabadon ki-be mászkálhatnak. 30 perc kint, aztán bejönnek, kimennek stb. Azért azt szerintem nem lehet elvárni tőlem sem hogy egész nap készenlétben álljak a bejárati ajtónál hogy ha vmelyik be akar jönni akkor gyorsan kiszedjem belőlük a faágakat stb. Nem???
2009. ápr. 12. 20:23
 27/39 A kérdező kommentje:
Amúgy 20 éves vagyok.
2009. ápr. 12. 20:24
 28/39 A kérdező kommentje:
Természetesen minden este (van hogy napközben is) átnézem őket hogy nem-e ment beléjük kullancs, Orijen tápot esznek, és ivartalanítva vannak, szóval szerintem azért felelős állattartónak mondhatom magam.
2009. ápr. 12. 20:26
 29/39 anonim ***** válasza:
50%
Akkor se a te lakásod, szóval emiatt tekintettel kéne lenni azokra, akik egyáltalán megengedik a kutyát. Szóval 20 évesen is leszel szíves minden adandó alkalommal kitakarítani őket, ha a lakást biztosítók ezt elvárják tőled. Majd ha saját lakásod lesz, ahol te fizetsz mindent, akkor úgy tartod a kutyáidat, ahogy akarod, addig viszont alkalmazkodj, és ne te legyél felháborodva.
2009. ápr. 12. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/39 A kérdező kommentje:
21.47es: Te mekkora egy s*ggfej vagy:D Nem albérletben lakom itt te, és képzeld dolgozom és adok haza pénzt. Te olyan okos vagy, elmehetnél szociális munkásnak, nagyon vágod ezt a témát!
2009. ápr. 12. 22:01
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!