Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szaporítótól vett kutyám...

Szaporítótól vett kutyám elpusztult. Mit lehet ilyenkor tenni?

Figyelt kérdés
5 hetesen vettem, 6 hetesen megdöglött. Mit csináljak?
2009. ápr. 11. 10:34
 71/95 anonim ***** válasza:
66%

nah akkor az ölebféltő társulatnak üzenném, hogy a westit eredetileg patkányfogásra tenyésztették ki, nagyon szívós kutyák, télen egy jól szigetelt kutyaház tökéletesen elég nekik, nem lesz semmi bajuk.

jó, nyílván ezeket az agyon tenyésztett miniyorkikat én sem mondanám hogy tartsuk kint, de egy westit igazán nem neveznék ölebnek...persze lehet aként tartani... nálunk a hosszúszőrű csivi is kint lakik, van egy duplán szigetelt háza, remekül érzi magát, most 10 éves.

lehet lepontozni, egy így van

2009. ápr. 12. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/95 anonim ***** válasza:
49%

Ne bomolj már, vadászkutya volt 150 éve. Minden terrier vadászkutya marad annyiban, hogy akaratos, makacs, élénk kutya. De ugye nem gondolod komolyan, hogy a egy westie túlélne akáscsak -5 fokot is? Amikor már 5 óra éhezéstől is úgy leesik a cukra, hogy elájul? Egyszerűen képtelen fenntartani a testhőjét. Ha húsz kutyád lenne és összebújnának talán tudnának annyi hőt termelni, hogy bemelegítsenek egy házat, de egy egydül biztos nem.

És mi lesz a szőrével kint a kertben? Két nap alatt úgy összegubancolódik, hogy csak vágni tudod.

2009. ápr. 12. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/95 A kérdező kommentje:
Egyik ismerősömnek is westieje van, kint lakik, napi egyszer kap enni este 8kor. Tehát 24 órát éhezik, mégsem ájul el.
2009. ápr. 12. 10:10
 74/95 anonim ***** válasza:
87%
akkor csináld ugyanúgy mint az előző kutyádnál..nem gondolod,hogy valamit nem jól csináltál ha "megdöglött"?
2009. ápr. 13. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/95 anonim válasza:
100%

Szia! Első kutyás gazdi vagyok. Nekem 8 hónapos Bolognese kutyusom van, akit anno szintén használtak patkányfogásra, de mára öleb lett, bár én nem szeretem ezt a kifejezést. Szerintem semmiképp se tedd ki az udvarra.

Az etetés meg úgy történik, (bár ehhez tényleg könyveket ajánlanék), hogy fél éves koráig napi háromszor, 9-10 hónapos koráig 2szer, aztán egyszer kell etetni, DE a kis testű (Yorki, Westie, Bolognese, stb...) kutyáknál javasolják inkább a napi kettőt fél éves korától élete végéig, mert így könnyebben feldolgozza a szervezete. De az adagokat is érdemes kiszámolni, mert könnyen áttérnek a gurulásra :).

Nem tudom, hogy készen vagy-e már egy kutyára, én 13 éve készültem, mire kaptam egyet, de hidd el nagyon nagy felelősség.

Utolsó javaslatom egy könyves bolt, még van 1-2 heted felkészülni a legalapvetőbb dolgokból, hogy a létminimumai meglegyenek a kutyádnak.

2009. ápr. 14. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/95 anonim ***** válasza:
100%
A kédrezőnek lesz kutyája legalább is nagyon úgy néz ki. Inkább tanácsot kéne adni neki, mint kioktatni. Eben az esetben sokmindenki hibás, de a kutya itta meg a lavét, tájékoztatni kéne a leendő tulajt a kutyákkal kapcsolatban. Én sajnálom őt mert buta volt, tájékozatlan, tudatlan, talán még gyerek.... és ezen csak felvilágosítással értelmes mondatokkal, és nem támadással lehet változtatni.
2009. ápr. 15. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/95 anonim ***** válasza:
54%

temesd el :P

Lays

2009. ápr. 15. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/95 A kérdező kommentje:
Holnap elhozom a kutyát mert 7 hetes lesz, és a tenyésztő azt mondta ő nem tartja tovább, vagy elhozom vagy eladja másnak. Ma már vettem neki tápot meg a másik kutyától maradtak még dolgok. Remélem ok lesz minden. Amúgy nem gyerek vagyok hanem 59 éves nyugdíjas.
2009. ápr. 15. 19:00
 79/95 anonim ***** válasza:
100%

wáó 59 éves nyugdíjasként milyen jól kezeled a billentyűzetet és a számítógépet ....

egy 59 éves nyugdijas mért akarna a kertben tartani egy westie-t?

Hát azért kiskutyaként én nem tartanám kint az udvaron,de ha hozzászokik a kintléthez akkor biztos birja,de a telet tuti nem birná....

2009. ápr. 15. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/95 A kérdező kommentje:

És ez miért baj ha tudom kezelni a számítógépet? Szerinted az idősek csak hülyék és analfabéták? Köszönöm...

Azért tartom kint mert egy kutya a kertbe való, és már nem fogok hajolgatni és mindig tisztogatni ha bejön a házba.

2009. ápr. 15. 21:19

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!