Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szaporítótól vett kutyám...

Szaporítótól vett kutyám elpusztult. Mit lehet ilyenkor tenni?

Figyelt kérdés
5 hetesen vettem, 6 hetesen megdöglött. Mit csináljak?
2009. ápr. 11. 10:34
 11/95 anonim ***** válasza:
100%

Haversrác, egy két éves gyerek is eszik már magától, mégsem küldik el otthonról...

Kutyát 7-8 hetesen veszünk. Ha nem értesz hozzá, keress rá előtte a neten, vegyél szakkönyveket, ha sajnálod rá a pénzt, ülj be a könyvtárba. De szerintem kezdj inkább aranyhalakkal.

2009. ápr. 11. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/95 anonim ***** válasza:
89%

nem értem hogy lehetsz te felelős állattartó. mit gondolsz a kutya csak egy tárgy? fizettél érte 20ezret, jajj odalett a 20ezer forint, kutya le sz*rva, betegen megdöglött. ki vagy te hogy ilyet tegyél? nem vagy jobb annál a szaporítónál az biztos. ahhoz hogy felelős gazdi legyél utána kellett volna járni....

lehet lepontozni..

2009. ápr. 11. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/95 anonim ***** válasza:
92%

Úristen! 5 hetesen vetted? JÓL VAGY TE ÖSSZERAKVA???

Minimum 7-8 hetes kutyát szabad csak venni. Szegény kiskutya...

Hogy mit csinálj? Hát ne tarts semmilyen állatot ha nem vagy tisztában semmivel.

2009. ápr. 11. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/95 anonim ***** válasza:
100%

Ez a magyar állattartás gyerekek! Senkinek nem áll jogában csodálkozni. Mióta belecsöppentem a tenyésztésbe, látok egykét dolgot, amire előtte nem is mertem volna gondolni. Nálunk a kutyák ágyban alszanak.Ha elviszik tőlem kemény pénzekért az igényesen nevelt, jó genetikai hátterű kutyát nagynevű tenyésztők, arra sincs garancia, hogy nem a disznóólban fog egyszer kikötni. Én az adásvételiben elővételi jogot biztosítok magamnak, de volt rá példa, hogy a hátam mögött passzolták tovább az általam tenyésztett kiskutyát. Mondanom sem kell azóta visszakerült hozzám. Évente csak egy alom születik nálam, de erősen gondolkodom rajta, hogy nem lesz több. Ez az ország még nem tart ott, hogy rábízzam a "gyerekeimet".

Szeressétek az állatot, mert nem tárgy!!

2009. ápr. 11. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/95 anonim ***** válasza:
100%
szörnyű h még a 20ezret sajnálod,amikor RÉSZBEN miattad "döglött" meg a kiskutya.Semmi utánaolvasás semmi?Mielőtt nekem lett kutyám 3-4hónapot olvastam róluk a neten,könyvekbe stb..
2009. ápr. 11. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/95 anonim ***** válasza:
38%
Jelentsd fel a rendorsegen , nekem az allatorvos azt mondta , hogy van egy ilyen torveny , hogy ha a kutya megdoglik 2heten belul miutan megvetted, a szaporito/tenyeszto koteles visszaadni a penzedet !
2009. ápr. 11. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/95 anonim ***** válasza:
100%

Mit lehet ilyenkor tenni? Verni a fejedet a falba.


Hogy szaporítótól vettél. Szerződés nélkül. Hogy nem néztél utána kutyavásárlás előtt a legalapvetőbb dolgoknak sem. Hogy nem rohantál időben a kutyával az állatorvoshoz.(ahogy megkaptad az első az lett volna, hogy kihívod az orvost, még 8 hetes kutyánál is)

Hogy ilyen felelőtlen vagy.

2009. ápr. 11. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/95 anonim ***** válasza:
100%

Nem jelentheti fel, mivel nem írtak semmilyen szerződést, nem tudja bizonyítnai a kérdező, hogy honnan van a kutya. Az APEH viszont jó ötlet! Biztos, hogy nem jelenti be a kutyákat, mint jövedelemforrást. Hívd fel és mond meg neki, hogy ha nincspénz, mész az adóhatósághoz.

Egyébként tényleg nem vagy normális, hogy 5 hetesen elhoztad, már ne is haragudj meg. 8 hetesnél fiatalabb kutyát biztos, hogy nem vennék meg.

2009. ápr. 11. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/95 anonim válasza:
94%
b@zdmeg te ilyen ember vagy, hogy azt nézed hogy, kidobtál 20,000 rongyot? Az nem zavar, hogy a kis kutya többek között a TE tudatlanságod miatt szenvedett és halt meg?
2009. ápr. 11. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/95 A kérdező kommentje:

Hát ne haragudjatok, de ebben a válságban 20ezer is nagyon sok pénz! Így nem érte meg kidobni...

Amúgy asszem az APEH ezt leszarja, még a kennelneves pénzéhes tenyésztők sem fizetnek adót, pedig lenne miből.

2009. ápr. 11. 12:21

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!