Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szaporítótól vett kutyám...

Szaporítótól vett kutyám elpusztult. Mit lehet ilyenkor tenni?

Figyelt kérdés
5 hetesen vettem, 6 hetesen megdöglött. Mit csináljak?
2009. ápr. 11. 10:34
 51/95 anonim ***** válasza:
100%
Nekem macskám van,de az ő etetése is legalabb 2x annyiba kerül,mint amit te irtál.Pedig nem Royal Canint kap.És ha neked jelen esetben (a válság idején ugyebár)ennyire a 20000 forint számít a kutya életével szemben,akkor nem értem miért akartál ,,pénzes,, kutyát?!Egy keverék kutya esetében ugyanezt rafordíthattad volna az oltásokra. Ki is akkor a sznob? Barki tévedhet, barkivel megtörténhetett volna ez, tehat az eset miatt csak sajnálnam a kutyat,de a hozzáállásod,fontossági sorrended.. Mondogasd a környezetedben minél több embernek, remélem lesz majd aki a szádba tapos érte. Jah,szintén lány..
2009. ápr. 11. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/95 anonim ***** válasza:
92%
Én is sajnállak, bizony. Remélem éhenhalsz a 20e miatt! Ha szereted az állatokat a pénzed pedig kevés, akkor miért nem mész el önkéntesnek menhelyre? Hogy 40 emberből 35nek egyezik a véleménye nem lehet véletlen.
2009. ápr. 11. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/95 anonim ***** válasza:
92%
Eddig nem írtam, de mostmár úgy gondolom énis írok ide... Szerintem nem azt a kidobott 20.000Ft-ot kéne sajnálnod. Hanem a kiskutyád életét. Talán egy tenyésztőtől kellett volna venned. Lehet, hogy elsőnek az többe kerül, de ha szaporítótól veszed akkor utánna költhetsz rá jó sokat a betegségei miatt, mert amint itt is kiderült, nemhiába pusztult el az a kutya, ki tudja milyen genetikai, és egyéb betegségei voltak. Szóval a végén talán arra is rájöttél volna, hogy olcsóbb lett volna ha tenyésztőtől veszed. Én is kapok westiet, és képzeld már fél éve könyveket és egyéb weblapokat olvasok ami vele kapcsolatban van. ÉS TENYÉSZTŐTŐL veszem majd meg. Mert nekem fontos annyira a leendő kutyám épsége... Jah igen, és szerintem még egy oldalon se néztél utánna, ha még a westie nevét se tod leírni (asszem azt írtad hogy veszti, komolyan hol láttad hogy így írnák???)Ha pedig nincs rá pénzed akkor NE VEGYÉL. Amit tehetsz: vagy szólsz neki, de ezt már megtetted, és nem hallgatott rád, vagy pedig kussbamaradsz, és örülsz hogy ilyen könnyen "megúsztad"...(tudod ha valaki nem adja meg a kutyájának az oltásokat és szaporítótól veszi akkor rohadtsok az esélye hogy beteg lett volna) Neked nem való kutya
2009. ápr. 11. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/95 anonim ***** válasza:
93%

1. "nem szenvedett" igen a halál mindíg könnyű. Azért mert te nem láttad volt valami ami olyan rossz volt, hogy BELEHALT.

2. "a kombinált nem kötelező" tudod, te hogy hány oltatlan kölyök marad életben? 8%! Csodálkozol, hogy a tiéd nem volt benne a 8 %-ban?

3. "mert szeretem a kutyát" megdöbbentő ahogyan beszélsz. a 6 éves gyerekemben több együttérzés van akár idegen állatok iránt, mint benned. Egy olyan sorodat nem látta, hogy szegénykutya, mi lehetett a baja, miért kellett meghalnia.


Sajnállak, mert egy érzelmileg nagyon szegény ember vagy és mivel a környezeted is valószínüleg ilyen, nem is fogsz fejlődni. Szomorú.

2009. ápr. 11. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/95 anonim ***** válasza:
92%
Kedves kérdező! Te azt hiszed a kutyatenyésztés anyagilag jövedelmező üzletág, nagyon tévedsz! Aki oltat, chipeltet, fedeztet, féreghajtat, törzskönyveztet, rendes kajával etet, és 8- 10 hetes koráig az anyja mellett tartja a kiskutyákat,talán kiállításozik, az örül, ha a költségeit fedezi az eladott kiskutyák ára. (De nem fedezi, ez fanatizmus, és ahogy már írtam az előzőkben lelkileg sem jövedelmező)Persze lehet vele pénzt keresni, csak sajnos nem így, hanem a húszezres szaporítóidnak. Akik ketrecekben elletnek évente kétszer a szukával és a magadfajtára sózzák a beoltatlan, szocializálatlan nyomorultakat!!A kizsarolt tenyészállatokat pár évesen agyonütik. Választhatod ezt is, és választják is, és épp ezért sajnos ez még sokáig így is marad. A menhelyről teljesen ingyen egészséges, gyönyörű, hálás kutyák várják gazdáikat, vagy az altatást.
2009. ápr. 11. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/95 anonim ***** válasza:
91%

Komolyan mindjárt hányok tőled! Hogy lehet valaki egy ekkora idióta barom? És még te a 20ezret sajnálod? Ha olyan nagy pénz akkor minek neked kutya? Egy WESTIE (tanuld meg legalább leírni) gyanúsan olcsó 20ezerért már megbocsáss.

A Chappi amúgy meg ugyanaz mint akármelyik Morzsi vagy franc tundja milyen olcsó táp. Ráadásul a westiek általában allergiások a csirkére (kitudja nem-e attól pusztult el szerencsétlen).

Mit szóltál volna ha pár hónaposan elvesznek téged is az anyádtól, beraknak egy iskolába, mikor még szopnod kéne meg minden?

Egy 5 hetes kiskutya még nagyon kicsi. Még szügsége van az anyjára, még szopik(!!!) és ráadásul még nem szocializálódott! Már 100szor leírták előttem, hogy 8 hetesnél kisebb kutyát nem szabad venni. Te ezt miért nem érted meg?

Javaslom, hogy az életbe semmilyen élőlényt ne tarts, ha nem tudsz semmit róla.

2009. ápr. 11. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/95 A kérdező kommentje:
Felhívtam még egyszer a tenyésztőt, azt mondta maradt még egy kutya, odaadja ahelyet amelyik megdöglött! De mondtam hogy 8 hetesig maradjon ott, azt mondta ok.
2009. ápr. 11. 19:54
 58/95 anonim ***** válasza:
70%

Húúúúúúúúúúúú! Elolvastam az eddig kapott válaszaidat. Nem semmi! Nagyon sajnálom a kutyusodat, valószínűleg gyengébb volt az immunrendszere, vagy hasonló. Ami az 5 hetes kort illeti, tényleg hatalmas nagy felelőtlenség volt odadni neked ilyen korban. Ne érts félre, nem bántani akarlak, mint itt nagyon sokan, hanem a szaporítót minősítem le ezzel. No meg te is utánajárhattál volna egy kicsit jobban. Én nem tudhatom, mennyire3 olvastál utána, mielőtt lehoztad, de a 6 hetes oltás után még várni kell legalább 1 hetet, és ha mionden OK, akkor lehet eladni a kutyikat. Nekünk csivik vannak, ők még kisebbek, 8 hetes kor előtt nem is adjuk el. Száz szónak is egy a vége: sajnálom a kutyust, te meg ezek után jobban tájékozódj, mielőtt megjárnál.

Amúgy jó, hogy kapsz helyette egy másikat. Nagyon vigyázz rá! Sok szerencsét kívánok hozzá! ÉS MINDEN LEHETSÉGES OLTÁST ADASS BE NEKI, MERT MEGÉRDEMLI!

2009. ápr. 11. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/95 A kérdező kommentje:
Rendben, minden oltása be lesz neki adva. Fizetek az embernek még 3000 ezret, mondtam hogy adassa be neki az oltást ami kell. Utána beadatom én is őket.
2009. ápr. 11. 21:24
 60/95 anonim ***** válasza:
100%
Örülök, hogy jó belátásra tértél. Egyébként ezt a csalót ne nevezzük már tenyésztőnek, mert nem az...
2009. ápr. 11. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!