Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szaporítótól vett kutyám...

Szaporítótól vett kutyám elpusztult. Mit lehet ilyenkor tenni?

Figyelt kérdés
5 hetesen vettem, 6 hetesen megdöglött. Mit csináljak?
2009. ápr. 11. 10:34
 61/95 A kérdező kommentje:
Igen, szaporító elnézést. Milyen tápot ajánlotok kb és az mennyibe kerül?
2009. ápr. 11. 21:40
 62/95 anonim ***** válasza:
100%

szia!

nagyon örülök h. így valszeg egészséges lesz a kutyus. bár én még nagyon sajnálom így is az az előttit, szegény...

tápot royal canint és hasonló prémium tápokat ajánlom, chappit ne vegyél az elég rossz minőségű.

boldog kutyis éveket.

2009. ápr. 11. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/95 A kérdező kommentje:

Én is nagyon sajnálom őt, mert aranyos volt. De remélem az új kislánnyal minden rendben lesz!

Acana jó? Most néztem a neten ilyen tápokat.

2009. ápr. 11. 22:06
 64/95 anonim ***** válasza:
95%
royal canin, acana, purina, (5-6 hónapos korig junior tápot lenne a legjobb venned) ezek szerintem a legjobb minőségű tápok, bár tudom tényleg drága, de ha azt szeretnéd hogy megkapja a megfelelő mennyiségű fehérjét és egyéb tápanyagot akkor érdemes rászánni (szebb lesz a szőre is, a kedve is jobb lesz, mozgékonyabb egy megfelelően táplált kutya)
2009. ápr. 11. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/95 anonim ***** válasza:
95%
az eukanuba-t kifelejetettem, előző voltam
2009. ápr. 11. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/95 anonim ***** válasza:
95%
a hill's tápok is nagyon jó minőségűek
2009. ápr. 11. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/95 anonim ***** válasza:
50%

neked még 1 kutya?

ezt komolyan gondolod?

Havi 2000? miről beszélsz? az elején az oltásokkal együtt és a kajával ne gondold h 6-7ezer alatt megúszod havonta..


amugy az egyik válaszoló írta,hogy ez ugyan olyan mint azok a kutyák,akik panelba laknak,és öltöztetve vannak.Van neked kutyád? KISTERMETŰ kutyád?biztosnincs..

a kistermetű (yorki,csivava..) kutyákat nem lehet az udvaron tartani,és télen igenis öltöztetni KELL,mert olyan könnyen megfázik,hogy az csak na..KELL a ruha ha tetszik ha nem..


a kérdezőnek..remélem azért a "nem fázhatott meg"-et nem úgy érted h az udvaron tartottad.


komolyan semmit,de semmit nem tudsz a kutyákról.bocs a "VESZTIKRŐL" rengeteget olvashattál róluk,ha a NEVÜKET nem tudod leírni..


amugy sok válaszolónak se ajánlok kutyát,akik a lerágott csont -fuuj szaporítók- című fejezetet fejtik ki.Ki számít szaporítónak?és ki tenyésztőnek?

egy példa(mert ilyen is VAN):

a szaporítók lelkiismeretesen,2-3évente elletnek,oltják a kutyáikat és az azoknak született kölykeiket,minőségi tápokkal vannak etetve,szűrve vannak a rendellenességtől

VAGY

azok a tenyésztők(főleg tömegkutyások)akik minden alkalommal elletnek,és ebből élnek?


ez a ritkábbik eset..de akkorsem kéne általánosítani.nem azon a 2 szón,hogy szaporító vagy tenyésztő múlik a lelkiismeretesség.hiszen aki már nem törzskönyves kutyákkal foglalkozik rögtön szaporító?


amugy ugye a kérdező nem gondolta komolyan,hogy 5 hetesen TÁPPAL eteti a kutyát?ÚRISTEN!


soha nemmondtam még ilyet,de jobb helyen van a kutya,mintha élne..


és ami vicces még,az az hogy a 20ezredet féltetted az elején..AZON VOLT A HANGSÚLY..A PÉNZEN..és akkor most hirtelen lett pénzed a leendő kutyád(részvétem neki) jövőbeli tartására?a te szavaiddal élve kidobod az ablakon a nem 20,hanem kb 50ezret,ami elmegy a cuccaira,oltásaira,kajájára.......


neked nem való kutya..nem való..érted?


az vicc vagy a valóság,hogy miután megvetted nem vitted el egy hét alatt a kutyát állatorvoshoz?


a TE hibád,hogy "megdöglött"


úristen..

2009. ápr. 12. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/95 A kérdező kommentje:
Baj az ha udvaron akarom tartani? A westie nem való lakásba én úgy gondolom.
2009. ápr. 12. 08:35
 69/95 anonim ***** válasza:
87%

Baj, ha az udvaron akarod tartani. a Westie öleb, télen simán megfagy kint.

A szőre napi ápolást és gondos kozmetikát igényel. Ha már a tápokat nézegeted légyszives nézz utána annak is, hogy hogyan kell tartani egy ilyen kutyát.

2009. ápr. 12. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/95 A kérdező kommentje:
Utánanéztem, a westie nem öleb hanem vadászkutya!!!!
2009. ápr. 12. 09:29

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!