Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Minimum hány éves kortól...

Minimum hány éves kortól helyes rábízni egy Golden retriever kutya nevelését és gondozását?

Figyelt kérdés
Tudom, egyén függő is, de gondolom a gyermeki fejlődési szakaszok mégis behatárolják a minimumot, akár milyen felelőségteljes is a gyerek.

tegnap 21:20
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
42%
15 évesen lett Goldenem, 30 éves koromig hű társam volt. Vele töltöttem eddigi életem nagy részét.
ma 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
44%

12 évesen kaptam a spánielt. 27 éves koromig élt. 15 évet.

Halála után megvettem a mudit. Most pusztult el szeptemberben, 14 évesen. 41 éves vagyok.

De születésemtől kutyák közt voltam.

Szerintem egy gyereknek nincs jobb társ egy kutyánál.

ma 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
79%

Szerintem semmikor. Ez nem korhoz kötött, hanem szellemi érettséghez, és NEKI kell a kutyát/macskát/hörcsögöt/degut/papagájt/akváriumi halakat/, stb. bármit akarnia.

Itt van apám példája. 77 éves. Nővéremék rendszeresen - mikor elmennek nyaralni ide-oda - rátestálják a kutyát.Szerencsétlen kutya meg szív, mint az a bizonyos torkosborz. Nem kell. Felesleges. Csak ha ő akarja. Akkor meg azt kell neki mondani, hogy Lányom, te akartad. A kutyatartás meg ezzel jár, viseld a következményeit.

ma 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

A legtöbb embernek semmilyen korban nem való állat. De mivel az állat gondozása nem csak etetés, meg séta így nagyon minimum 16+

Nevelni valamit nem egyszerű, de kutyasuli mellett sima ügy. Tanítani azért annyira nem nagy kunszt, mint nevelni, egy ül-feküdj parancsot egy gyerek is bele tud paszírozni a kutyába 🤷🏽‍♀️

ma 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Bevonni 14-15, de teljesen rá hárítani 18-20. Vagy akár később.



Egy kutya 15-20 évre szól, és addig olyan mint egy gyerek, napi szinten dolog van vele, koszt csinál, pénzbe van stb.


Azt a döntést, hogy ezt az anyagi, időbeli és egyéb felelősség vállalást valaki felmérje, és egyedül vállalja, azért 20 év alatt necces.


Tiniként persze, tök jó, hogy van egy családi kutya, de azért a felnőtt ott van, és figyel rá, hogy a nevelés, séta, állatorvosi vizit, kozmetikus meglegyen.


Illetve ha a kamasz kirepül, benne van a pakliban, hogy több év mire talpra áll, és eléggé stabil anyagilag hogy ellássa a kutyát. Ami pont eddigre kezd öregedni, ami szép hosszú állatorvosi számlákkal jár.

Meg aztán egyetem, munka, ki tudja hogy viheti-e egyáltalán magával.

ma 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!