Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan etessem a 8 hetes...

Hogyan etessem a 8 hetes kiskutyámat?

Figyelt kérdés

Gemon Junior tápot kap, az állatorvos azt mondta, hogy van ennél eggyel kisebb kutyáknak való táp is, de az állat eledel boltban ezt ajánlották...

Még csak 1 hete kapja és látszik, hogy megunta, néha rizst kevertem meki bele. Vettem a lidlből egy marha-teszta prémium konzervet, abból kevertem a szárazhoz és még kérni akart,nagyon megörültem, hogy izlik neki, viszont a doki szerint az még nagyon erős neki, megterheli a gyomrát. Azt mondta nem eszik elég rostot.

Hogyan etessem akkor,hogy ne legyen egyhangú se?

És mekkora adagot adjak neki? 3x kap enni mindig egy marekkal beáztatok picit és egy kis rizst adok hozzá, de van amikor még kér és van amikor ott marad a tányéron. Egyébként golden retriever, nagyon okos kiskutya.



tegnap 08:17
 1/7 A kérdező kommentje:
Meg hiába eszik, mégis olyan kis vézna..
tegnap 08:18
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Tenyésztő mit adott neki enni? Azt lenne érdemes folytatni
tegnap 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
A tenyésztők mindig elmondják, hogy azzal kell etetni még egy darabig, amit nála is evett, érzékeny a kutyák gyonra a hirtelen váltásra.
tegnap 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

"Meg hiába eszik, mégis olyan kis vézna.."


Azért gebe, mert szaporítótól vetted.

Menj el a Fressnapf-ba vagy rendelj neten. Kezdésnek mondjuk Premiere, vagy Brit Premium jó lehet, nem túl erős, de nem olyan vacak, gabonával teli, mint a Gemon. Fokozatosan (!) térj vele át másik tápra. Egyelőre csak tápot adj, napi 3x, annyit amennyit a táp útmutatója ajánl. Van még hasmenése meg sötét vizelete?

tegnap 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
A tápon rajta van a napi etetési adag kilóhoz és hónaphoz viszonyítva. Azt kell 3 felé osztani. Felesleges még rizst is hozzáadni. Egészséges kölyökre nem jellemző, hogy megunjon egy ételt ilyen rövid idő alatt. Egy 8 hetes kölyöknél nagyon meglátszik, ha evett. Következő étkezésre újra vékonyabb lesz a pocakja. Ha nagyon válogatós, egy kis kanálka konzervvel meg lehet bolondítani a tápot. Az az egészséges, ha a megfelelő adag elfogyasztása után még enne. De nem jár több neki. Pont az ilyen "éhséget" lehet kihasználni a tanításkori jutalomfalatokkal.
tegnap 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Még egyenlőre azt kellene ennie, amit az előző helyen is kapott. Még pár hétig. Utána válthatsz, ha nagyon muszáj. Mert mondjuk egészségügyi gondja van vele, vagy jobb minőségre szeretnél váltani. Az, hogy "nem eszi meg" nem egészségügyi probléma. Vagy tápot adsz neki, vagy főzöl, de ne keverd a kettőt. Nem kell neki rizst hozzáadni, nincs szüksége a rizsre. Pici konzervet adhatsz hozzá neki, de csak ízesítés gyanánt. A tápot mérd ki neki, ne marokra számold. A táp csomagolásán rajta van, hogy mennyit kell ennie. Azt oszd le három étkezésre.

A kutyáknál nincs olyan, hogy egyhangú az étkezése. Azt eszi meg, amit kap. Az állatorvos nem tanult a kutyák etetéséről, szóval a tanácsa invalid. Ne az orvos mondja meg, hogy mivel etesd a kutyád. Lépj be goldenes facebook csoportokba, ott kérj tanácsot.

A Lidl-s konzervet nagyon gyorsan felejtsd el. Legalja minőség, hiába van rajta, hogy "prémium". Mindenre ráírjak, de hányinger, ami benne van. Ha már magadhoz vetted szerencsétlen kutyát, legalább egy picit próbálj odafigyelni arra, hogy mivel eteted. Ha nem akarsz rá költeni, akkor meg kutyád se legyen.

Őszinte leszek, a Gemon szerintem egy fos minőségű táp. Ennél vannak sokkal sokkal jobbak, nyilván drágábban. De nekem például örömöt okoz az, hogy tudom a kutyám jó minőségű kaját kap, nem vágóhídi hulladékot.

tegnap 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Miért ilyen rossz minőségű táppal eteted? Értem, hogy ez az olcsó, de nem ilyenen kellene spórolni!

Konzervre semmi szüksége sincs! És nem kellene arra nevelned, hogy válogasson! A kutyáknak, pláne egy kölyöknek arra van szüksége, hogy megfelelő minőségű és mennyiségű tápanyaghoz jusson! Nem pedig arra, hogy folyton mást egyen, ami mellesleg nagyon nem egészséges! Pláne nem az ilyen moslék tápok és olcsó konzervek, amiket adsz neki. Etesd rendesen szerencsétlent! Vagy ha nem akarod, vidd vissza oda, ahonnan elhoztad!

tegnap 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!