Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Minimum hány éves kortól...

Minimum hány éves kortól helyes rábízni egy Golden retriever kutya nevelését és gondozását?

Figyelt kérdés
Tudom, egyén függő is, de gondolom a gyermeki fejlődési szakaszok mégis behatárolják a minimumot, akár milyen felelőségteljes is a gyerek.

tegnap 21:20
A kérdező szavazást indított:
12-13
14-15
16-17
18-19
20-25
25 felett
34 szavazat
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Én 15 voltam, mikor az első kutyámat kaptam úgy, hogy mindent nekem kell vele csinálnom. Most 25 vagyok, a kutya 10, már velem lakik külön, világi jó kutya lett belőle. Szerintem egyén függő (is). :)
tegnap 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Erre a kérdésre nem lehet válaszolni, mert annyira egyedi és annyira függ a gyerektől, a kutyától, az élethekyzettől....


Ez függ a csaladtól is. Nyílván senki se születik szakértőnek, mindennek utána kell olvasni, metalálni a szakirodalmakat, azokat a csoportokat amiben segítenek, azokat az embereket akik nem csak szakértőnek mondják magukat és lehúznak vagy folyamatosan pofáznak neten, közben szrt se ér a tudasuk, hanem tapasztalt, valóban nagytudású kiképzők pl. A legtöbb felnőttnek se megy. Ha a családi környezet és a gyerek is olyan, akkor egy 12 éves is simán tud vele bánni, hiszen megtanítják rá, fogékony a tanulásra, ha olyan a gyerek sose.


Mi 10 évesen a szomszéd kutyáját sétáltattuk minden gond nélkül. Most egy kezemen meg tudom számolni hány emberre merném rábízni a kutyámat, pedig nem idiótákkal vagyok körülvéve, lelkiismeretes, normális barátaim vannak, szimplán olyanokkal akikről tudom hogy nem tudnák kezelni.

tegnap 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 Négyszögletű Kerék ***** válasza:
86%
Van olyan 10 éves akire igen, van olyan 18 akire nem. Bármilyen meglepő az az emberek különböznek egymástól. Tudom, sokkoló.
tegnap 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim válasza:
67%
Kb olyan 10-14 ig érdemes mert abban a korban kezd kialakulni a felelősség érzet.
tegnap 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
12 éves koromban kaptam az első kutyámat. Tökéletesen elláttam.
tegnap 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
53%
A mai gyerekeknél legalább 20-25. Magukat sem képesek ellátni, ki van nyalva a fenekük. TK.
tegnap 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
76%
Az a kutyatartás közben derül ki, fokozatosan lehet bevonni a gyereket a feladatokba. Meg rengeteg múlik az állat méretén, természetén is. Szerintem alapvetően hibás megközelítés, amikor valaki a gyerekének szerez állatot. Az állat mindig a felnőtt felelőssége. Ha ő nem akar egyáltalán foglalkozni vele, akkor inkább ne legyen kutya.
tegnap 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem kor kérdése, hanem érettségé.
tegnap 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim válasza:
85%
Akkortól, amikortól érzed a késztetést, hogy átvedd az állat gondozását, ha mégsem megy a gyereknek.
ma 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
79%
Mindenképpen azután, hogy elolvasott 1-2 értelmesebb könyvet a kutyákról és értette is.
ma 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!