Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hovawart vagy golden retriver?

Hovawart vagy golden retriver?

Figyelt kérdés
November környékén szeretnék kiskutyust golden retrivert vagy hovawartot hovawarthoz jobban húzna a szívem de az csak tavasz környékén lesz. Megérné tavaszig várni a hovawartra? Vagy inkább a golden jobb?

szept. 4. 16:36
 1/10 anonim ***** válasza:
93%

Kinézetükön kívül nem sokban hasonlítanak.

Miért pont erre a két fajtára esett a választásod? Mennyit tudnál vele, milyen minőségben egy nap foglalkozni?


Hovawartból kevesebb van, szerintem amúgy könnyebb jobb idegrendszerű kutyát kifogni

szept. 4. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Minden nap tudnék vele foglalkozni mivel otthon vagyok egész héten meg tanítgatnám is stb
szept. 4. 16:59
 3/10 A kérdező kommentje:
azért erre a 2 fajtára esett a választásom mert hosszú szőrű kutyusok nagyon tetszenek és ezt a két fajtát néztem ki meg a tulajdonságaik is tetszenek
szept. 4. 17:03
 4/10 anonim ***** válasza:
81%

Kertes házba, vagy benti kutyának szánod?


A hovawart-nak sokszor egy udvar is kevés. Örző védő kutya hatalmas mozgás igénnyel.


A golden viszont család kutya. Nem örző védő. De kisebb a mozgás igénye. Egy udvaron pl nagyon jól elvan, de lakásban tartva napi egy órás sétára szüksége van.

szept. 4. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
70%

A szomszédunkban lakott egy hovawart kan, aki átjárt hozzánk, az én kutyám (németjuhász) nagy pajtija volt. Nagyon édes, nyugis kutya volt, temperamentumban olyan tényleg, mint egy golden - csak más színben. :)

Szerintem azt válaszd, szuperaranyosak! Én várnék a helyedben rá.

szept. 4. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
kertes házban lakom de kinti benti kutyának szánnám
szept. 4. 18:15
 7/10 anonim ***** válasza:
87%

A szomszédunkban lakik egy hovawart lánykutya. Tényleg viszonylag nyugis, nem ugat sokat. Nem túl nagy a kertjük, de elvan benne. Jelez, ha idegent lát, de nagy házőrzőnek nem mondanám, legalábbis az én német juhászom sokkal jobban őrjöng a kerítésnél, mint a szomszéd hovawart.

A barátnőmnek volt goldenje, az is őrizte a házat, legalábbis jelzett.

Termetben elég nagy köztük a különbség, a hovawart jóval nagyobb. Én úgy látom, a hovawart önfejűbb, nehezebben kezelhető, mint a golden. Inkább pásztorkutya, a golden meg vadászkutya.

szept. 4. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Milyen tulajdonságuk tetszik? Ég és föld a két fajta!
szept. 4. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
hovawart még egészségesebb, nem agyontenyésztett divatkutya, mint a golden, aminél elhajítasz egy botot és goldent találsz, mert annyi van mint a pelyva és a mennyiség mindig a minőség rovására megy a tenyésztésnél.. ha kutyát akarsz, akkor hovawart, ha mindegy, akkor goldent.
szept. 5. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Nincs jobb vagy rosszabb, csak hozzád jobban vagy kevésbé illő. Na jó, goldenből nagyobb eséllyel foghatsz ki betegeset, mert nagyon divatos fajta.

Nekünk goldenünk volt, most pedig hovawart van. Külsőre oké, hogy hasonlítanak, na de belsőre... talán a játékosságuk hasonló. Goldennel - gondolom - már egy csomóval találkoztál, természetesen nem mindegyikük ugyanolyan, de sok goldenestől hallottam, hogy elég lusta, a mienk is az volt. Lusta alatt természetesen nem azt értem, hogy semmi mozgást nem igényel, de ami a goldenünknél fénykorában a maximum táv volt napi sétánál, kb. 3-4 km (egyszerűen lefeküdt és nem akart tovább menni), az a hovinál a minimumot közelíti. Nem lehetett vele nagyobb túrákra menni, ez volt az egyik ok, amiért hovawartunk lett. Vele nincs ilyen gond, ha kell, egész nap megy. Nem hiperaktív, de kitartó, erős és elég gyorsan fut. Nagyon alkalmazkodóképes, belefér neki egy-egy lustulósabb vagy pörgősebb nap.

Ami a szellemi részét illeti: a goldenünk tudta az alap dolgokat, járt amúgy suliba, többre nem tűnt úgy, hogy igénye lenne. Hallottam kicsit makacs és megfelelési kényszeres goldenről is. A hovawartot fejben is jobban kell fárasztani. Jó, ha van az ül-áll-feksziken kívül más is, nem szereti az unalmas feladatokat, szeret szimatolni. Nagyon találékony és önálló. Sokak szerint makacs, de szerintem nem ez a jó szó rá, inkább megvannak a maga elképzelései. Ne akard, hogy unatkozzon!

Egy goldent szerintem érzéstelenítés nélkül kiherélhetne egy gyerek, akkor is csak nézne. Jó, ez túlzás, de veszélyesen sokat eltűrnek tőlük. A hovawart is szereti őket, de ha valami sok neki, elvonul. Szőke hovawartnál figyelembe kell venni, hogy az emberek többsége azt hiszi, hogy nagyra nőtt golden és úgy is viselkedik vele. Ez, amikor számít az emberek jóindulata, hasznos, de amikor arról van szó, hogy egy goldent nem vesznek komolyan, mert úgyis barátságos, akkor nem szerencsés. Mondjuk kérdés nélkül megsimogatják. A hovawart sem egy vérengző vadállat, ha hozzá van szokva, jól elvan nagyobb embertömegben is, de azért van egy határ, ami az idegenek közeledését illeti.

A család közelségét szerintem kicsit másként igénylik: a golden folyamatosan a közeledben szeretne lenni, a hovawart inkább csak szemmel tart. Igaz, labrador-hovi párosnál, de látványos volt, hogy kerti munkánál a labrador a talicska után baktatott oda-vissza, a hovi lefeküdt egy stratégiai pontra, ahonnan jó rálátása volt a dolgokra és figyelt, mint a munkafelügyelő. Az egész kutyában benne van az, hogy figyeli a dolgokat. Nem jó jelzőkutya, de a mienk a betévedőket veszettül ugatja és sakkban tartja. Azt nem tudom, hogy harapna-e. A goldenünk egyébként jó jelzőkutya volt, mindig hallottuk, ha megállt valaki a kapunk előtt, de házőrzőnek nem hiszem, hogy bevált volna.

szept. 5. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!