Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutyafajtát válasszak,...

Milyen kutyafajtát válasszak, ami nem domináns típus?

Figyelt kérdés

A szüleim fél évvel ezelőtt vettek egy staffordshire terrier kutyát (szaporítótól).

Az a helyzet, hogy rájuk hallgat a kutya, őket nem harapja meg, nem ugrál rájuk, viszont engem harap (nem is gyengén).

Mindent szétrág, szétszed hiába viszik minden nap sétálni, játszani, tanítani.


Próbáltam nevelni én is, megjutalmaztam mikor jó kutya volt, mikor rossz volt rácsaptam a seggére.


Van mikor elkezd harapni, rákoppintok az orrára és még jobban nekem támad mint a darázs.


Senki mással nem csinálja ezt csak velem.


1 hónap múlva fogok költözni és szeretnék magamnak egy kutyát.

Ahogy a leírásomból is látszik, nem vagyok egy domináns típus, így egy olyan kutya fajtát szeretnék ami könnyen kezelhető.


Tenyésztőtől venném, kinti-benti kutya lenne illetve naponta séta, játék és tanítás is meglenne.

Szőrzete, mérete mindegy (nem baj ha kozmetika igényes), a lényeg, hogy könnyen kezelhető és ne hiperaktív legyen.


aug. 6. 11:41
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
89%
Uszkár
aug. 6. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
91%
Golden Retriever, nem véletlen van sok kisgyerekes családnak. Vannak olyan egyedek, amiket picit határozottabban kell kezelni, de alapból a legtöbb szófogadó, elsőre megteszi amit kérsz.
aug. 6. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
85%
Golden retriver, Labrador ezek egy picit mozgás igényesebbek, de könnyen kezelhetőek, nem dominánsak.
aug. 6. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
72%
Labrador
aug. 6. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim válasza:
73%
Bernipásztor, nyugodt fajta általában de nagyon szeret mozogni
aug. 6. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:

A labrador tetszik, illetve nagyon jó személyisége van.


De én valamivel kisebb mozgásigényű kutyára gondoltam.

aug. 6. 12:41
 7/21 anonim ***** válasza:
25%

Mekkora a kisebb méretű?


Spiccek- kis, max közepes mozgasigenyu kutyák

Angol/Amerikai cocker spaniel- ő kb labihoz/goldenhez hasonló mozgasigenyu

aug. 6. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
21%
Közép vagy törpe uszkart csak is tenyésztőtöl. Nekem van egy közép uszkárom, nagyon kedves, játékos kutyus. Az álomból a legkisebbet választottam, így biztosra akartam menni, hogy ne domináns kutyust válasszak.
aug. 6. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:

Kisebb méretűt nem írtam, csak kisebb mozgásigényűt.


A spiccek úgy tudom, hogy akaratosak.

aug. 6. 12:58
 10/21 Thunderfairy ***** válasza:
87%
Bulldog, Palotapincsi.
aug. 6. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!