Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért baj az, ha megkérdezzük...

Miért baj az, ha megkérdezzük a tenyésztőtől a kölyök árát?

Figyelt kérdés

Sok helyen ezzel a jelenséggel találkozunk, de nem igazán értem. Felelős kutyatartók voltunk mindig is, ivartalanított kutyákkal. Most szeretnénk egy új kiskutyát és minden fórumon azt olvasom hogy szétszedik azt aki az ár felől vagy a távolság felől érdeklődik....

Olyan eltérő szórások vannak az árakban, hát miért olyan nagy bűn az ha rákérdez az ember? Megbeszéltünk egy max határt, 200.000 forintot, ami fölé nem megyünk még törzskönyves kutyáért sem, illetve, hogy nem utazunk érte 500 km-t.

Igen, tudjuk hogy kb 15 évre választjuk, és családtag lesz. Ha lovat veszek, akkor is vannak keretek, amik közé be kell hogy férjek.

Meg van az a verzió is, hogy gyűjtsünk inkább és várjunk a drágább kutyára. Oké, ez rendben van, de ha el sem árulják hogy mennyi az annyi?

Szóval, na, nem értjük a dolgot.

Kedvesen érdeklődünk majd a szimpatikus kenneleknél, de már el leszek zavarva ha az első 5 kérdésben benne van az ár?


2022. júl. 11. 08:53
1 2 3 4 5 6
 51/60 anonim ***** válasza:
74%

Te amúgy mit gondolsz, pl IGP-n a vb-n, sőt már kvalifikàción is, miért csak és kizárólag papíros kutyák vannak? Mert annyi rohadt sok pénzük van a munkakutyásoknak? Szerinted, ha ugyanazt el lehetne érni szaporítványokkal



az nem szaporított lesz, hanem keverék


a németjuhász + border keverék az semmit sem ér, sem kölyökként sem sehogy

az oltás árát szokták kifizetni


attól még lehet nagyon aranyos és szuper családi kutya

2022. júl. 12. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/60 anonim ***** válasza:
21%

Jó, feladtam. :D pont annyi értelme van veled kommunikálni, vagy neked kérdéseket feltenni (volt ám egy jópár…), mint galambbal sakkozni.


Én alapvetően örülök, hogy szapis keverékeket tartasz, és nem akarsz tenyésztős kutyát. Tartsd meg ezt a jó szokásodat!

2022. júl. 12. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/60 anonim ***** válasza:
23%

nekem jó a szapis arra hogy a kertbe simogassam


nem vagyok kutya szaladtatós akadályugratós sporthobbista... igazából magasról leszarom

2022. júl. 12. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/60 anonim ***** válasza:
19%
Ja, arra egy plüss kutya is jó, hogy simogasd. Talán még jobb is. Viszont ha nem értesz a kutyázáshoz, nem értesz a kutyás sportokhoz, a kutyával való tényleges, magas szintű foglalkozáshoz, tehát nem értesz igazából a kutyához sem, mibe is szólsz bele?
2022. júl. 12. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/60 anonim ***** válasza:
16%

nahát, tényleg, dehát neked is jó arra a plüsskutya is, hogy szaladtasd agility-n


rákötöd a pórázt a plüsskutyára és végig húzod meg szaladsz vele az agility pályán


még pénzbe sem kerül

2022. júl. 12. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/60 anonim ***** válasza:
68%
Nem agilityzek. Mellesleg agility-n le kell venni még a nyakörvet is a kutyáról. De szép próbálkozás volt. Látszik mennyire értesz hozzá.
2022. júl. 12. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/60 anonim ***** válasza:
38%

Hagyjad, utolsó. Emberünk sötét, mint az éjszaka. Szegény szapis kis keverékeket sajnàlom, hogy ilyen emberek tömegei léteznek ma az országban, de hàt látod, ennek a versenyzőnek sincs annyi agysejtje, hogy felfogja, mit beszélünk.


Sajnos, ennyire visszamaradott emberekkel van tele az ország, ezért tart az állattartási kultúra ott, ahol. A béka segge alatt. :(

2022. júl. 13. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/60 anonim ***** válasza:
0%

"Szegény szapis kis keverékeket sajnàlom"


mit sajnálsz rajtuk ugyan?


ma szinte semmi különbség nincs egy jóféle szaporítós meg egy tenyésztős között küllemre

2022. júl. 13. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/60 anonim ***** válasza:
38%

Haaaaahahah. Peeeersze :D idiota.


Es azt sajnalom, hogy ilyen debilekhez kerülnek mint te :D

2022. júl. 13. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/60 A kérdező kommentje:

Hűhh hát jól elment a téma ;)


Amúgy én is falusi vagyok, mindig is törzskönyves kutyám volt...ne általánosítsuk a falut.

2022. júl. 15. 15:25
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!