Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért baj az, ha megkérdezzük...

Miért baj az, ha megkérdezzük a tenyésztőtől a kölyök árát?

Figyelt kérdés

Sok helyen ezzel a jelenséggel találkozunk, de nem igazán értem. Felelős kutyatartók voltunk mindig is, ivartalanított kutyákkal. Most szeretnénk egy új kiskutyát és minden fórumon azt olvasom hogy szétszedik azt aki az ár felől vagy a távolság felől érdeklődik....

Olyan eltérő szórások vannak az árakban, hát miért olyan nagy bűn az ha rákérdez az ember? Megbeszéltünk egy max határt, 200.000 forintot, ami fölé nem megyünk még törzskönyves kutyáért sem, illetve, hogy nem utazunk érte 500 km-t.

Igen, tudjuk hogy kb 15 évre választjuk, és családtag lesz. Ha lovat veszek, akkor is vannak keretek, amik közé be kell hogy férjek.

Meg van az a verzió is, hogy gyűjtsünk inkább és várjunk a drágább kutyára. Oké, ez rendben van, de ha el sem árulják hogy mennyi az annyi?

Szóval, na, nem értjük a dolgot.

Kedvesen érdeklődünk majd a szimpatikus kenneleknél, de már el leszek zavarva ha az első 5 kérdésben benne van az ár?


2022. júl. 11. 08:53
1 2 3 4 5 6
 1/60 anonim ***** válasza:
91%
Ezek mindig ilyen elvakultak, azt hiszik ha már megkérdezed az árat egyből alkudozni akarsz vagy panaszkodni, hogy miért ilyen drága.
2022. júl. 11. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/60 anonim ***** válasza:
81%

Ha udvariasan teszed fel a kérdést és nem az érződik ki, hogy csak az ára számít, nem baj. Vagy főleg ha a második levélváltásban teszed fel.

Azzal van a baj, ha kb a "szia ára?" stílusban írsz a tenyésztőnek.

2022. júl. 11. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/60 anonim ***** válasza:
81%
van egy réteg aki úgy cseréli a kutyáját mint más a cipőjét, na miattuk.
2022. júl. 11. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/60 anonim ***** válasza:
13%
Őszinte választ szeretnél kapni ? Leírjam ? Azért mert Ő,AZON AGYAL,HOGY MENNYIVEL RÁNTSON LE ANYAGILAG ! Fogadjatok inkább örökbe,állat menhelyről.
2022. júl. 11. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/60 A kérdező kommentje:

Most is kérdeztem egy kennelt, hogy mikor lesz ilyen és ilyen alom, kérdeztem mennyibe kerülnek, azt válaszolta hogy a jövő évre még nem tudja. Ez tiszta, megkérdeztem tehát, hogy rendben, akkor idén mennyiért adta el a kölyköket mert hallottam 100-400-ig kiskutyákról. Azóta sem válaszol.

Ha megmondja mennyi, én tudom hogy belefér-e és nem raboljuk egymás idejét. Leírhatom én minden kennelnek az élettörténetünket, aztán a 2 emailben meg kiderül hogy hoppá, nem fér bele.

2022. júl. 11. 09:43
 6/60 anonim ***** válasza:
74%
Mert a "nagykönyvben úgy van megírva" hogy a felelősségteljes gazdi majd megkérdezi hogy a Fifikének milyen felmenői vannak, milyen oltásokat kapott, hogy áll a szobatisztasággal, mennyit és mit eszik, mikor alszik, stb, és csak ezután tér rá, úgy mellékesen hogy amúgy mennyibe is kerül? Mert hát "az ár sokkal kevésbé fontos, mint maga a kutyus". Addig nem jutnak el ezek a zsenik fejben, hogy ha 500.000-ért adják azt a kutyát akkor feleslegesen raboltátok egymás idejét.
2022. júl. 11. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/60 anonim ***** válasza:
82%

Azért mert sokan úgy gondolkoznak, hogy nincs olyan, hogy nem fér bele. "Ha van 200.000-ed a kutyára, akkor 250.000 már miért nem jó??!?!??!" meg amit te is írtál, hogy "dehát a kutya családtaag, neked miért ér csak ennyit??" sok tenyésztő pedig pont nem kapar emiatt az elitizmus miatt, mert ha te berágsz és nem keresed talál másik palimadarat. Elnézést az általánosításért, de erre a stílusra, amit leírtál nem tudok mást sem mondani csak ezt, hogy "nem kell a vevő". Hát akkor ne kelljen...


De tényleg nagy ceremónia az egész, hogy nem írja ki az árat, de ne keresd, ha csak az ára érdekel.... :D Én sem értem mibe fáj megmondani, hogy kutyustól függően mondjuk 175-és 250 között változhat.


Mondjuk milyen fajtát keresel, ha szabad megkérdezni?

2022. júl. 11. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/60 anonim ***** válasza:
26%
Nézz meg egy kutyás hirdetést fb-on elözönlik a c-k és jönnek az ára , emg mennyi kommentek.. NEm kell ecsetelnem , hogy ők 90%-ban csak házőrzésre tartanák kint akutyát, nem megfelelően etetve..
2022. júl. 11. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/60 anonim ***** válasza:
98%
#8 de azok nem is fajtatiszta törzskönyves kutyát keresnek elsősorban.
2022. júl. 11. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/60 anonim ***** válasza:
31%
#9 törzskönyves kutyáknál is előfordul az ilyen. egyszeri 2-300 ezret nem nehéz kiperkálni, utána is kell költeni a kutyára viszont.
2022. júl. 11. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!