Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért baj az, ha megkérdezzük...

Miért baj az, ha megkérdezzük a tenyésztőtől a kölyök árát?

Figyelt kérdés

Sok helyen ezzel a jelenséggel találkozunk, de nem igazán értem. Felelős kutyatartók voltunk mindig is, ivartalanított kutyákkal. Most szeretnénk egy új kiskutyát és minden fórumon azt olvasom hogy szétszedik azt aki az ár felől vagy a távolság felől érdeklődik....

Olyan eltérő szórások vannak az árakban, hát miért olyan nagy bűn az ha rákérdez az ember? Megbeszéltünk egy max határt, 200.000 forintot, ami fölé nem megyünk még törzskönyves kutyáért sem, illetve, hogy nem utazunk érte 500 km-t.

Igen, tudjuk hogy kb 15 évre választjuk, és családtag lesz. Ha lovat veszek, akkor is vannak keretek, amik közé be kell hogy férjek.

Meg van az a verzió is, hogy gyűjtsünk inkább és várjunk a drágább kutyára. Oké, ez rendben van, de ha el sem árulják hogy mennyi az annyi?

Szóval, na, nem értjük a dolgot.

Kedvesen érdeklődünk majd a szimpatikus kenneleknél, de már el leszek zavarva ha az első 5 kérdésben benne van az ár?


2022. júl. 11. 08:53
1 2 3 4 5 6
 21/60 anonim ***** válasza:
65%

150e abszolút reálisnak kell, hogy legyen egy szimpla labradorért


ettől több, az már vagy lehúzás vagy sok díjat nyert, értékes felmenőkről van szó, akkor keress hobbi tenyésztőt

2022. júl. 11. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/60 anonim ***** válasza:
89%
Realis volt 5 eve a 150 ezer esetleg. Most mar inkabb 250-300 korul vannak hobbi celra, nem mestertenyeszetbol.
2022. júl. 11. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/60 anonim ***** válasza:
84%
200 alatt csak szaporitó ad el kuyát.
2022. júl. 11. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/60 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Azon gondolkodom, hogy aki esetleg most szeretne "váltani" szaporítós kutyáról törzskönyvesre, annak még ennyire sincs egyszerű dolga. Mármint hogy kapásból az elutasítást kapja, nem a segítő szándékot. Az előző kutyámat is kennelből vettem, tök rendes, jófej tenyésztő volt, aki segített eligazodni a dolgokon és elmagyarázta mi a helyzet. Jó ez volt már 10 éve, de azóta így változott a hozzáállás?

Nem pont egy tenyésztőnek lenne az a feladata hogy "rábeszélje" az embereket a felelős, szűrt felmenőkkel rendelkező kölyök vásárlására?

2022. júl. 11. 11:27
 25/60 anonim ***** válasza:
67%
a felelős állattartás sok esetben már inkább sznobság (hogy a "kanapékutya" az ideális + rengeteg minden lehet vásárolni a kutya jólétéhez, felszerest, tápot, tanfolyamot, egészséügyi szűrővizsgálatokat, frizurát...)
2022. júl. 11. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/60 anonim ***** válasza:
88%

Ilyenkor azért érdemes belegondolni a másik fél helyzetébe is.

A "jónapot, mennyibe kerül a kutya?" típusú emberre te rábíznád a kiskutyádat, akit 8-10-12 hetes koráig féltő gonddal óvtál?


Nincs abban szerintem semmi ha leírsz egy rövid bemutatkozást, és belefogalmazod a végére, hogy mivel soha nem volt még tenyésztőtől labradorod, így az árakkal sem vagy tisztában, azért szeretnél érdeklőni a vételár felől, mégis mire számíts.


De egy jó tanács. Ne ez legyen az első szempont. Persze nyilván nagyon fontos, de egy tenyésztő számára iszonyatosan visszatetsző, ha valaki rögtön úgy nyit, hogy mennyi az annyi.


A tenyésztő feladata nem a rábeszélés. Nagyon sok meló van abban, hogy egy kölyköt nyugodt szívvel rábízz egy vadidegenre, akiről tudod, hogy mindent meg fog tenni a kutyáért, nem tűnik el mint szürke szamár a ködben, és a kutya nem kerül vissza 2 hónap múlva, mert még nem szobatiszta. És ha még úgy is gondolod, hogy megtaláltad a megfelelő gazdit, később kiderül, hogy tévedtél.


Regényt lehetne a magukat felelős gazdiknak tartó emberek viselkedéséről írni, hogy miket művelnek amikor kiskutyát szeretnének vásárolni.

2022. júl. 11. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/60 anonim ***** válasza:
24%

Kérdező, tényleg jobban jársz egy menhelyes kutyussal, akár labrador(jellegű), akár nem.

Nem tudom, van-e konkrét célod, vagy csak simán azt szeretnéd, hogy legyen, labdáznál, sétálnál vele, kirándulni vinnéd, közepes tápot, normális kaját adnál neki, bent aludna veled és nem zavarna, ha néha szétrág ezt-azt vagy bekakil még felnőttként is, csak, hogy bosszantson egy picit.

Mert erre egy labradornak kinéző menhelyes kutyus(amiből rengeteg van, de még fajtatiszta is) tökéletesen megfelel. Én is sokáig akartam ilyen-olyan fajtákat, elképzeltem, elgondoltam mit hogy csinálnék stb. De végül mindig oda jutottam, hogy egy néhány hetes kis keverék cukiságot hoztam el a helyi menhelyről, aki élete végéig egészséges és életvidám maradt, sokat bolondozott, de rengeteg szeretetet is adott. Tökéletesen megfelelt nekik mindenből egy sima közepes, normális, nem voltak irreális "elvárásaik", mint sok túltenyésztett, fajtatiszta kutyának a mindenféle allergiáikkal, örökölt betegségeikkel. Egy szívós, erős kutya volt mindegyik keverék, nem is volt bennük fajtajelleg, annyira kevertek voltak, de szerintem és még sokak szerint is, ők igazi kutyák.

2022. júl. 11. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/60 anonim ***** válasza:
50%

amúgy néha innen is lehet örökbefogadni labradort:


[link]


ugyanitt lehet kölyöknevelőnek is jelentkezni.

2022. júl. 11. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/60 anonim ***** válasza:
100%

Jovore erkezo kutyaarat most en se adnam meg.


Bemutatkozo level kell: hogy eltek,mit sportolsz,mennyit. Hiva mennxiszer viszed a kutyat. Mit dolgoztok,mennyit vagy egyutt a kutaval. Mivel etetned. Milyen viselkedest varsz el tole. Ezeket ird meg es utana tedd frl az ar kerdest.

2022. júl. 11. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/60 anonim ***** válasza:
100%

Nézd, egy kölyök 4-5 éve 1000 euro volt. Én is ennyiért vettem a legfiatalabb kutyámat akkor. Akkor ez 320e ft volt. Ma ez már 400e ft felett van (köszönjük, FIDESS).


De az árak mindenhol mennek fel: a szűrések árai, az állatorvosi árak, az oltások, féreghajtás, ügyéntézés, nevezési díjak, stb. A tenyészkutyák áráról és a külföldi fedezési árakról nem is beszélve. Ma már normál esetben 1200-1300 euro és efölött van egy kölyök. Na most ha a forint nem értékelődne el ilyen kegyetlenül, ez nem lenne egy vészes összeg. Így viszont...

2022. júl. 11. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!