Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért baj az, ha megkérdezzük...

Miért baj az, ha megkérdezzük a tenyésztőtől a kölyök árát?

Figyelt kérdés

Sok helyen ezzel a jelenséggel találkozunk, de nem igazán értem. Felelős kutyatartók voltunk mindig is, ivartalanított kutyákkal. Most szeretnénk egy új kiskutyát és minden fórumon azt olvasom hogy szétszedik azt aki az ár felől vagy a távolság felől érdeklődik....

Olyan eltérő szórások vannak az árakban, hát miért olyan nagy bűn az ha rákérdez az ember? Megbeszéltünk egy max határt, 200.000 forintot, ami fölé nem megyünk még törzskönyves kutyáért sem, illetve, hogy nem utazunk érte 500 km-t.

Igen, tudjuk hogy kb 15 évre választjuk, és családtag lesz. Ha lovat veszek, akkor is vannak keretek, amik közé be kell hogy férjek.

Meg van az a verzió is, hogy gyűjtsünk inkább és várjunk a drágább kutyára. Oké, ez rendben van, de ha el sem árulják hogy mennyi az annyi?

Szóval, na, nem értjük a dolgot.

Kedvesen érdeklődünk majd a szimpatikus kenneleknél, de már el leszek zavarva ha az első 5 kérdésben benne van az ár?


2022. júl. 11. 08:53
1 2 3 4 5 6
 31/60 anonim ***** válasza:
100%
Amilyen ütemben változik most a pénz értéke, nem lenne értelme az idei árból a jövő évire következtetni, sem kutya esetében, sem bármi másnál. Különben én is inkább az örökbefogadást ajánlom, a labrador népszerű, de ez ártott is a fajtának.
2022. júl. 11. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/60 anonim ***** válasza:
0%
4-es válaszoló vagyok,Labradort ingyen kaptam,még 2006-ban.A mostani Német juhászt is ingyen kaptuk.De én mondtam apámnak,hogy vigyen sört a pasinak,a feleségének,és a gyerekének,csokit.
2022. júl. 12. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/60 anonim ***** válasza:
86%
Labrador jellegü keverèket ès ni jelelgü keverèket kaptál, 4es.
2022. júl. 12. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/60 anonim ***** válasza:
87%
#32 Lehet hogy hasonlítanak rájuk, de abban biztos lehetsz hogy azok nem fajtatiszták voltak.
2022. júl. 12. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/60 anonim ***** válasza:
0%
4-es vagyok,a macskánkat is ingyen kaptuk.Ivartalanítva lett,mert kan macska,azokat meg más macskák megverik,szemét kikaparja stb.Sajnos volt ilyen esetünk,mi Hála a Jó Istennek ingyen kaptunk mindíg,kutyát,és macskát is.De hoztunk menhelyről is két kutyát.10évet éltek átlagban.Ha pénzért veszel állatot akkor pénzért veszel szeretetet.Bocs kérdező,de egy fa@sz vagy !
2022. júl. 12. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/60 anonim ***** válasza:
85%

Ez mekkora hulyeseg 35-os!

Ha nekem tetszik egy fajta, szemelyisege es kulleme vagy epp van vele valami celom (sport vagy epp en is tenyeszteni szeretnek pl), akkor miert ne vennek jo helyrol, tenyesztotol?

Nem ertem.

Igen, lehet orokbefogadni is, de ha en nem akarok, akkor mi van? Ettol en most szar ember lennek? Ketlem.

2022. júl. 12. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/60 anonim ***** válasza:
0%
36-os igen,az
2022. júl. 12. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/60 anonim ***** válasza:
73%

A tenyèsztö azèrt nem tud elöre àrat mondani, mert a pàrosítàs nagyban befolyàsolja a kölykök àràt. Ha mèg azt sem tudja,kik a szülök, akkor nem tud àrat mondani.


Ami oedig azokat illeti, akik pejorative nyilatkoznak a tenyèsztökröl: a tenyèsztö nem fogja rossz kezekbe adni a kiskutyàkat, akkor inkàbb megtartja, ès nem adja oda akàrkinek. Ès egyelöre vàrólista van a legtöbb tenyèsztönèl a kölykökre. Amig ez így van, vàlogatni fognak a potenciális gazdik között, ès ezt jol is teszik, hiszen a legjobbat akarjàk a kölyköknek.


Söt, azt pl tudtàtok-e, hogy a legjobb kölyköket meg sem hirdetik? Vagy megtartjàk vagy pedig a belsö körökben talàl gazdàt. Egyszerüen nem adja ki a “kezei” közül mint olyan, hanem tenyèsztöhöz megy vagy olyan gazdihoz, aki ebben a körben mozog.


Nalam pl a kovetkezo alom 2024 nyaràn lesz. Màr most tudom, hogy: 1 kolyok ebbol a parositasbol marad nalam, 1 megy egy masik tenyesztohoz, 1et akar egy masik tenyeszto (ezen meg vacillalok, hogy adjak e neki), a többit eladom, de kizàrólag sportra (ivartalanitasi kotelezettseggel). Ide egy jelentkezom van igy 2022 nyaràn, o eleg jo jelilt, majd meglatjuk, jut e neki kolyok. Ha nem lesz jo helentkezo a sport-ra szabt kolykokre akkor maradnak nalam. Ennyi.

2022. júl. 12. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/60 anonim ***** válasza:
0%
4-es vagyok,akit rommá lepontoztatok,de nem baj.Falusi ember vagyok,ismerek rengeteg kutyás történetet.Sajnos ismerek olyan bűnözőket is akik kutya viadaloztak.De olyan férget is ismerek aki a roadék haverjaival Labradorra uszítottak kib@szott pitbult amit persze háztól loptak.De lebuktak,és most valamelyik börtönben,köcsögök !
2022. júl. 12. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/60 anonim ***** válasza:
84%
Es? Akkor ez most hogy is jon ide? 😂😂😂
2022. júl. 12. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!