Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyapanzió a házban, engedély...

Kutyapanzió a házban, engedély nélkül - mit lehet tenni?

Figyelt kérdés
Lakik az egyik szomszéd lakásban egy nő, aki szerintem kutyamegőrzőt vagy ilyesmit kezdett csinálni a lakásán tavaly. Sokszor hangosak a kutyák, volt már, hogy belepiszkítottak a liftbe stb. Egyszer átmentem szólni neki emiatt, akkor vagy 6 kutya volt nála szerintem. Egy másik szomszéd is kérdezte már, hogy van e engedélye erre, azt mondta, hogy csak az ismerősei kutyáira vigyáz, és ezt bárki megteheti. A kutyákat is sajnálom, meg nem erre van kitalálva szerintem egy lakóház, se egy magánlakás. Már hónapok óta ez megy, hétvégente, néha hétközben is. Próbáltuk a másik szomszéddal keresni a közös képviselőt, azt mondta, nem lehet mit kezdeni azzal, ha valakinek kutyái vannak, szokjunk hozzá. Tényleg nem lehet mit kezdeni ezzel? Biztos, hogy engedély nélkül csinálja.
2022. jan. 27. 20:06
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
98%

Én mondjuk szólnék neki még egyszer, hogy hangosak a kutyák és ez zavar téged és másokat is, illetve a többieket is bátorítanám, hogy tegyék szóvá.

Amúgy max a NAV tudná büntetni, ha rábizonyítja, hogy nem adózik a bevételéből, ami elég nehéz, ha okosan csinálja a csaj.


A kutyákat meg ne sajnáld, ők valószínű nagyon jól érzik magukat, amit a hangoskodás is bizonyít, miközben játszanak. Miért lenne rossz nekik? A fajtársaikkal lehetnek folyamatos felügyelet mellett a melegben. (Viszont aláírom, hogy ez a többi lakó számára zavaró lehet)

2022. jan. 27. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
97%
Az ebtartásnak vannak szabályai, nézz utána, hátha találsz valamit.
2022. jan. 27. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Én is a NAV-ot ajánlanám, bár szerintem buknának rá, ha látnának benne potenciált. Ugyanis én ismerek "házi tetkósokat", akik pont így buktak le. Csak ismerősöknek tetováltak eleinte (engedély nélkül, ugye), aztán később jöttek az ismerősök ismerősei. Aztán köztük volt egy NAV-os is, aki elment hozzá tetkót csináltatni, ahogy meg nem tudott számlát adni, akkor hopp, nyakon is lett csípve. Szóval nem hülyék a NAV-nál (bár bevállalósak, az tuti), ha tényleg úgy érzitek, hogy túl megy minden határon, ezt meg lehet játszani. Hogy mennyire házmesterkedés, azt meg döntse el mindenki maga.
2022. jan. 27. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
39%
Ha tulajdonos vagy, akkor a közös képviselőnél tudod indítványozni a ház szmsz módosítását, hogy lakásonként maximálják a kutyák számát. Ehhez csak lakógyűlést kell összehívni, és meg kell szavazni a javaslatot. Ha átment és érvényes, a ház akár kártérítésre is perelheti a nőt.
2022. jan. 27. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
96%
Közös képviselő,kerületi önkormányzat,jegyző..
2022. jan. 27. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
96%
Ja igen,és a NAV :D
2022. jan. 27. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
86%

NAV meg jegyzőnél birtokvedelmi eljárás.


De lehet szaporító, vagy felnőttek voltak azok a kutyák? Mindenesetre az még nem is legális.

2022. jan. 27. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
A társasház nem szabályozhatja a kutyák számát, de az törvény és rendelet szabályozza. Viszont ha nem a saját kutyái, csak vigyáz rájuk, akkor simán kihúzza magát ezek alól. Ha ténylegesen panzióztat, akkor a NAV el tudja csípni.
2022. jan. 27. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
17%

Miert kellene engedely ahhoz ha valaki otthon van egesz nap es jofejsegbol bevallalja, hogy vigyaz az ismerosei kutyajara amig dolgoznak? Most tel van, nem tud egesz nap setalni a kutyakkal - valoszinu ezert van tobbet otthon.


Hazban levo kutyapiszokert persze lehet szolni, de masert nem gondolnam. Nem kell cseszegetni a masikat, inkabb te is segits valaki eleten ha mar egesz nap otthon punnyadsz es ennyi idod van a szomszedokkal foglalkozni.

2022. jan. 28. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszokat! Szólni fogunk még egyszer és meglátjuk.


Felnőtt kutyák, többféle fajtájúak, szóval nem szaporítás.


Tegnap megtaláltam ezt a kérdést itt, itt írják, hogy amúgy rengeteg engedély kell ha valaki kutyapanziót akar csinálni. Pont azért hogy a kutyáknak és a lakóknak is biztonságos és kényelmes legyen.

https://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kutyak__9676691-kuty..


Szerintem 6 felnőtt kutya sok egy lakásba, egy hétvégére vagy egy hétre, bevállalhatom az ismerősökét, bár talán nem 6-ot egyszerre, de minden héten? Nem is szóltam, amíg nem láttam, hogy ez rendszeres dolog mostantól.


Meglátjuk, mi lesz, ha újra beszélni tudunk. Köszi szépen még egyszer a válaszaitokat!

2022. jan. 28. 07:38
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!