Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Normális hogy egész nap...

Normális hogy egész nap álldogál a kutya?

Figyelt kérdés

Van egy idős, több betegséggel küzködő kutyusom. Szuka,12év


Pár hónapja a hasüregében elkezdett növögetni egy daganat.

3 orvos véleményét kikértem, a meglévő orvosunk melett, aki már több éve ismeri a kutyámat.


Mindegyikük szerint nem műthető, a daganat rossz helye miatt.


Nem is ez volna a fő probléma.

Elkezdtek a hátsó lábai dagadni, vizesedni.


Múlthét szerdán kezdődött, múlthét csüt-és pénteken voltunk injekción.

Prednisolon és synolux injekciókat kapott, amitől jobbak lett a lábai.

Az egyik lába szinte teljesen jó lett, a másik félig.


Kedden ismét dagadni kezdtek, ismét orvos, de ekkor nem kapott semmit, mondván egyéb gondja nincs, nem zavarja semmiben, eszik-iszik-vidám-sétál.


Tegnap egész nap csak feküdt, rossz kedvű volt, este elmentünk egy rövid sétára. A letargiából átcsapó vidámság lett, csóválta a farkát, jókat ugatott, stb...


Ma reggel viszont észrevettem korarareggel hogy nem alszik, hanem a falnak támaszkodva bóbiskol.

Rohantunk a dokihoz, aki adott neki ismét: synolux és prednisolon injekciót. Emelett kapott catosalt és vízhajtót is.


Ismét boldog, jó kedvű, etvágya van, de nem hajlandó leülni.

Láthatólag fájdalja a lábait, de egész nap áll.


Hiába próbálom rávenni az ülésre, fekvésre, morogni kezd ha próbálkozok, majd mikor csak simogatom, újra boldog kifejezéseket vág, megnyal, élvezi a napsütést.


Holnap reggel kell vinnem újra injekcióra.


Tudom jó hosszú lett, de inkább leírok mindent, minthogy utólag pótolgassam ki.


A kérdés:

Nem lesz baja az egész napi ácsorgástól?

Mit birok én tenni, azon kívül hogy reggel viszem újra az orvoshoz?



2021. máj. 21. 12:37
1 2 3 4 5 6 7
 31/66 A kérdező kommentje:

3 óra alvás után felkelt és újra ácsorog😔


Köszönöm minddnkinek a kedves szavakat!

2021. máj. 30. 14:18
 32/66 anonim ***** válasza:
100%
Lehet nem leszel népszerű, és tudom hogy ez nem egy könnyű döntés, de ha az én kutyám lenne így, hogy daganata is van, és ilyen gondokkal küszköd a lábával, idős is, akkor én inkább az altatást választanám. Az élete már nem lesz olyan, mintha semmi baja nem lenne, fiatalabb sem lesz már, én elengedném, ezt nem tartom életnek, inkább csak létezésnek.
2021. máj. 30. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/66 anonim ***** válasza:
Egyébként hogy van? Már nem fizikailag, nyilván fáj a lába, hanem kedve milyen?
2021. máj. 30. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/66 anonim ***** válasza:
100%
Simogasd még meg a fejecskéjét, nézz a szemébe és köszönd meg neki azt a sok szeretetet amit az évek alatt adott neked. Kitartást!
2021. máj. 30. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/66 A kérdező kommentje:

Fizikailag: áll egész nap, lábai dagadtak, a combja ahol a daganat van nagyon csúnya, sebes, véres. Sétálni nem bír, az a pár lépés az autóig reggel nagy szenvedés volt neki. Pisil. Tegnap este volt utoljára kaki.


Lelkileg: eszik, iszik, de elég elesettül, korábban mindig úgy evett mintha soha nem látott volna ételt, most csak szép lassan eszik.


A vizes tálat többször fellökte evvel a búrával ami rajta van, de van neki 2 edény és többször is adok neki.


Rámnéz, de fájdalom van a tekintetében.

Le van lassulva, nem is ugat, emelgeti a lábát.

Engedi hogy simogassam, tetszik neki, de mindig megszédül az álmosságtól, de nem engedi hogy leültessem, se azt hogy magamra dőltsem.

Farka maga alá van húzva már vagy egy hete. Csak akkor veszi elő ha apumat meglátja. Ő napi 2-3x nézi meg, ő is szereti, de nem annyira mint én.



Csak a kedvenc kajáit kapja, és vizet.


Játszani nem akar, játékok nem érdeklik, ha megyek el tőle néz utánnam hosszasan.


Nem engedi hogy a hasához, belűről a combjához érjek, lefényképeztem a sebet, de akkor is félt nehogy a fertőtlenítő sprayt használjam.


Azt tegnap fújtam utoljára rá, de borzasztóan sírt, morgott.


Mára véresedik, de nincs szivem már evvel zaklatni.


Visszanéztem jópár videót róla, és rájöttem mennyire boldog volt 2héttel ezelőtt, brutál ereje volt 12évesen is, a 20 kilójával 😊

Látom hogy ez nem állapot ahogy most van, ha nem lehet műteni, akkor nincs más lehetőség.


De hogy nagyon ki leszek ha nem láthatom az biztos

Otthonülős vagyok, ha 1 napig nem látthattam az katasztrófa volt számomra, nem tudom hogy vészelem át 😭😭😭😭😭😭😭

2021. máj. 30. 16:52
 36/66 anonim ***** válasza:
71%

Engedi hogy simogassam, tetszik neki, de mindig megszédül az álmosságtól, de nem engedi hogy leültessem, se azt hogy magamra dőltsem. :)


Makacs (jó értelemben) és kitartó kutyus aki nagyon szeret téged :)


Nagyon jó lenne, ha valami történne holnapig és nem kéne elaltatni, ha nem is lehet műteni, de csak fájdalomcsillapítóval nyugodtan élhetne :(

2021. máj. 30. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/66 anonim ***** válasza:
100%
Az én kutyám volt ilyen, 12 évesen epilepsziás lett, de amikor jól volt, bújt hozzám, szerettem. De egyre betegebb lett, begyulladt a füle is, sokat jártunk orvoshoz. Nem volt szivem elaltatni, de az egész család azt javasolta. Aztán elment csendben, elbújt a kertben.
2021. máj. 30. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/66 A kérdező kommentje:

Reggelre feküdt, aludt

Odamentünk megnézni, nagyon remegett, betakartuk.


Evett, körbesétálta a kertet.

Csóválta is a farkát.


De most megint ácsorog, nyaldosni akarná a lábát, de persze a búrától nem bírja.

Nem ugat, csak néz minket fájó szemekkel. 😭😭 Emelgeti a lábát, gondolom nagyon fájhat neki.

2021. máj. 31. 08:27
 39/66 anonim ***** válasza:
75%
Haldoklik szegeny ☹️
2021. máj. 31. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/66 A kérdező kommentje:

Még nem jött az állatorvos.

9-14 között jön, attól függ mikor hagyhatja ott a klinikát, mikor jön meg a másik orvos.


Ez előbb megugatta a szemeteskocsit, mindig is nagyon mérges volt rá 😊


Utánna kinéztünk, megcsóválta a farkát


Evett, ivott megint.


De nagyon bánatos, nem akar a szemünkbe nézni nagyon, mintha szégyelné magát.


Reggel nem volt annyira duzzadt a lábai, de most a jobb első is elkezdett kicsit megdagadni.



Remélem jól döntöttem az eutanázia kapcsán!

2021. máj. 31. 09:42
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!