Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Normális hogy egész nap...

Normális hogy egész nap álldogál a kutya?

Figyelt kérdés

Van egy idős, több betegséggel küzködő kutyusom. Szuka,12év


Pár hónapja a hasüregében elkezdett növögetni egy daganat.

3 orvos véleményét kikértem, a meglévő orvosunk melett, aki már több éve ismeri a kutyámat.


Mindegyikük szerint nem műthető, a daganat rossz helye miatt.


Nem is ez volna a fő probléma.

Elkezdtek a hátsó lábai dagadni, vizesedni.


Múlthét szerdán kezdődött, múlthét csüt-és pénteken voltunk injekción.

Prednisolon és synolux injekciókat kapott, amitől jobbak lett a lábai.

Az egyik lába szinte teljesen jó lett, a másik félig.


Kedden ismét dagadni kezdtek, ismét orvos, de ekkor nem kapott semmit, mondván egyéb gondja nincs, nem zavarja semmiben, eszik-iszik-vidám-sétál.


Tegnap egész nap csak feküdt, rossz kedvű volt, este elmentünk egy rövid sétára. A letargiából átcsapó vidámság lett, csóválta a farkát, jókat ugatott, stb...


Ma reggel viszont észrevettem korarareggel hogy nem alszik, hanem a falnak támaszkodva bóbiskol.

Rohantunk a dokihoz, aki adott neki ismét: synolux és prednisolon injekciót. Emelett kapott catosalt és vízhajtót is.


Ismét boldog, jó kedvű, etvágya van, de nem hajlandó leülni.

Láthatólag fájdalja a lábait, de egész nap áll.


Hiába próbálom rávenni az ülésre, fekvésre, morogni kezd ha próbálkozok, majd mikor csak simogatom, újra boldog kifejezéseket vág, megnyal, élvezi a napsütést.


Holnap reggel kell vinnem újra injekcióra.


Tudom jó hosszú lett, de inkább leírok mindent, minthogy utólag pótolgassam ki.


A kérdés:

Nem lesz baja az egész napi ácsorgástól?

Mit birok én tenni, azon kívül hogy reggel viszem újra az orvoshoz?



2021. máj. 21. 12:37
1 2 3 4 5 6 7
 1/66 anonim ***** válasza:
57%

Jaj szegeny 😢

Nagyon sajnalom, ez sajnos nem hangzik ugy, mint aminek jo kimenetele lehet.

Fajdalomcsillapitozni kellene meg mashogy,mert nagyon szenvedhet. Nem jo az alldogalas,de valoszinuleg mindenhogy mashogy rossz szegenynek.

Vagy atsegiteni lehetne, hogy ne kelljen tovabb szenvednie.. 😢😢😢

2021. máj. 21. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/66 anonim ***** válasza:
80%

Nehéz kérdés, esetleg úgy sem tudod lefektetni, hogy az oldalára, tehát kb. uyganaz a pozicíó mintha állna csak oldalt fekszik.

Az is lehet nem a lábai fájnak, hanem a hasa, írtad, hogy daganata van.


Ha jól értettem ma is voltál vele orvosnál és holnap mentek vissza....azt tudod addig tenni, hogy amitől vidám, jókedvű lesz, azokat a dolgokat csináljátok, séta, simogatás. :) Jobbulást!

2021. máj. 21. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/66 A kérdező kommentje:

Hát valóban nehéz kérdés.

Most is voltam kinn megnézni.

Ugyanúgy állt, és bámult előre.


Odamentem, de nem hagyta most se hogy megpróbáljam magamra dőteni.


Elvittem a kertbe sétálni, nagyon örült neki, rágcsálta a füvet, nagyon boldog volt.


De most megint ugyanúgy ácsorog, nyaldossa a lábán a combját, néha mintha megpróbálna leülni, de nem bír. :(

2021. máj. 21. 13:44
 4/66 anonim ***** válasza:
80%

Eloszor is, hallgass az orvosra!


Masod sorban pedig ha ugysem mentheto, akkor kezd el magadban elbucsuzni a kutyatol, hogy eltudd engedni ...


Vegul pedig ha mar azt latod, hogy a kutyusodnak is megkonnyitened az eletet, akkor altasd el (de ne vidd be a rendelobe, hanem hivd hazhoz a dokit.


... utaba ultess egy 'emlekfat' a kutyad tiszteletere es neha jarj ki 'hozza'.


Ennyit tudsz tenni ... sajnos az eletnek van egy ilyen arnyoldala is (ne hagyd szenvedni a kutyat feleslegesen).

2021. máj. 21. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/66 A kérdező kommentje:

Nem ilyen egyszerű ez.


Bír sétálni, eszik mint a rozsda, bújik, hogy altatnám már el így?


Zárás előtt elviszem mégegyszer a dokihoz. Hátha tud még valamit ajánlani.

2021. máj. 21. 16:09
 6/66 anonim ***** válasza:

A leírtak alapján, azért nem kéne egyből altatni. Amikor vele vagy boldog, örül, próbál leülni is, tehát küzd, ő nem adta fel.


Mi baj a lábával egyébként?


Kedden amikor bedagadt neki, akkor még tudott feküdni. Nem lehet, hogy megsérült neki valahogyan?


Ez új problémának tűnik.

2021. máj. 21. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/66 A kérdező kommentje:

Nem hinném hogy megsérült, mancsa nem fáj neki, néztem.


A combját nyalogatja nagyon, ott is nagyon puffadt, elég piros is, de nincs sérülés ott sem,semmi.


Kedden dagadt be újra, de akkor még nem volt ennyire dagadt, mint ma .


Az állatorvos szerint az ivarszerv előtt van a daganat, ami terjed a lába fel is, és felefúródik valami érhálózatba a lábánál.


És emiatt vizesedik a lába, tapintásra puha.



Mindenesetre elviszem a másik dokihoz is, hátha valami újat tanácsol.....


Rettenet élni alarás van benne, még régebben többször megmérgezték, volt mikor összeverekedett a szomszéd kutyájával, aki átszökött és volt már szívférges is, emlődaganatot is átélt, hasvízkórja is volt tavaly, rettenet harcos. :)


Nagyon büszke vagyok rá, mert nagyon szeret és akar élni. :)

2021. máj. 21. 17:01
 8/66 A kérdező kommentje:

Fejlemény:

Közel 24óra után valahogy lefeküdt

Nem tudom hogy elesett e, vagy hogyan, de fekszik.


Nem alszik, csak nézelődik.


Végre egy apró siker :)

2021. máj. 21. 17:55
 9/66 anonim ***** válasza:
100%

Nem feltétlenül külső sérülés, az én kutyámnak szalagszakadása van, teljesen normális a lába, ránézésre, az nem látszik -tiednek szerintem nem, nem azért írtam- , csak hogy lehet belül valami sérülés esetleg.


,,Az állatorvos szerint az ivarszerv előtt van a daganat, ami terjed a lába fel is, és felefúródik valami érhálózatba a lábánál." - pl ez sem látszik kívülről, de ez lehet megmagyarázza a problémát, lehet ott nyom valamilyen ideget, én nem értek hozzá, holnap majd a doki megmondja.


,, Végre egy apró siker :)" ez jó, örülök neki! :)

2021. máj. 21. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/66 anonim ***** válasza:

-tiednek szerintem nem, nem azért írtam-

vagyis tiednek szerintem nem az a baja, nem azért írtam csak hogy belül valami sérülés

2021. máj. 21. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!